ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
کارشناسی ارشد رشته اقلیم شناسی
معرفی رشته کارشناسی ارشد آب و هواشناسی
در بین ویژگی های سطح زمین، اطلاعات اقلیمی و آب و هواشناسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند؛ چرا که انسان شاید بتواند محدودیت های ژئو مورفولوژیکی را تا اندازه ای تعدیل کند و یا مثلا مشکلات اقتصادی را حل کند، اما تغییر شرایط دمایی یا خشکسالی و یا  کنترل ریزگردها کار آسانی نیست. بدین جهت شناخت اقلیم و راههای تعدیل و یا تسهیل آن در تمام پروژه های عمرانی و توسعه لازم است.


رشته کارشناسی ارشد آب و هواشناسی پاسخی علمی است به این نیاز تا ضمن کمک به پیشبرد طرحهای توسعه ای، اشتغال فارغ التحصیلان جغرافیا را تسهیل کند؛ چرا که مراکز علمی معتبر دنیا از جمله یونسکو یکی از شرایط تحقق جامعه دانایی محور را وجود افراد تحصیلکرده ای می دانند که علاوه بر فراگیری علوم نظری و تئوری، روش های تبدیل علوم را به فعالیت های درآمدزا و مولد ارزش، آموخته باشند و به عبارتی بتوانند علوم فرا گرفته شده را کاربردی کنند.


کارشناسی ارشد آب و هواشناسی فرآيندهاي حاکم در داخل جو از جمله انرژي و توزيع آن در سطح سياره زمين، حرکات جو و قانونمندي هاي حاکم بر اين حرکات و تاثير اين فعاليت ها بر روي زيست و فعاليت انسان ها، جانداران و محيط بي جان سياره زمين را مطالعه مي کند. در اين رشته بيشتر مسائل آب و هوا و تاثير عناصر و عوالم اقليمي در فعاليت انسان و مسائل بهره برداري از زمين مثل کشاورزي مطرح مي شود.


رشته ارشد آب و هوا شناسی دارای 6 گرایش آب و هوا شناسی کاربردی، آب و هواشناسی کشاورزی، مخاطرات آب و هوایی، تغییرات آب و هوایی اقلیمی، آب و هوا شناسی سینوپتیک، آب و هوا شناسی شهری، می باشد.


در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل:  برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد آب و هواشناسی و تعداد واحدها، دانشگاه های دارای رشته ارشد آب و هوا شناسی، معرفی گرایشهای دکتری آب و هوا شناسی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار رشته کارشناسی ارشد آب و هواشناسی ارایه می شود.


برنامه درسی (سر فصل) ارشد آب و هوا شناسی (همه گرایشها) و تعداد واحدها :
تعداد کل واحدها : 32 واحد
دروس تخصصی الزامی : 14 واحد
دروس اختیاری : 14 واحد
پایان نامه : 4 واحدآخرین ارسال های من :
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
[-]
جستجو
جستجوی گوگل