امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 14 کشور در گرایش طراحی شهری 95
این مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 14 کشور در گرایش طراحی شهری آزمون سراسری 1395 میباشد

سلام آقای مهندس و تبریک به شما که توانستید رتبه 14 کشور را کسب کنید.

شما که در مرحله اول رتبه 14 آوردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید از شما میخواهم که به این سوالات جواب دهید.
1-لطفا درصد هاتون را در کنکور امسال ذکر کنید.
2-خودتون را معرفی کنید و از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
3- قبل از برگزاری آزمون و آغاز مطالعه برای ارشد فکر میکردید رتبه عالی کسب کنید؟
4- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
5- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
6-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 14 بیاورید؟
7-برنامه ریزی شما برای آزمون مرحله دوم چیست؟
8-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1396 شرکت کنند دارید؟
9-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
10-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی چیست؟
11-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
12-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 96 چی هست؟
13-درصد رضایت تان از سایت ایران شهرساز ؟

موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم
درج این مصاحبه در سایتها و وبلاگهای دیگر نیاز به اجازه مهندس دارد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
با سلام و عرض ارادت خدمت همه دوستان .. امیدوارم توضیحاتم به کنکوری های عزیز کمک کنه.
1- اول درصدایی که زدم رو میگم خدمتتون - زبان :11 مباحث :69 مبانی: 77 تاریخ :53 تحلیل : 58
2- سهراب کوچک از دانشگاه آزاد قزوین رشته کارشناسی معماری با معدل 18
3-4- من چون همزمان با خدمت سربازیم شروع به خوندن کردم اول خیلی با هدف کنکور نبود و بیشتر برای آشنایی با مطالب شهرسازی بود ولی خب در ادامه بحث جدی تر شد و حدودا 6 ماه قبل از کنکور تصمیم گرفتم برای کنکور هم آماده شم و به خاطر شرایطی که داشتم به رتبه و قبولی فکر نکردم.
5- خوشبختانه یا متاسفانه فرصتی برای کلاس رفتن نداشتم .و هیچ آزمون آزمایشیم فرصت نشد که شرکت کنم
6- در درجه اول بعد از گرفتن تصمیم جدی فکر میکنم برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت ، فکر نکردن به رتبه و درصد و جمع آوری منابع و خلاصه های خوب فکر میکنم مهمترین نقش رو داشت
7- من چون از معماری وارد این رشته شدم تا حدودی با جو اسکیس آشنا هستم ولی خب شرایط این آزمون فرق داره و چون باز هم فرصت کلاس رفتن رو ندارم فعلا دارم رو چند کتاب و جزوه تحلیلی کار میکنم امیدوارم که نتیجه بخش باشه
8- توصیه ای که میتونم به کنکوری ها داشته باشم اول اینه که بعد از گرفتن تصمیم جدی منابع و جزوه های خوب رو جمع آوری کنن و بعد بلافاصله شروع کنیید به خوندن اگر زودتر تصمیم گیری کنید قطعا میتونید کتاب های مهم رو هم بخونید که واجب هست ولی اگر دیر بشه شاید دگه فرصت برای خوندن کتب اصلی کم باشه که حتما رو نتیجه تاثیر گذار هست
9 - در مورد منابع که شاید زیا باشه ولی خلاصه وار عرض میکنم مباحث کاملا جزوه محور هست که اگر زود شروع کنید میتونید جزوات موسسات مختلف رو مرور کنید مثل خانه شهرسازان - کیمیا فکر - پارسه - عصر کنکاش که هر کدوم ممکنه تو یکی از سر فصل های مباحث قوی تر باشند . درس مبانی باید مخلوطی از جزوه و کتب باشه تو بخش سیر اندیشه ها جزوه کیمیا فکر خیلی خوبه و باید چند بار مطالعه شه و کتابای مهم تو این درس مبانی طراحی شهری بحرینی - مبانی معماری معاصر قبادیان - زیبایی شناسی - مبانی نظری پاکزاد تاریخ هم جزوه محوره و جزوه کتب تاریخ شهرنشینی ایران و جهان پاکزاد - تاریخ شکل شهر موریس -معماری جهان زارعی - معماری معاصر بانی مسعود و کتاب شار تا شهر حبیبی مهم هستند ، تحلیل خوندن چنتا کتاب واجبه محیط های پاسخده - مکان های عمومی کارمونا - فرایند طراحی شهری بحرینی - کتاب های توسلی و مقالات کوروش گلکار و در نهایت جزوه خانه شهرسازان خلاصه های خوبی داره - تو درس زبانم که خودم خیلی موفق نبودم ولی لغات کتاب زیر ذره بین و 504 اگر خیلی خوب مطالعه بشه و درک مطلب هم کار شه میشه زبان 0 % رو به 20-30 رسوند ولی اگر برنامه منسجم تری واسه زبان بگزارید بهتره
10 - خلاصه نویسی خیلی خیلی مهمه ، تجربه ای که خوم داشتم اگر خلاصه های خودم و ... نبود یک ماه قبل از کنکور نمیشد حجم زیاده مطالب رو مرور کنم قطعا یک بخشی از نتیجه رو مدیون خلاصه های خودم و دوستان میدونم
11- برای مرحله اول که متاسفانه با سایت ایران شهرساز آشنا نبودم و استفاده ای نکردم ولی در مجموع از کانال ها و گروه های مختلف شهرسازی خیلی مطالب و جزوات رو تونستم پیدا کنم و خیلی کمک کرد.
12- من چون رشته خودم معماری بوده به جز چنتا کتاب تاریخ و مبانی که قبلا مطالعه کرده بوم باقی مطالب کاملا جدید بود و به نظر من قبولی کنکور شهرسازی خیلی به رشته قبلی مرتیط نیست و فقط به خوندن زیاد و منابع خوب بر میگرده نه چیز دیگه
13- با مطالب و جزواتی که تو سایت دیدم فکر میکن میتونه تو هر دو مرحله کمک کننده باشه .

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، ne_da ، sasapasi ، a.nahalparvar
    در پایان بازم آرزوی موفقیت برای همه کنکوری های 96 دارم و امیدوارم که به نتایج دلخواهتون برسید .. فکر نمیکنم شرایط خیلی از دوستان از شرایط خودم که تو مدت سربازی و شرایط داخل پادگان که درکش شاید برای خیلی ها سخت باشه بدتر باشه پس خواهشا افکار منفی رو از خودتون دور کنید و سریعتر شروع کنید که حتما نتیجه میگیرید ...

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 14,727 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,479 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: milad93
      جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,415 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
    آخرین ارسال: dhiver1
      سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,942 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
      سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,540 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
      دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,062 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,801 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: gholamirayan
      نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,623 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
    آخرین ارسال: nassi
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,465 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,367 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان