امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 4 کشور در گرایش طراحی شهری 94
این مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 4 کشور در گرایش طراحی شهری آزمون سراسری 1394 میباشد

سلام مهندس محسن و تبریک بابت کسب این رتبه
تبریک به شما که توانستید رتبه 4 کشور را کسب کنید.

شما که در مرحله اول رتبه 4 آوردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید از شما میخواهم که به این سوالات جواب دهید و میدانم که برای کمک به مهندسان همکارتون این کار را خواهید کرد.
1-خودتان را معرفی کنید؟
2-از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
3- چه عواملی را در کنکور امسال موثر میدانید؟
4- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
5- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
6-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 4 بیاورید؟
7-برنامه ریزی شما برای آزمون بعدی چیست؟
8-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1395 شرکت کنند دارید؟
9-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
10-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی
11-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
12-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 95 چی هست؟
13-درصد رضایت تان از سایت ایران شهرساز ؟
14- ارزیابی شما از فعالیت 51 ماهه ایران شهرساز
15--آینده سایت ایران شهرساز را چگونه میبینید؟و نقاط ضعف و مثبت این سایت را بیان کنید؟
موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم
درج این مصاحبه در سایتها و وبلاگهای دیگر نیاز به اجازه مهندس دارد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
1. محسن هستم . دانشجو شهرسازی . یک بوشهری، عاشق موسیقی ، علاقه مند به طراحی (شهر،معماری،وب،گرافیک و صنعتی) ، پوشاک و انواع گجت ها

2. من ترم آخر مهندسی شهرسازی دانشگاه شیراز هستم و معدلم نزدیک به 17 هست ولی دقیقش رو چک نکردم

3. به نظرم کنکور امسال مثل همیشه بود . برای کسی که عمیق خونده باشه آسون بود . البته توازن سوالات از موضوعات مختلف کمی بهم ریخته بود . خصوصا معماری و شهرسازی ایران و اسلام به چشم نمی خورد .

4. من فرایند مطالعه پر افت و خیزی داشتم . از تابستون پارسال (ماه رمضان) شروع کردم . اما چون علایق دیگه ای داشتم بیشتر وقتم رو روی سایر علایقم مثل طراحی وب میزاشتم . ناگفته نماند که چند تا از کتاب های نه چندان مهم در زمینه طراحی شهری رو هم از سر علاقه خوندم تو تابستون که تاثیر زیادی تو نگرشم نسبت به طراحی شهری داشت و آخر تابستون بود که تصمیم قاطع گرفتم کنکور طراحی بدم ، یک ماه آخر بیشترین تاثیر رو
روی تثبیت مطالبی که از چند سال گذشته سر کلاسها و چند ماه قبلش از خوندن کتاب ها بدست آورده بودم داشت .

5. خیر بنده به موسسات آموزشی اون هم برای رشته ای مثل شهرسازی اعتقاد ندارم . مطالعات شخصی ، تجربه کار گروهی و راهنمایی های اساتید و تدریس بعضی از درس ها توسط بعضی اساتید خوبم پشتوانه من بودن

6.من رتبه 4 آوردم و یکی از دوستای خوبم رتبه دو رو آوردن . به شخصه تا حد زیادی بابت مطالعه گروهی ، هماهنگی برنامه های درسی ، جزوات مشترک و حس رفاقت به جای رقابت ، به ایشون مدیون هستم ، راستش بنا به قولی که به یکی از اساتید داده بودم کنکور امسال رو بجز در ماه آخر ، جدی نگرفتم ،سعی کردم از مطالعاتم لذت ببرم و روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که بهشون علاقه دارم . مثلا مطالعات آزادم درباره معماری معاصر و دیدن و سرچ کردن ،سرچ کردن چیزهایی که تو کتاب ها می خوندم کمک زیادی به تثبیت مطالب توی ذهنم کرد و افزایش اطلاعاتم نسبت به بقیه شد .
در پایان باید بگم که اگه از کاری که می کنید لذت ببرید مسلما موفق خواهید شد .

7. راستش کمی از برنامه ها عقب افتادم . یه دوره آموزشی رو با همراهی همکلاسیام به صورت آزاد تو شیراز گذروندم که اطلاعات مفیدی در زمینه آزمون عملی داشت . البته ناگفته نماند که ضعف های زیادی در پرزانته دارم که امیدوارم با یاری دوستام و تمرین بتونم از پس مرحله دو هم بخوبی بر بیام

8. توصیه من اینه که اگه قصد شروع برای کنکور دارند ، اهداف و زندگیشون رو یک بار برای چند ماه آینده بررسی کنند . اگه طراحی شهری رشته ایه که حاضرند بخاطش هر روز از خواب پاشن و مهمترین بخش زندگیشون باشه، ادامه بدن . تو مسیرشون تا کنکور هم فشار بیخود به خودشون نیارند و لذت ببرند .

9. منابع مورد استفاده من اغلب کتاب های اصلی بودند که توی کنکور سوالات زیادی داشتند . مثل محیط های پاسخده . کرمونا و... در کنارش استفاده از چند کتاب کنکوری از انتشارات عصر کنکاش هم کمک زیادی در ماه آخر به بنده کردن .

10 . سعی کنید به عمق مطلب پی ببرید و بعدش حتما خلاصه نویسی کنید . خلاصه ها در ماه آخر کمک زیادی به شما خواهد کرد . خصوصا در سیر اندیشه های شهرسازی

11. بله بعضی از خلاصه ها رو جهت مقایسه با خلاصه های خودم از اینجا گرفتم . خودم هم خلاصه هایی که تایپ کردم رو اینجا گذاشتم . همچنین با دیدن داوطلبای دیگه تو این سایت انگیزه برای مطالعم بیشتر میشد

12. سعی کنید از تمامی لحظات زندگیتون لذت ببرید . (پیشنهاد یکی از اساتیدم که شعار من شده این روزا )

13.رضایت نسبی دارم . به شخصه چون زکات علم رو یاد دادنش به دیگران میدونم خیلی از فروش بعضی فایل ها تو سایت خوشحال نمیشم اما خب بهرحال خودم به عنوان یه توسعه دهنده آماتور وب به هزینه ها و زمان صرف
شده برای سایت واقفم و به مدیران بابت پولی بودن بعضی خدمات و کسب درآمد حق می دم .

14. ایران شهرساز به عنوان یک فروم آزاد در زمینه تخصصی شهرسازی تا حد زیادی موفق بوده و امیدوارم به راهش ادامه بده .

15. تا حدی در شماره 13 گفتم . چنین فضایی برای دانشجوها لازمه . به شرط این که بار علمی بیشتری داشته باشه و تبدیل به بازاری برای دانلود فایل نشه . مثلا همین برنامه تخمین رتبه ، یا مصاحبه ها، خیلی به بچه ها کمک می کنه .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط barana ، alireza ، khansa ، Brightness
سلام محسن جان الحق والنصاف لیاقتشو داشتی امیدوارم ایشا... موفق و پیروز باشی
آخرین ارسال های من :

محمد(ص):"اعملی یا فاطمه فانی لا اغنی عنک من الله شیئا"،فاطمه اگر عمل نداشته باشی من پیامبر هم نمیتونم واست کاری کنم.
    پاسخ
     سپاس شده توسط alecferaa
    باارزویموفقیت روز افزون شما .
    اگر امکان پذیر است لیست کتابهایی که فکر میکنید اهمیت بیشتری داره رو بذارین

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,184 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,907 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: milad93
      جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,429 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
    آخرین ارسال: dhiver1
      سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,961 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
      سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,555 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
      دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,817 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: gholamirayan
      نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,638 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
    آخرین ارسال: nassi
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,477 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,380 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان