امتیاز موضوع:
  • 80 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهر شناور روی آب به نام لی لی پد
شهر شناور روی آب به نام لی لی پد

با توجه به پیش بینی بالا رفتن سطح آب دریاها طی قرن بعد، به سبب تغییرات آب و هوایی، بسیاری از مردمی که در مناطق کم ارتفاع و پست زندگی می کنند، احتمالا از خانه های خود آواره خواهند شد.
وینسنت کالبات "Vincent Callebaut" معمار 34 ساله بلژیکی، مقصدی را برای نقل مکان این دسته از افراد دز نظر گرفته است.
این ایده که لی لی پد نام دارد، یک شهر کاملا خودکفای شناور روی آب است که طرح آن از نیلوفرهای آبی ویکتوریا الهام گرفته شده و جمعیتی معادل 50،000 نفر را در خود جای می دهد.
جنس بدنه این شهر از الیاف پلی استر بوده و توسط لایه ای از دی اکسید تیتانیوم (TiO2) پوشیده خواهد شد؛ که این پوشش می تواند با اشعه ماورای بنفش واکنش داده و با جذب آلودگی هوا به تصفیه آن بپردازد.
سه کوه و سه تفریحگاه ساحلی، تالاب مصنوعی مرکزی این شهر - که زیر سطح آب قرار دارد - را احاطه خواهند کرد. این سه کوه و تفریحگاه به محلی برای کار، خرید و سرگرمی اختصاص یافته و باغ ها و بخش پرورش آبزیان این شهر که زیر سطح آب واقع شده نیز برای تامین مواد غذایی و زیست-توده (Biomass)، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
زیست-توده یا بیومس (Biomass) یک منبع تجدید پذیر انرژی است که از مواد زیستی شامل بقایای گیاهی بدست آمده و برای تولید الکتریسیته یا گرما به کار می رود. مثل بقایای درختان و...
همچنین این شهر معلق بطور کامل از فناوری های انرژی های تجدید شونده مثل انرژی خورشیدی، حرارت، باد، جزر و مد و بیومس یا زیست-توده، بهره برده تا انرژی مورد نیاز و حتی مازاد بر مصرف خود را نیز تولید کند.
لی لی پد ها می توانند نزدیک ساحل، و یا آزادانه هر کجا که ممکن باشد، واقع شوند.
درحالی که ایده شهر معلق "لی لی پد" کالبات (معمار بلژیکی)، با هدف فراهم نمودن مکانی برای زندگی افرادی که خانه های خود را از دست داده اند، قابل تحسین است، اما به نظر می رسد این افزاد، آخرین کسانی باشند که قادر به پرداخت هزینه سرسام آور مکانی روی آن باشند، هزینه ای که به احتمال زیاد فوق العاده زیاد خواهد بود.

آخرین ارسال های من :

خودت باش،بقيه نقش ها همه گرفته شده اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، lofra ، paskal_0101 ، m.mohammadzadeh ، mehraz_irani ، sahel62
ممنون از مطلبتون اما اگه امکان داره میشه منبع این موضوع رو برام ارسال کنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سلام
خواهش میکنم از سایت چپق دات کام خیلی مطالب جالبیم داشت از دوستان میخوام در موردد شهرهای آینده اگه مطالبی وپیدا کردند در سایت بذارند قطعا این طرح ها در آینده اجرا خواهد شد شهرهای 2050 که حتی تو دبی هم الان روش تاکید میشود از این طرحها الهام گرفته شده اند.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، lofra ، paskal_0101
salam.matlabe khuby bud.man naghshe shahre aby lyly pod ro mikham
mamnoon:shy::)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، lofra
    slm doste man motasefane nagshei nadaram amma aksash hast ke mitonam baraton befrestam

فایل‌(های) پیوست شده
    .docx   شهر شناور روی آب به نام لی لی پد.docx (اندازه: 261.38 KB / تعداد دفعات دریافت: 60)

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، lofra
    ممنون از دوستان که اینقدر فعالن:)
    آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
      و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
    که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
     سپاس شده توسط somita
    سلام من مقاله راجب این موضوع میخوام اما متاسفانه پیدا نمی کنم شما می تونید کمکم کنید؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      خیلی جالب بود
      ممنون

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        خوب مطمئنن کسایی که بخوان تو همچین جایی زندگی کنن از لحاظ مالی باید اکی باشن بخصوص در ابتدای کار چون هنوز شهر راه نیفتاده.پس این شهر به نظر من برای کسایی که مسکن و زندگیشونو از دست دادن مناسب نیست

آخرین ارسال های من :
          پاسخ

موضوع‌های مشابه…
          موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
            طراحی شهری برگزیده در مسابقه طراحی ایستگاه شهر بندری کائوسیونگ MHAKBARI 0 3,678 ۱۳۹۱-۶-۱۶، ۰۵:۲۱ عصر
          آخرین ارسال: MHAKBARI
            شهر آرمانی در سال 2035 MHAKBARI 0 1,748 ۱۳۹۱-۶-۱۶، ۰۵:۱۹ عصر
            آسمانخراش سنجاقک،پاسخی به نیازهای سال 2025 MHAKBARI 0 2,765 ۱۳۹۱-۶-۱۶، ۰۵:۱۸ عصر
            خانه های پایدار؛شهر استکهلم در سال 2030 MHAKBARI 0 2,141 ۱۳۹۱-۶-۱۶، ۰۵:۱۵ عصر
            مردم در طراحی نمای ساختمان، به دنبال زیبایی هستند FaTyJo0oN 0 2,474 ۱۳۹۰-۱۱-۱۳، ۰۱:۰۰ عصر
          آخرین ارسال: FaTyJo0oN
            منابع پیشنهادی آزمون تحلیل و طراحی شهر ALI XxX 0 2,244 ۱۳۹۰-۲-۹، ۰۵:۳۲ عصر
          آخرین ارسال: ALI XxX
          Thumbs Up اقدام به ساخت پناهگاه های زیرزمینی برای مصونیت از حوادث 2012 nima 0 3,768 ۱۳۸۹-۱۲-۲۲، ۰۳:۳۷ عصر
          آخرین ارسال: nima

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان