امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکتری جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری با ارشد برنامه ریزی سوالاتشان همپوشانی داره؟
دکتری جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری با ارشد برنامه ریزی سوالاتشان همپوشانی داره؟
آخرین ارسال های من :

پاسخ
جواب دوستان در لاین
مباحث مربوط به تاریخ و برنامه ریزی شهری ... اینا تقریبا یه منبع استفاده میکنن اما بقیه اش منابع دیگه ای استفاده میشه!!
ج 2
سلام
خیر، چون جغرافیا و برنامه ریزی شهری از گروه انسانی است و بیس جغرافیا دارد
اما برنامه ریزی از شاخه هنر است و دروسشان متفاوت است

پاسخ
جواب در وایبر
سلام مهندس دهقان، دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری - با ارشد برنامه ریزی حدود 60تا 70درصد همپوشانی دارن، فقط امار اومده بین سوالاتش قاطی شده و تئوری ها نظریه های روز جغرافیا و برنامه ریزی شهری بهش اضافه شده، بقیه ش همونه به نظرم، ، تو زمنیه فلسفه جغرافیا که سوالات ثابته هیچ تغییری تو فلسفه جغرافیا تو این چند سال شاهد نبودیم

پاسخ
تو برنامه ریزی شهری ما نمیریم جغرافیا و دنبال فلسفه ش بگردیم و در زمینه نظریه ها و تئوری های کلی جغرافیایی کمتر نگاه می کنیم - مخصوصا در آزمون دکتری برای شهرسازی مدل های کمی وجدید و نظریه های خردتر در سطح شهر وبرنامه ریزی شهری کارداره ولی در دکتری جغرافیا حتی در بحث سیاست گذاری های منطقه ای بحث های فقر ها و توسعه یافتگی و غیرتوسعه یافتگی در سطح فراتر از شهر سوال داده میشه -

پاسخ
البته تو بحث آزمون جغرافیا زیاد اطلاعات ندارم(smiley)

پاسخ
(۱۳۹۳-۱۱-۶، ۰۳:۲۷ عصر)AliReza نوشته است: دکتری جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری با ارشد برنامه ریزی سوالاتشان همپوشانی داره؟

تو برنامه ریزی شهری که زیر مجموعه شهرسازی هستش دنبال مدل های کمی و نظریه در سطح کلان و خرد کار میشه.
واسه ارشد برنامه ریزی شهری منابع بیشتر مباحث منطقه ای و مدیریت شهری و انواع مدل ها و ... هستش که مباحث طراحی هم اونجا بیشتر مطرحه.
واسه دکتری جغرفیا گرایش رنامه ریزی شهری شما با درس های روش تحقیق و مکتب ها و جغرافیای شهری روبه رو هستین که اولا درس مکتب ها بشیتر مشترکه ولی در دکتری جغرافیا بیشتر بعد جغرافیایی اونها مطرح هستش. در روش تحقیق هم که خیلی مشخصه و کتاابهای حافط نیا و علیجانی و خاکی و ... راهگشاست و درس جغرافیای شهری هم که کاملا به بحث های متنوع و بهتر بگیم مشکلات شهر نشینی و صد البته مدل های شهری پرداخته میشه.
این مقدمه رو دادم که به سوال شما بهتر بتونیم جواب بدیم.
جواب شما: اگه شما به مباحث برنامه ریزی شهری( شهرسازی) تسلط داشته باشین خیلی تو آزمون دکتری جغرافیا بهتون کمک میکنه چون اولا در ارشد برنامه ریزی شهری به درس مباحث عمومی و درس مبانی نظری پرداخته میشه که خیلی بهم نزدیکن( بین دو رشته رو میگم) بعدشم اونایی که به مباحث جغرافیا بشیتر مسلطن با اوضاعی که پیش میره کمتر شانس موفقیت در قبولی در رشته برنامه ریزی شهری (شهرسازی رو دارن)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
ادامه بحث قبلی:
البته این رو کلی گفتم.
واسه مکتب های جغرافیا که خیل کثیری یا بهتر بگیم 90 تا 100 درصد سوالات از کتاب اندیشه های نو در فلسفه جغرافیا( جلد دوم که رنگش سیاهخ و اسمش فک کنم مکتب ها هست و از زانتشارات گیتاشناسی هستش کافیه) اکه در رابطه با دکتری جغرافیا سوال دارین در خدمتم.

در میکده آن را به جامی نخریدند، درسی که در مدرسه آموخته بودم. Unit
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار- آیدا سادات قطب، رتبه 10 برنامه ریزی شهری a.gh 14 8,951 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۲۳ عصر
آخرین ارسال: neginkob
  مشاوره برنامه ریزی مبانی برنامه ریزی شهری-مهشید جمشیدی-رتبه 13 کنکور mahshid -jm 72 18,965 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۰۵ عصر
آخرین ارسال: neginkob
  برنامه هفته نوزدهم طراحی شهری ریحانه 3 2,710 ۱۳۹۴-۱۲-۲۱، ۰۴:۵۴ عصر
آخرین ارسال: a.rahmani?
  با وجود اینکه دو ماه بیشتر تا کنکور نمونده آیا می تونم دانشگاه دولتی قبول بشم؟ alireza 0 1,405 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۷:۳۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  منابع دروس ویژه پاییز 94-رتبه 3 کنکور برنامه ریزی شهری-مشاور ایران شهرساز alireza 7 4,039 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۱۲:۱۹ عصر
  مشاوره طراحی دروس زبان تخصصی و مبانی طراحی شهری و تحلیل فضای شهری m.fallahdoust 12 4,012 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۱:۱۱ عصر
آخرین ارسال: فاطمه70
  منابع پیشنهادی به بنده جهت شرکت در آزمون ارشد معماری سال 95 ali_tavanaie 2 1,336 ۱۳۹۴-۹-۲۴، ۱۱:۱۰ صبح
آخرین ارسال: lind_o58
  من لیسانس عمران دارم، می خواهم ارشد برنامه ریزی شهری آزمون بدم. برای آزمون عملی alireza 2 1,624 ۱۳۹۴-۸-۶، ۰۲:۳۳ عصر
  مشاوره برنامه ریزی برنامه ریزی برای موفقیت در کنکور 95 A.pourvahedi 19 5,014 ۱۳۹۴-۷-۲۵، ۱۲:۵۳ عصر
آخرین ارسال: Yahgmur
  فروش ویژه تعداد قابل توجهی از کتاب و جزوات با قیمت استثنایی Sh@bn@m 3 2,003 ۱۳۹۴-۷-۲۵، ۰۶:۰۱ صبح
آخرین ارسال: Sh@bn@m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان