امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازآفرینی شهری در مرکز شهر ژوهانسبورگ-شهریور94
بازآفرینی شهری در مرکز شهر ژوهانسبورگ
نویسنده: باربارا لیپتیز
مترجم: راحله بحرانی
کارشناس‌ارشد برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
چکیده

آنچه که در این مقاله مورد توجه قرار گرفته است، فضاهای گمشده و فضاهای مابین آنها و شکاف‌های ناشی از آنها می‌باشد. نوسازی در بافت مرکزی شهر ژوهانسبورگ (به عنوان یک کلان‌شهر) آن به را به یک شهر آفریقایی در سطح جهانی تغییر خواهد داد (GJMC, 2001). پروژه‌های اعتباردهنده، پاکسازی زاغه‌ها و تلاش‌های وسیع‌تر در رسمی نمودن موارد غیررسمی، همگی به منظور ارزش بخشی به شهر (Weber, 2002)، هویت‌دهی به فعالیت‌های اخیر شورای شهر و تمرین برای تجانس جهانی در حوزه توسعه شهری رخ می‌دهد. اما بررسی چنین توسعه‌هایی، همچون دیگر بیانات نئولیبرال در خصوص شهر (ICF 2004)، آثار تأسف‌باری بر پایداری ساختار سکونتگاه‌ها داشته همانطور که توافقات پیچیده و در اغلب موارد پنهانی، بر روی زمین آثاری را به همراه داشته است. اساسی‌ترین احتمالی که در خصوص بروز این آثار ناخوشایند می‌توان ذکر نمود، پافشاری بر استدلال نامناسب از شکستی است که هدف آن نشان دادن بی‌نظمی و اغتشاش به هنگام تصمیم‌گیری و اجرای آن است. این مقاله به دنبال آن است که نشان دهد طرح فعلی نوسازی شهری در بافت مرکزی شهر ژوهانسبورگ نتیجه سیاست نئولیبرال نبوده بلکه این طرح‌ها اثر تأسف‌بار پاسخ‌های بدون برنامه (و تلاش‌های سخت در زمان‌های مختلف) به هنگام مواجهه با تغییر و بی‌نظمی در محیط طبیعی شهر بوده است.

آخرین ارسال های من :

تو قلب ِ من یه امپراطوره .. تسلیم میشه چونکه مجبوره

[/size][/size]
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سلام. فقط چکیده هست؟ فایل مقاله رو واسه دانلود نگزاشتین؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    خیر
    آخرین ارسال های من :

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      پروژه‌های اعتباردهنده و بازآفرینی شهری در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰: -شهریور94 Sahab 0 903 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۰۴:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: Sahab
      مشارکت عمومی در پروژه های توسعه شهری دورنمایی آلمانی-آبان 94 Sahab 0 718 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۰۳:۴۸ صبح
      نوسازی شهری و توسعه مجدد (شناسایی برنامه‌ریزی مداخله مناسب برای شهرهای هند)-آبان94 Sahab 0 1,177 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۶:۲۸ صبح
      از شهر تاب‌آور تا تاب‌آوری شهری:درک وادغام رویکرد تاب‌آوری در سیستم‌های شهری-آبان 94 Sahab 0 1,152 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۶:۲۱ صبح
      الکساندرا: نمونه‌ای از مطالعات نوسازی شهری-آبان94 Sahab 0 804 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۵:۵۸ صبح
      مدیریت و بازآفرینی شهری در آمریکا: دخالت دولت یا توسعه مجدد با هر هزینه ممکن؟-آبان94 Sahab 0 906 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۵:۴۵ صبح
      همکاری عمومی- خصوصی در برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری بازآفرینی شهری-شهریور 94 Sahab 0 740 ۱۳۹۴-۱۰-۱۱، ۰۴:۴۰ صبح
      صنعت بازآفرینی شهری در لیدز: ارزیابی پایداری عملکرد بازآفرینی شهری - شهریور 94 Sahab 0 715 ۱۳۹۴-۱۰-۱۱، ۰۴:۳۰ صبح
      یه سری مقاله در رابطه با مکانیابی کتابخانه حسنیه هزاره 1 1,439 ۱۳۹۴-۲-۲۵، ۱۰:۵۷ عصر
    آخرین ارسال: haydariyan
      مقالات کورش گلکار در باره ی طراحی شهری پژومند 7 9,434 ۱۳۹۴-۱-۱۵، ۰۷:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: esfanjan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان