امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96
این مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری آزمون سراسری 1396 میباشد

سلام خانم مهندس و تبریک به شما که توانستید رتبه 3 کشور را کسب کنید.

شما که در مرحله اول رتبه 3 آوردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید لطفا به سوالات زیر جواب دهید.
1-لطفا خودتان را معرفی کنید.
2-از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
3-درصد هاتون در هر سرفصل آزمون کارشناسی ارشد چطور بود؟
4- قبل از برگزاری آزمون و آغاز مطالعه برای ارشد فکر میکردید رتبه عالی کسب کنید؟
5-چطور میتوان رتبه تک رقمی یا رتبه خوبی را در کنکور کارشناسی ارشد کسب کنیم؟
6- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
7- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
8-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 3 بیاورید؟
9-برنامه ریزی شما برای آزمون اسکیس چیست؟
10-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1397 شرکت کنند دارید؟
11-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
12-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی چیست؟
13-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت و فضای مجازی در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
14-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 1397 چی هست؟
15-درصد رضایت تان از سایت و کانال و گروههای مجازی ایران شهرساز ؟

موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم
درج این مصاحبه در سایتها و وبلاگهای دیگر نیاز به اجازه مهندس دارد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
Star 
این مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری آزمون سراسری 1396 میباشد

سلام خانم مهندس و تبریک به شما که توانستید رتبه 3 کشور را کسب کنید.

شما که در مرحله اول رتبه 3 آوردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید لطفا به سوالات زیر جواب دهید.
1-لطفا خودتان را معرفی کنید.
2-از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
3-درصد هاتون در هر سرفصل آزمون کارشناسی ارشد چطور بود؟
4- قبل از برگزاری آزمون و آغاز مطالعه برای ارشد فکر میکردید رتبه عالی کسب کنید؟
5-چطور میتوان رتبه تک رقمی یا رتبه خوبی را در کنکور کارشناسی ارشد کسب کنیم؟
6- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
7- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
8-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 3 بیاورید؟
9-برنامه ریزی شما برای آزمون اسکیس چیست؟
10-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1397 شرکت کنند دارید؟
11-منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟
12-توصیه های شما راجع به خلاصه نویسی چیست؟
13-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت و فضای مجازی در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
14-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 1397 چی هست؟
15-درصد رضایت تان از سایت و کانال و گروههای مجازی ایران شهرساز ؟

موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم
درج این مصاحبه در سایتها و وبلاگهای دیگر نیاز به اجازه مهندس دارد.

1. فریناز ریخته گران، دانشجوی ترم 8 مهندسی شهرسازی
2. دانشگاه هنر اصفهان با معدل کل 19.61
3. زبان 73 درصد
مباحث 45 درصد
مبانی 69 درصد
تاریخ 78 درصد
تحلیل 58 درصد
4. مشخصا به قصد قبولی در دانشگاه‌های معتبر تهران خواندن برای کنکور رو شروع کردم و به قصد رتبه زیر 20 مطالعه رو شروع کردم.
5. قبل از هرچیز انگیزه و نیت از شرکت در کنکور مهم است، شما باید به قصد رتبه عالی مطالعه را شروع کنید، مسیر پرفراز و نشیبی است، خیلی به نفعتان خواهد بود اگر با رتبه های برتر سال های قبل مشورت کنید کسی که این مسیر را یکبار رفته با چالش های آن آشناست و می تواند چشم اندازی از مسیر پیش روی شما قرار دهید. برای مثال بسیاری از اوقات نیاز نیست که تمام فصول کتابی مطالعه گردد این افراد می توانند به شما کمک کنند که کدام بخش ها رو با دقت بیشتری مطالعه کنید. مطالعه زمانمند و با برنامه هم بسیار مهم است، حداقل یک برنامه هفتگی برای خود داشته باشید و ساعات مطالعتان مشخص باشد و بدانید که تا اخر هر ماه چه کتاب هایی را مطالعه خواهید کرد.
6. مطالعه را از اوایل شهریور ماه اغاز نمودم. حدودا روزی 5 ساعت مطالعه داشتم. از آغاز ماه مهر با شروع درس های دانشگاه مجبور بودم روزی کمتر و روزی بیشتر درس بخوانم، اما میانگین روازنه همان 5 ساعت را حفظ کردم تا بهمن. از اوایل بهمن مطالعه ام را به روزی 8 و سپس 10 ساعت رساندم و این میزان مطالعه را تا روز کنکور حفظ نمودم. البته باید بدانید که زمان عامل مهمی است اما مهم تر از آن کیفیت مطالعه است.
7. خیر- اساسا شرکت در کلاس های کنکور را مثمر ثمر نمیدانم، بویژه برای رشته طراحی شهری که به شدت حفظی و تحلیلی است، کافی است بدانید چه بخوانید که این موضوع را هم از همان رتبه های سال های قبل می توانید بپرسید. اکیدا تاکید میکنم که در هیچ کلاس کنکور و هیچ موسسه ای شرکت نکردم و اساسا با این کار مخالفم.
اما نکته ای هست و آن هم اینکه عده ای بدون وجود مدیریتی که از بالا بر آن ها اعمال شود مطالعه نمیکنند؛ اگر جزء این دسته از افراد هستید؛ شرکت در موسسات می تواند انگیزه درس خواندن را در شما تقویت نماید.
8. اول از همه خواست خدا و سپس تلاش بی وقفه برای یافتن منابع  اصلی و مطالعه زمانمند آنها و البته خلاصه نویسی از مطالب کتاب ها. همچنین  باید از راهنمایی های ثمربخش رتبه های اول سال های قبل، آقای دکتر محمد جواد نوری و سرکار خانم مهندس مینو حریرچیان، که خالصانه و بدون هیچگونه چشمداشتی من را در این مسیر یاری نمودند یاد کنم. به علاوه نکته مهم دیگر این بود که من مطالعه را در تعطیلات عید نوروز خیلی جدی ادامه دادم در صورتی که خیلی ها این فرصت را چندان جدی نگرفتند.
9. از آنجایی که اسکیس مهارتی است فراگرفتنی و نه مثل دروس کنکور تئوری، صرفا حفظی و تحلیلی،  در کلاس های آمادگی کنکور عملی شرکت خواهم کرد.
10. از همین امروز مطالعه درس زبان را آغاز کنند، خواندن لغت و درک متن بسیار راه را برایشان هموار می سازد، درس زبان از دورسی است که استثنئا توصیه میکنم اگر مشکل دارند حتما کلاس بروند، هرچند من خودم کلاس نرفتم چون پایه قوی داشتم. کتاب های مورد علاقیشان را شروع به مطالعه نمایند و درصورت نیاز خلاصه نویسی کنند. ساعات مطالعه خود را باید آرام آرام افزایش دهند. البته در تابستان زیاد خود را خسته نکنند چون راه درازی در پیش است. برای خود برنامه هفتگی بنویسند و سعی کنند مطابق آن عمل نمایند و این کار را تا انتهای راه ادامه دهند.
11. معماری معاصر غرب / مرکز شهری سرزنده/ چگونه زندگی همگانی را مطالعه کنیم/ مبانی نظری طراحی شهری معاصر/ فرایند طراحی شهری/ هویت شهر/ از شار تا شهر/ تاریخ شکل شهر/ مکان های عمومی فضاهای شهری/ زیبایی شناسی در معماری
12. خلاصه نویسی را اکیدا توصیه میکنم بویژه اگر مطالعه را از تابستان شروع می کنید وقت کافی دارید، خلاصه نوشتن هم در فهم مطلب بسیار اثر دارد هم در روزهای پایانی میتوانید روزی چند کتاب را مرور کنید و بسیار به شما اعتماد به نفس می دهد.
13. فضاهای مجازی در زمینه معرفی کتاب های جدید و سوالاتی که در اختیارمان قرارمیداد خیلی خوب بود.
14. ...
15. رضایت کامل دارم، نکات مهم را در اعلام می کنند و منابع را در اختیارمان قرار می دهند.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط niki s

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,850 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,184 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,324 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,272 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,147 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,496 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,682 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,532 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,547 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 7 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 952 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۵:۵۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان