ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.66
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
Video  حکایت غم انگیز از عقب ماندگی ایران (بررسی توسعه خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در
پیش از انقلاب به دنبال مسافرت شهردار وقت تهران به سئول در سال ۱۳۵۴ درجهت همكاري بين دو كشور سنگ بناي دو خيابان بزرگ در پايتخت دو كشور گذاشته شد.خیابانی در تهران با نام سئول و خیابانی در سئول با نام تهران در این قرار داد شهردار سئول آرزو می کند این تفاهم باعث گردد تا سئول نیز به مانند تهران شهر پیشرفته ای گردد و این درست در زمانی بوده است که وضعیت اقتصادی مردم کره نابسامان بوده است.نکته جالب آن است که خيابان تهران تنها اسم خارجي در میان خیابان های سئول است
حال با گذشت 36سال خیابان تهران مبدل به اصلي ترين، زيباترين و گرانقيمت ترين خيابان سئول شده است.دفاترصدها شركت عظيم تجاري ـ صنعتي و دفاتر شرکت های بزرگ بین اللملی از قبیل یاهو و برجهاي بلند اين خيابان كه يك سرمايه گذاري بيش از ۱۰۰ميليارددلاري را به خود جذب كرده است در این خیابان قرار دارد و این در حالی است که خیابان سئول در تهران تنها اتوبانی به خود دیده است
اینک این دو خيابان جلوه معني داري به داستان توسعه یافتگی این دو شهر و کشور بخشيده است. معنایی که برای ما ایرانیان بسیار
درد آور و قابل تامل
است . و جالب آنکه رویایی کره ای ها برای تبدیل به ایران توسعه یافته با گذشت سی و چند سال برعکس شده است و تبدیل به رویای ایرانیان برای رسیدن به کره شده است
در یک مقایسه تطبیقی سرعت عمل و پیشرفت کره و ایران را در جهت توسعه یافتگی با مشاهده سرنوشت دو خيابان سئول در ايران و خيابان تهران در کره می توان به وضوح ديد

بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
2
RE: حکایت غم انگیز از عقب ماندگی ایران (بررسی توسعه خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در
ممنون از پست زیباتون عالی بود

غصه خوردم .

موفق باشید
آخرین ارسال های من :

سپاس شده توسط: Sadeghpour
3
RE: حکایت غم انگیز از عقب ماندگی ایران (بررسی توسعه خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در
ajab!!!

آخرین ارسال های من :
4
واقعا جالب بود مرسی

آخرین ارسال های من :
5
ه ه ه ه ه هی روزگار!!!!!!!!!!!!!!
آخرین ارسال های من :

زندگی شهرسازانه در شهر و دیگر هیچ...!
خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

6
واقعا تاسف برانگیز وقابل تامل
ممنون از ارسال خوبتون
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
7
واقعاً دردناک بود، نه تنها کره کشورهای دیگه ای هم روزی آرزوشون بوده که مثل ایران باشن، اما حالا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همین دبی، بغل دست خودمون رو ببینید........
چی میشه گفت جز ابراز تاسف
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  دانلود فیلم مستند زلزله تهران چند درجه ریشتر !؟ Avril256 2,336 1394-5-14، 12:28 صبح
آخرین ارسال: deadlyshadow
  طرح تفصیلی شهر تهران parasto_gh 3,815 1393-1-27، 02:34 عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  فهرست کلان شهرهای ایران پریسیما 17,963 1392-9-3، 11:36 صبح
آخرین ارسال: mahsa12
  امان از تهی بودن رشته های معماری و شهرسازی در ایران و متخصصان! تهی تر از آن ماراویا 3,736 1392-5-3، 07:11 عصر
آخرین ارسال: dementor
  راه آهن تهران تبریز زیرزمینی می شود ماراویا 750 1391-11-22، 12:58 عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  برنامه ریزی توسعه در کشور مالزی ماراویا 969 1391-11-18، 03:08 عصر
  توسعه راهبردی ماراویا 764 1391-11-2، 08:45 عصر
  جایگاه میراث فرهنگی در توسعه ی پایدار شهری ماراویا 1,074 1391-11-2، 08:32 عصر
  اولین خیابان تهران کجاست!؟ century21 931 1391-10-27، 08:15 عصر
آخرین ارسال: century21
  سيرتحول تهيه طرحهاي توسعه شهري در جهان و ايران ماراویا 848 1391-10-27، 11:06 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
[-]
جستجو
جستجوی گوگل