امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای مصاحبه دکتری حداقل چندتا مقاله چاپ شده باید داشته باشبم
سوال یک عضو
برای مصاحبه دکتری حداقل چندتا مقاله چاپ شده باید داشته باشبم. و این مقالات باید چاپ شده باشن یا در حد اکسپت نشریه کافیه?
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط reyhan babaie ، atelieahjam
جواب یکی از اعضا
فک میکنم حداقل باید 2 مقاله علمی پژوهش چاپ شده مرتبط با پایان نامه داشته باشیم
البته مصاحبه دکترا به بخش هایی تقسیم شده و هر قسمت امتیاز خاص خودشو داره
مثلا مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی حتما باید مرتبط با پایان نامه باشن و علمی پژوهشی هر مقاله حداکثر 7 امتیاز داره اگه اشتباه نکنم
بقیه مقالات کنفرانس هم کلا یه امتیاز خاصی میگیرن، کتاب ترجمه شده 4 امتیاز داره
قدرت بیان و شخصیت و ... فکر میکنم 15 امتیاز داشته باشه
و اینکه مدرک معتبر زبان هم باید داشته باشی با کسب حداقل امتیاز

پاسخ
 سپاس شده توسط reyhan babaie ، Brightness ، atelieahjam ، 9123533029 ، haydariyan
سوال مجدد در خواست کننده
مطمنین مرتبط با پایان نامه? اخه برای چاپ مقاله علمی پژوهشی حدود یکسال طول می کشه. بعد پایان نامه هم بخوای مقاله بدی. بین ارشد و دکتری حدود 1_2 سال فاصله می افته حداقل
جواب
اره مصوبه جدید وزارت علومه
باید یه سال قبل موضوع پایان نامه مشخص باشه و در مورد اون موضوع یا مرتبط با اون مقاله علمی پژوهشی داشته باشین

پاسخ
 سپاس شده توسط reyhan babaie ، Brightness ، atelieahjam
اولن بسته به دانشگاه فرق داره- بعدشم این که مقاله در رابطه با پایان نامه باشه این کمی معقول نمیاد-
وایه مصاحبه دکتری چند قسمت در نظر گرفته شده اولا که 30 درصد امتحان کنکور هستش و 70 درصد به مصاحبه اختصاص داده میشه. اون 70 درصد خودش به سه قسمت اختصاص داره قسمتی مربوط به کارهای تحقیقی هستش( مقاله و تإلیف و ...) قسمتی مربوط به تدریس هستش و قسمتی هم مروبوط به پایان نامه و سوابق تحصیلی دانشجئ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستش.
در رابطه با مقاله هم که سوال کردن باید بگم اولا سوالاتی در مورد پایان نامه ارشد ازتون خواهند کرد و شما باید حدالقل دو مقاله داشته باشین ( اگه مقاله ها چاپ شده باشن که عالی هستش و اگه در حال چاپ یا مورد دیگه ای هست کپی از اون رو باید با خودتون داشته باشیین) در رابطه با پایان نامه هم باید په کپی از پایان نامه ارشد همراه داشته باشین که احتمالا در رابطه با پایان نامه خودتون و مقاله ها ازتون سوال کنن. قسمتی هم که احتمالا مربوط به توانایی زبان انگلیسی هستش و حتی از برخی از دوستا در مورد منابع پایان نامه هم سوال شده تا بدونن خودشون اینها رو نوشتن یا نه/
این که مقاله داشته باشین خیلی کمک خواهد کرد و بار مثبتی برای شما و وزنه ای محسوب میشه که داروان به این سو ذهنیت پیدا کنن که فرد داوطلب فقط مدرک نگرفته بلکه کارهای پژوهشی هم انجام داده.
موفق باشین

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، alireza ، atelieahjam ، homayoon.d ، foroogh.r
(۱۳۹۳-۱۱-۷، ۰۹:۰۰ عصر)unit 1 نوشته است: اولن بسته به دانشگاه فرق داره- بعدشم این که مقاله در رابطه با پایان نامه باشه این کمی معقول نمیاد-
در رابطه با مقاله هم که سوال کردن باید بگم اولا سوالاتی در مورد پایان نامه ارشد ازتون خواهند کرد و شما باید حدالقل دو مقاله داشته باشین ( اگه مقاله ها چاپ شده باشن که عالی هستش و اگه در حال چاپ یا مورد دیگه ای هست کپی از اون رو باید با خودتون داشته باشیین) در رابطه با پایان نامه هم باید په کپی از پایان نامه ارشد همراه داشته باشین که احتمالا در رابطه با پایان نامه خودتون و مقاله ها ازتون سوال کنن. قسمتی هم که احتمالا مربوط به توانایی زبان انگلیسی هستش و حتی از برخی از دوستا در مورد منابع پایان نامه هم سوال شده تا بدونن خودشون اینها رو نوشتن یا نه/
این که مقاله داشته باشین خیلی کمک خواهد کرد و بار مثبتی برای شما و وزنه ای محسوب میشه که داروان به این سو ذهنیت پیدا کنن که فرد داوطلب فقط مدرک نگرفته بلکه کارهای پژوهشی هم انجام داده.
موفق باشین
تشکر مهندس. اینکه میگید بسته به هر دانشگاه فرق داره،میشه بیشتر توضیح بدید؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
12+1 توصیه رتبه یک دکتری شهرسازی برای داوطلبان

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   12.pdf (اندازه: 371.92 KB / تعداد دفعات دریافت: 131)

پاسخ
 سپاس شده توسط homayoon.d ، Brightness ، foroogh.r
(۱۳۹۳-۱۱-۷، ۰۹:۲۷ عصر)Brightness نوشته است:
(۱۳۹۳-۱۱-۷، ۰۹:۰۰ عصر)unit 1 نوشته است: اولن بسته به دانشگاه فرق داره- بعدشم این که مقاله در رابطه با پایان نامه باشه این کمی معقول نمیاد-
موفق باشین

دوست گرامی در زیر من متن توضیح یکی از دوستایی که الان دانشجوی دکتری دانشگاه تهران در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستش رو براتون میارو و جاهایی رو قیچی کردم و مطالبی که به دردتون بخوره رو آوردم که کامل متوجه قضیقه می شین.
دانشگاه تهران
آزمون کتبی شروع شد چهار تا سوال با چهار برگه تحویلمون دادن که بنویسیم. بعد ها متوجه شدم که هر استادی یه سوال داده : سوالها اینا بود:
 تفاوت مکتب مارکسیسم و آنارشیسم
 اقتصاد پایه و غیر پایه ای
 رشد هوشمند شهری
 انواع نظریات برنامه ریزی شهری
معمولا مصاحبه در یک اتاق برگزار میشه و اساتید گرامی در یک اتاق جمع میشن و به صورت یکباره از دانشجو مصاحبه می گیرند اساتید مصاحبه کننده دکتر پوراحمد، دکتر زیاری، دکتر حاتمی نژاد و دکتر سیف الدینی بودن. خانم دکتر سیف الدینی بیشتر از سوابق علمی دانشجو و اینکه روی چه موضوعاتی در دوره دکتری میخواهید پژوهش کنید سوال میکرد. دکتر پوراحمد ازمقالات منتشر شده دانشجوها و کتاب شناسی توجه میکرد و تعدادی کتاب روی میز خودش گذاشته بود و درباره کتابها سوالاتی رو میپرسیدن.. دکتر حاتمی هم شبیه به دکتر پوراحمد درباره کتاب های جدیدی که منتشر شده و سوابق علمی دانشجو سوالاتی رو می پرسیدن. دکتر زیاری چند سوال تخصصی و اصطلاحات جدید در برنامه ریزی شهری رو از دانشجوها می پرسیدن

پاسخ
 سپاس شده توسط homayoon.d ، Brightness
موفق باشین

دانشگاه شهید بهشتی.
اساتید شهری جمع بودن از دکتر صرافی و رضویان که اکثر سوالات مصاحبه رو می پرسیدن و جو مصاحبه دست این دو تا استاد گرامی بود تا اساتید خانم دکتر که بسیار مهربون و با احترام برخورد می
مختصری از سوابق تحصیلی (لیسانس و ارشد) گفتم بعد دکتر صرافی پایان نامه ارشدم رو گرفت و سوالاتی از پایان نامه ام کرد و پرسید که عنوان پایان نامت به انگلیسی چی میشه. درباره مقالاتی که داشتم اساتید سوال پرسیدن.
دکتر فنی درباره یکی از مقالات همایش ها سوالی پرسید که ببینه من خودم مقالات رو کار کردم و مسلط به مقاله هستم یا نه. دکتر توکلی امتیازهای تعداد مقالات رو میداد . دکتر صرافی هم از یکی از مقالات که درباره حاشیه نشینی بود سوالی رو پرسید و ایرادی به نتیجه گیری مقاله گرفت که من با رندی قانعش کردم. بعد ازم پرسیدن که اینجا رو انتخاب چندم زدی و من گفتم که انتخاب دومم هست بعد از دانشگاه تهران. پرسیدن بین دانشگاه تهران و اینجا اگر خودت مختار باشی کدوم رو انتخاب می کنی گفتم من اینجا رو انتخاب میکنم.

پاسخ
 سپاس شده توسط homayoon.d ، Brightness
موفق باشین

دانشگاه خوارزمی
استاد گفت که دکتر سلیمانی، خانم دکتر تولایی، خانم دکتر ساسان پور و دکتر کمانرودی و دکتر موحد مصاحبه می کنند . ظاهرا دکتر تولایی از توانایی های زبان بچه ها ناراضی بود و همونجا بهشون می گفت که زبانتون ضعیفه .... بعضی ها هم از سوالاتی که خانم دکتر ساسان پور از مدلها و جی آی اس پرسیده بود و اینها به خوبی نتونسته بودن جواب بدن ناراحت بودن...
ترتیب سوالات به گونه ای بود که دکتر سلیمانی نبض مصاحبه را در دست داشت خانم ساسان پور از مدل و ها جی آی اس می پرسید،دکتر موحد پایان نامه را در دست می گرفت و ایرادات آنچنانی بر رساله ها می گرفت.. دکتر کمانرودی از مقالات سوالاتی رو می پرسید...
دکتر موحد چنتا ایراد اساسی به پایان نامه من گرفت و من که خیلی حاضر جواب هستم نتونستم که جلوی خودمو بگیرم و تند تند جواب ایراداتشو میدادم فک میکنم که یه خورده زیاده روی کردم و نباید همه حق رو به خودم می دادم به هر حال پایان نامه من هم خالی از اشکال نمیتونست باشه اما در اون لحظات فک میکردم که باید خودمو نشون بدم و باید استدلال کنم که کار من بدون عیب و نقص بوده... دکتر سلیمانی یکی دو باری سوال پرسید که تمام مقالات رو خودت انجام دادی یا اسمت رو همینجوری دوستان رفاقتی اضافه کردن که من با اطمینان گفتم کار خودمه و بعد از یکی از مقالات گفت که در یکی دو جمله نتیجه این مقاله رو بگو... خانم ساسان پور از مدل پرسید و گفت مدل را تعریف کن و بعد یک سوال از جی آی اس.

در میکده آن را به جامی نخریدند، درسی که در مدرسه آموخته بودم. Unit
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد یگانه ، alireza ، homayoon.d
خیلی عالی بود ، ممنون مهندس برای پاسخ جامعتون.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی برای انتخاب موضوع پایان نامه atelieahjam 1 1,880 ۱۳۹۵-۲-۱۰، ۰۱:۱۰ عصر
آخرین ارسال: فاطیمااا
  شیوه مطاله برای آزمون نظام مهندسی پریسیما 4 2,501 ۱۳۹۴-۴-۱۵، ۰۸:۴۹ صبح
آخرین ارسال: n.houresfand
  چاپ مقاله علمی- پژوهشی پریسیما 4 2,340 ۱۳۹۴-۲-۲، ۰۷:۲۱ عصر
آخرین ارسال: elham90
  من ترم اخرم پیام نور این ترم پایانامه رو گرفتم الان باید واسه سه شنبه دوتا موضوع ارا alireza 0 1,305 ۱۳۹۳-۱۲-۲، ۱۰:۰۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مشاوره داخل سایت دانشجو دکتری داریم؟ که از دانشگاه آزاد ارشد گرفته باشند؟ alireza 3 3,419 ۱۳۹۳-۹-۲۳، ۰۸:۰۸ صبح
آخرین ارسال: amindatcom
  مشاوره سلام دوستان کسی میدونه،ارشد مدیریت دولتی میتونه رشته دکتری شهرسازی شرکت کنه؟؟ alireza 0 1,648 ۱۳۹۳-۹-۱۹، ۱۲:۳۳ صبح
  مشاوره چون طراحی شهری شناور باید همون تو قسمت شناور زد حالا مشکلی برام پیش میاد alireza 0 1,577 ۱۳۹۳-۸-۱۸، ۰۳:۱۵ عصر
  دانلود مقاله زورخانه و ورزش باستانی atelieahjam 0 1,372 ۱۳۹۳-۵-۲۷، ۰۱:۵۹ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  دانلود مقاله قوس کمر atelieahjam 0 1,454 ۱۳۹۳-۵-۲۷، ۰۱:۵۸ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  خودم دقیقا نمیدونم مهندس شهرساز چه مشاغلی میتونه داشته باشه alireza 1 1,135 ۱۳۹۳-۵-۱۶، ۱۱:۱۹ صبح
آخرین ارسال: elham90

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان