امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل پرینت در اتوکد
سلام

در پلان زیر، به هنگام پرینت گرفتن تعدادی از خطوط کم رنگ چاپ می شوند.
مشکل از تنظیمات کدام قسمت است؟

با سپاس

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   print.rar (اندازه: 924.86 KB / تعداد دفعات دریافت: 291)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
سلام
فایل در کد 2014 باز نشد لطفا مجددا ارسال کنید یا از نقشه پرینت شده عکس بگیرید و ارسال کنید.
قبل از ارسال میتوانید در تنظیمات پرینت تمام خطوط را مشکی کنید و پرینت کنید.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط geo ، atelieahjam
(۱۳۹۳-۱۲-۱۴، ۱۰:۱۸ صبح)AliReza نوشته است: سلام
فایل در کد 2014 باز نشد لطفا مجددا ارسال کنید یا از نقشه پرینت شده عکس بگیرید و ارسال کنید.
قبل از ارسال میتوانید در تنظیمات پرینت تمام خطوط را مشکی کنید و پرینت کنید.

سلام

جناب مهندس فایل را save as ورژن 2010 کردم، لطفا دوباره بررسی نمایید.
بنظرم باید بخاطر تنظیمات لایه ها باشد (یک ارتباطی با defpoint داره)

با سپاس

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   print.rar (اندازه: 610.82 KB / تعداد دفعات دریافت: 24)

پاسخ
مشکلی ندیدم

کدام خطوط کمرنگ می شوند؟
عکس پیوستی قبل از چاپ:

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   print2.jpg (اندازه: 83.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 51)

پاسخ
 سپاس شده توسط geo
(۱۳۹۳-۱۲-۱۴، ۰۷:۴۶ عصر)AliReza نوشته است: مشکلی ندیدم

کدام خطوط کمرنگ می شوند؟
عکس پیوستی قبل از چاپ:

برای من هم در Print Printview همانند شما نمایش می دهد (فقط خطوط قزمز، مشکی است)
اما در پرینت فقط ستون+دیوار برشی ها پررنگ می افتند.

من به روش پت و متی زیر عمل می کنم برای رفع مشکل:
من این ترسیم را در یک فایل کد جدید باز می کنم و یک لاین ترسیم می کنم و match می زنم از خط به کل پلان و درست پرینت گرفته می شود.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، atelieahjam
با سلام

این مشکل از اتوکد نیست و اصلا مشکل نیست ، تمام سیستم ها به همین نحو عمل می کنند ، دلیلش بخاطر درجه بندی رنگ خط هاست ، اگر نقشه ای که شامل چند رنگ باشه و ازش بصورت تک رنگ (سیاه و سفید) پرینت گرفته بشه ، هر خطی بنابر نوع رنگی که داره با همان مقدار کیفیت چاپ میشه ، مثلا رنگ زرد کمترین تونالیته رو هنگام پرینت داره و رنگ مشکی بالاترین کیفیت رو داره و رنگ قرمز کمی پایین تر از مشکی و رنگ سبز تقریبا بین قرمز و زرد قرار می گیره .

اگر می خواهید تمام خطوط در نقشه کاملا پررنگ چاپ شوند ، تمام خطوط را به یک رنگ مشکی برگردانید.

موفق باشید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، geo
(۱۳۹۳-۱۲-۱۵، ۱۲:۱۶ عصر)atelieahjam نوشته است: با سلام

این مشکل از اتوکد نیست و اصلا مشکل نیست ، تمام سیستم ها به همین نحو عمل می کنند ، دلیلش بخاطر درجه بندی رنگ خط هاست ، اگر نقشه ای که شامل چند رنگ باشه و ازش بصورت تک رنگ (سیاه و سفید) پرینت گرفته بشه ، هر خطی بنابر نوع رنگی که داره با همان مقدار کیفیت چاپ میشه ، مثلا رنگ زرد کمترین تونالیته رو هنگام پرینت داره و رنگ مشکی بالاترین کیفیت رو داره و رنگ قرمز کمی پایین تر از مشکی و رنگ سبز تقریبا بین قرمز و زرد قرار می گیره .

اگر می خواهید تمام خطوط در نقشه کاملا پررنگ چاپ شوند ، تمام خطوط را به یک رنگ مشکی برگردانید.

موفق باشید

سلاو و سپاس از راهنمایی

نمیشه تنظیمی کرد که موقع کار کردن در محیط کد، روی نقشه ای رنگی کار کرد، اما موقع پرینت خطوط پر رنگ چاپ شود؟

پاسخ
(۱۳۹۳-۱۲-۱۵، ۰۳:۱۲ عصر)geo نوشته است: سلام و سپاس از راهنمایی

نمیشه تنظیمی کرد که موقع کار کردن در محیط کد، روی نقشه ای رنگی کار کرد، اما موقع پرینت خطوط پر رنگ چاپ شود؟

سلام

از تنظیمات خاص مربوط به این قضیه چیزی نمیدونم ، اما شما می توانید خط و خطوط نقشه را همان رنگی و در لایه های مختلف ترسیم کنید ، و در مرحله قبل از پرینت یک کپی از ترسیمات بگیرید و با ترسیم اصلی دیگر کاری نداشته باشید ، کلیه خطوط در کپی ترسیم را به یک لایه و یک رنگ تغییر دهید و یا در همان لایه های خود باقی بمانند و فقط رنگ خطوط را مثل هم کنید ، حالا از روی این کپی که یک رنگ شده پرینت بگیرید.

استفاده از رنگ بندی مختلف در نقشه برای سهولت در ترسیم است و خطوط اصلی و خطوط کمکی با رنگ بندی باید مشخص شوند ، معمولا خط اصلی ضخیمتر و پررنگ تر از خط کمکی است ، مثلا خط برش جزو خط اصلی است و خط اندازه گذاری جزو خط کمکی است. برای نمایش خط اصلی و خط کمکی در چاپ نقشه های تک رنگ (سیاه و سفید) باید تعریف و مشخصه ای داشته باشیم ، این تعریف به هنگام یرینت بطور اتوماتیک توسط پرینتر روی کاغذ با توجه به نوع رنگی که از قبل برای خطوط مختلف تعیین کرده ایم اعمال می شود .

در سایر دستگاه ها نیز به همین صورت است ، مثلا تلویزیون هنگام نمایش فیلم سیاه و سفید تنها دو رنگ سیاه و سفید را نشان نمی دهد بلکه سایر رنگ ها را تبدیل به رنگ هایی در پرده های مختلف رنگی از سیاه تا سفید تبدیل می کند و در حالیکه داریم یک فیلم سیاه و سفید می بینیم در واقع سایر رنگ ها را نیز بصورت تبدیل شده می بینیم . و در عکس های سیاه و سفید نیز به همین حالت است .

برای نشان دادن خطوط کمکی و خطوط اندازه گذاری در نقشه های تک رنگ ، اگر از شدت رنگ این خطوط کمی کاسته شود ، خطوط اصلی نقشه بهتر دیده می شوند ، این حالت برای نقشه هایی مناسب است که تجمع و شلوغی خط ها خیلی زیادند و اگر همه ی خط ها یک رنگ و پررنگ باشند در تشخیص آنها کمی دچار مشکل خواهیم شد.

پاسخ
 سپاس شده توسط geo
تشکر از مهندس ابراهیمی
راه اصولی آن این هست که شما موقع پرینت در تنظیم آن که اگر نیاز بود تصویری ارائه می شود خطوط در پرینت مشکی یا هر رنگی خواستید شود.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، geo
بفرمایید:
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=27140

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، geo

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فسمت نه آموزش گام به گام نقشه کشی ساختمان در اتوکد 2013 hossein.elma 5 3,828 ۱۳۹۴-۶-۲۱، ۰۴:۲۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  آموزش خروجی eps در اتوکد-اختصاصی ایران شهرساز alireza 0 1,312 ۱۳۹۴-۶-۱۵، ۱۲:۵۰ عصر
Exclamation مشکل در ترسیم در اتوکد 2016 majid1592 1 1,691 ۱۳۹۴-۵-۱۶، ۰۴:۲۲ عصر
آخرین ارسال: masoudjavadpoor
  نحوه مرتب نمودن جملات نامرتب فارسی در محیط اتوکد atelieahjam 1 1,785 ۱۳۹۴-۳-۲۹، ۱۱:۰۱ عصر
  کتاب راهنمای اتوکد(621 صفحه) faezeh1372 0 2,145 ۱۳۹۳-۱۲-۲۳، ۰۲:۱۶ عصر
آخرین ارسال: faezeh1372
  آموزش جامع اتوکد دو بعدی2005-2008 (جمال چنگیزی) faezeh1372 0 1,711 ۱۳۹۳-۱۲-۲۰، ۰۶:۰۲ عصر
  آموزش اتوکد 2008 (مصطفی سالاری) faezeh1372 0 1,797 ۱۳۹۳-۱۲-۲۰، ۰۵:۳۸ عصر
  لذت اتوکد(سطح1و2) محمد معظمی faezeh1372 0 1,494 ۱۳۹۳-۱۲-۱۹، ۱۲:۳۳ عصر
  آموزش اتوکد 3بعدی faezeh1372 0 1,518 ۱۳۹۳-۱۲-۱۹، ۱۲:۱۵ عصر
  آموزش چاپ (پرینت)نقشه رنگی کد به صورت سیاه و سفید در اتوکد alireza 0 11,680 ۱۳۹۳-۱۲-۱۵، ۰۷:۲۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان