امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 95
این مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری آزمون سراسری 1395 میباشد

سلام خانم مهندس و تبریک به شما که توانستید رتبه 2 کشور را کسب کنید.

شما که در مرحله اول رتبه 2 آوردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید لطفا به سوالات زیر جواب دهید.
1-لطفا خودتان را معرفی کنید.
2-از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
3- قبل از برگزاری آزمون و آغاز مطالعه برای ارشد فکر میکردید رتبه عالی کسب کنید؟
4- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
5- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
6-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 2 بیاورید؟
7-برنامه ریزی شما برای آزمون مرحله دوم چیست؟
8-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1396 شرکت کنند دارید؟
9-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
10-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی چیست؟
11-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
12-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 96 چی هست؟
13-درصد رضایت تان از سایت ایران شهرساز ؟

موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم
درج این مصاحبه در سایتها و وبلاگهای دیگر نیاز به اجازه مهندس دارد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
2- دانشگاه هنر تهران، معدل 17.5
3- نه فکر نمی کردم و این نشاندهنده این موضوعه که رتبه خوب آوردن فرایند خاص و پیچیده ای نداره و با مطالعه عمیق منابع مهم و فراموش نکردن اهمیت دروس زبان و آمار به راحتی میشه رتبه خوبی کسب کرد.
4- مطالعه زبان و آمار رو از دی ماه و مطالعه جدی تماس دروس از اواخر بهمن ماه.
5- بله من کلاسهای نکته و تست که در ماه آخر تشکیل میشوند رو شرکت کرده بودم.
6- رتبه من تا حد زیادی به خاطر درصد زبانم بود، و بقیه درسها رو در حد میانگین.. زبان باعث جابجایی تراز میشه چون خیلی از داوطلبین درس زبان رو رها میکنند. از طرف دیگه من تمام منابع رو مطالعه نکرده بودم اما سعی کردم اون مقداری که خوندم رو بهش کاملا مسلط باشم. در واقع به نظر من کیفیت مطالعه خیلی مهمتر از کمیتشه و اینکه چندتا کتاب خونده میشه. البته باید منابع اولویت اصلی رو حتما مطالعه کرد.
7- آزمون مرحله دوم اگر تمرین زیاد صورت بگیره تا از نظر زمانی مشکلی پیش نیاد میتونه تاثیر مثبتی روی رتبه داشته باشه.
8- توصیه من اینه که برای کنکور باید برنامه ریزی داشته باشن و زود آغاز کردن فرایند مطالعه برخی مواقع میتونه تاثیر منفی داشته باشه چون کسی که مدت زیادی درگیر کنکور بوده ممکنه ماههای آخر خسته شه و مهمترین زمان رو از دست بده بنابراین هر کسی با توجه به توانایی های خودش باید منابع رو اولویت بندی کنه و مشخص کنه که هر منبعی رو چه زمانی و چند بار باید مطالعه کنه تا کاملا بهش مسلط شه. و نکته مهم دیگه اینه که اصلا نباید از تاثیر زبان و آمار غافل شد.. به نظر من کسی که حتی پایه زبان قوی نداره با مطالعه لغات و اصول گرامر راحت میتونه درصد مناسبی کسب کنه.
9- زبان کتابهای 504 و تافل و گرامر عمومی، آمار کتاب آقای طورانی، و همینطور کتابهای طرح و برنامه، از شار تا شهر، برنامه ریزی راهبردی و سیر اندیشه ها...
10- خلاصه نویسی در صورتیکه زمان زیادی نگیره خیلی مفیده، البته خلاصه نویسی میتونه همون خط کشیدن زیر خطوط مهم کتاب باشه تا در دوره فقط اون مطالب خونده شه و وقت کمتری بگیره. در کل به نظرم مفیده چون باعث دسته بندی مطالب و سریعتر دوره کردنشون میشه.
11- بله من از خلاصه برخی کتابهای مهم که خودم فرصت خوندنشونو نداشتم و در سایت بود استفاده کردم.
12- کسانی که کارشناسی غیر مرتبط داشتن قاعدتا باید زمان بیشتری برای مطالعه بگذارند تا اول با مفاهیم پایه شهرسازی آشنا شن. مطالعه مقالات جدید و مرتبط میتونه خیلی کمک کنه.
13- راهنمای خوبی برای کنکوریها و دانشجویان است تا به مطالب موردنظرشون راحت دسترسی پیدا کنند.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Brightness

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 14,729 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,481 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: milad93
      جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,415 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
    آخرین ارسال: dhiver1
      سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,942 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
      سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,540 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
      دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,062 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,802 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: gholamirayan
      نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,623 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
    آخرین ارسال: nassi
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,466 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,367 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان