امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکتری 95
سلام دوستان خواهشا یکی به من توضیح بده کنکور دکتری امسال چه تغییری کرده؟؟؟؟؟ این جریان آزمون Gre زبان صحت داره؟؟؟  خیلییییی ناراحتم آخه چرااااا
آخرین ارسال های من :

****  شهر من و تو مدینه ی فاضله ایست که نقطه ی ضاد از دامن آن افتاده... ****
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan
هیچکی جواب نمیدههه :(

پاسخ
سلام مهندس منظورتون دکتری آزاد است یا سراسری؟ آزمون GRE آزمون زبانی است که برای تعیین سطح میتوانید شرکت کنید و با امتیازاتی که کسب میکنید نمره زبان که %10-20%مصاحبه است را کسب نمایید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan
سلام کنکور سراسری، ظاهرا یک تغییراتی کرده و قراره امسال اعمال شه من خوب متوجه این تغییرات نشدم مثلا گفته شده که بیش از دو بار قراره برگزار شه و...
منابع بروز رو باید چطور پیدا کرد
سپاس

پاسخ
اگر نگاه اجمالی به سوالات کنکور دکتری بیندازید متوجه میشوید که از هر منبع 1 یا نهایتا 2 سوال میاد. هیچ قطعیتی در مورد منابع وجود نداره اما منابع ارشد طراحی شهری و برنامه ریزی رو مطالعه کنید و پیگیر کتب تازه چاپ شده از دانشگاه های معتبر هم باشید و مقالات 5 سال گذشته مجلات همین دانشگاهها را مطالعه کنید. بطور کلی تحلیل قوی و اطلاعات بالا میتونه باعث موفقیت در مرحله اول کنکور بشه ضمن اینکه زبان و استعداد رو فراموش نکنید.
تغییرات هم بیشتر در مورد روند مصاحبه است که قبلا مثلا اساتید دانشگاه شهید بهشتی برای مدرک و معدل 15% را اختصاص میدادند و دانشگاه تهران 10%.. اما از امسال تقسی بندی صورت پذیرفته برای همه دانشگاهها یکسان است.

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، alireza
سپاسگزارم از راهنمایی
به نظرتون شرایط جدید سخت تر شده برای یکی مثل من که ارشدم دانشگاه آزاد بوده؟ امیدی هست به قبولی؟

پاسخ
یک سوال دیگه هم داشتم اینکه گفته شده آزمون دوبار برگزار میشه و ظاهرا استعداد و زبان جدا برگزار میشه معناش اینه که اول باید در استعداد و زبان نمره ی حد نصاب آورده بشه بعد مجاز به شرکت در تخصصی هستیم؟؟؟؟؟ سپاس از راهنمایی

پاسخ
(۱۳۹۴-۳-۱۱، ۰۲:۲۵ عصر)kiana7822 نوشته است: سپاسگزارم از راهنمایی
به نظرتون شرایط جدید سخت تر شده برای یکی مثل من که ارشدم دانشگاه آزاد بوده؟ امیدی هست به قبولی؟

شرایط جدید در حقیقت سعی داره عدالت رو در بحث مصاحبه دکتری که 70% نتیجه رو در بر میگیره پیش ببره که همه دانشگاهها طبق یک سیستم برای مصاحبه داوری کنند. فارغ التحصیل دانشگاه آزاد بودن یکی از مواردی است که در مصاحبه مد نظر قرار میگیره و درصد حدودی 10% رو داره (برای هر دو مقطع کارشناسی و ارشد یعنی 5 برای هر کدام) پس اگر شما با رزومه و تالیفات بیشتر و البته با کیفیت بالاتر در مصاحبه در مقابل فردی فارغ التحصیل از دانشگاههای سراسری قرار بگیرید درصد بالاتر برای شما خواهد بود.

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، kiana7822

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منابع پیشنهادی به بنده جهت شرکت در آزمون ارشد معماری سال 95 ali_tavanaie 2 1,327 ۱۳۹۴-۹-۲۴، ۱۱:۱۰ صبح
آخرین ارسال: lind_o58
  مشاوره برنامه ریزی برنامه ریزی برای موفقیت در کنکور 95 A.pourvahedi 19 4,987 ۱۳۹۴-۷-۲۵، ۱۲:۵۳ عصر
آخرین ارسال: Yahgmur
  مشاوره برنامه ریزی مشاوره مبانی نظری برنامه ریزی شهری 95- روح الله ارشادی رتبه 46 ruhullaershadi 19 5,127 ۱۳۹۴-۶-۱۸، ۰۷:۰۵ صبح
آخرین ارسال: ruhullaershadi
  گروه مشاورین برنامه ریزی شهری 95 ایران شهرساز-مهندس سرخوش و مهندس عاشوری alireza 0 1,507 ۱۳۹۴-۵-۱۴، ۱۲:۳۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  مشاورین ایران شهرساز-طراحی شهری 95 alireza 2 2,050 ۱۳۹۴-۵-۱، ۱۲:۵۲ عصر
  درخواست رایگان کارگروه کنکور برنامه ریزی 95 Sh@bn@m 14 5,113 ۱۳۹۴-۵-۱، ۱۱:۰۵ صبح
  مشاورین ایران شهرساز-برنامه ریزی 95 alireza 1 1,598 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۱:۱۹ صبح
  مشاوره های ارشد 95 و انتظار ما alireza 3 1,067 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۱۲:۲۷ عصر
  لیست مشاورین ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری ایران شهرساز در سال 95-ویرایش 1 alireza 5 2,286 ۱۳۹۴-۴-۷، ۰۸:۲۷ عصر
  لیست مشاورین ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری ایران شهرساز در سال 95-ویرایش 2 alireza 0 1,264 ۱۳۹۴-۴-۷، ۰۸:۲۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان