امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.66
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکایت غم انگیز از عقب ماندگی ایران (بررسی توسعه خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در
Video 
پیش از انقلاب به دنبال مسافرت شهردار وقت تهران به سئول در سال ۱۳۵۴ درجهت همكاري بين دو كشور سنگ بناي دو خيابان بزرگ در پايتخت دو كشور گذاشته شد.خیابانی در تهران با نام سئول و خیابانی در سئول با نام تهران در این قرار داد شهردار سئول آرزو می کند این تفاهم باعث گردد تا سئول نیز به مانند تهران شهر پیشرفته ای گردد و این درست در زمانی بوده است که وضعیت اقتصادی مردم کره نابسامان بوده است.نکته جالب آن است که خيابان تهران تنها اسم خارجي در میان خیابان های سئول است
حال با گذشت 36سال خیابان تهران مبدل به اصلي ترين، زيباترين و گرانقيمت ترين خيابان سئول شده است.دفاترصدها شركت عظيم تجاري ـ صنعتي و دفاتر شرکت های بزرگ بین اللملی از قبیل یاهو و برجهاي بلند اين خيابان كه يك سرمايه گذاري بيش از ۱۰۰ميليارددلاري را به خود جذب كرده است در این خیابان قرار دارد و این در حالی است که خیابان سئول در تهران تنها اتوبانی به خود دیده است
اینک این دو خيابان جلوه معني داري به داستان توسعه یافتگی این دو شهر و کشور بخشيده است. معنایی که برای ما ایرانیان بسیار
درد آور و قابل تامل
است . و جالب آنکه رویایی کره ای ها برای تبدیل به ایران توسعه یافته با گذشت سی و چند سال برعکس شده است و تبدیل به رویای ایرانیان برای رسیدن به کره شده است
در یک مقایسه تطبیقی سرعت عمل و پیشرفت کره و ایران را در جهت توسعه یافتگی با مشاهده سرنوشت دو خيابان سئول در ايران و خيابان تهران در کره می توان به وضوح ديد

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط ALI XxX ، mah.architect ، shahryar ، ایلیا ، saeed nasiri majd ، kasrak ، پریسیما ، parasto_gh ، 0RKIDEH ، bahareh.
ممنون از پست زیباتون عالی بود

غصه خوردم .

موفق باشید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
ajab!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
واقعا جالب بود مرسی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
ه ه ه ه ه هی روزگار!!!!!!!!!!!!!!
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
واقعا تاسف برانگیز وقابل تامل
ممنون از ارسال خوبتون
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
واقعاً دردناک بود، نه تنها کره کشورهای دیگه ای هم روزی آرزوشون بوده که مثل ایران باشن، اما حالا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همین دبی، بغل دست خودمون رو ببینید........
چی میشه گفت جز ابراز تاسف
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود فیلم مستند زلزله تهران چند درجه ریشتر !؟ Avril256 2 3,893 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۲۵ عصر
آخرین ارسال: avina7707
  برنامه ریزی شهری در کشور چین shokri 1 2,222 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۷:۵۳ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  برنامه ریزی شهری در ترکیه Ƒanos 1 2,478 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۷:۴۳ عصر
  طرح تفصیلی شهر تهران parasto_gh 7 5,273 ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۲:۳۴ عصر
  دانلود فیلم از شهیاد تا آزادی – مهندس حسین امانت Avril256 0 2,275 ۱۳۹۲-۱۰-۲۱، ۰۳:۴۵ صبح
آخرین ارسال: Avril256
  فهرست کلان شهرهای ایران پریسیما 7 22,032 ۱۳۹۲-۹-۳، ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: mahsa12
  منطق شکلی و بافت شهری در اقلیم گرم و خشک ماراویا 1 2,316 ۱۳۹۲-۵-۲۶، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: mfarmand
  امان از تهی بودن رشته های معماری و شهرسازی در ایران و متخصصان! تهی تر از آن ماراویا 15 5,126 ۱۳۹۲-۵-۳، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: dementor
  سكونت جمعيت شهرها در بافت فرسوده ماراویا 0 1,358 ۱۳۹۱-۱۱-۲۲، ۰۱:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  راه آهن تهران تبریز زیرزمینی می شود ماراویا 0 1,156 ۱۳۹۱-۱۱-۲۲، ۱۲:۵۸ عصر
آخرین ارسال: ماراویا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان