امتیاز موضوع:
  • 54 رأی - میانگین امتیازات: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود مقاله:کاربرد GIS در مدیریت و مکانیابی پارکینگpdf
کاربرد GIS در مدیریت و مکانیابی پارکینگ

نویسندگان:

[ ماشا الله سعیدیان طبسی ] - عضو هیات علمی ( استادیار ) گروه عمران دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد
[ کیان احمدی آذری ] - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد

خلاصه مقاله:

مدیریت پارکینگ یکی از مهمترین ابزار در مدیریت شهری است . سطوح مختلف امکانات پارکینگ می تواند بر کارایی ترافیک و کیفیت زندگی شهری تأثیر بگذارد . تصمیمات نادرست و مدیریت غیر استاندارد موجب تأثیر نامطلوب بر سیستم ترافیکی شهری ٬ صدمه و تخریب محیط زیست ٬ افزایش در هزینه های ساخت و مانع از پیشر فت اقتصادی می شود . بعد از گذشت چندین دهه و افزایش اتومبیل و نبود فضای کافی برای پارک و در نهایت هزینه زیاد ساختن امک ان ا ت پارکینگ ٬ ارزیابی دقیق برای مدیریت و مکانیابی پارکینگ را ضروری ساخت . این مقاله مدیریت و امکان سنجی مکان مناسب پارکینگ در شهرها را ٬ بادر نظر گرفتن عرضه و تقاضای پارک و عوامل موثر بر آنها بررسی می کند . در اینجا دو هدف را دنبال می کنیم : ۱- استفاده از تکنولوژی سیستم اطلاعات جغرافیایی ( ۱ )GIS در حل مشکلات پارکینگ شهر ها ۲- ایجاد استراتژی برای گسترش سیستم مدیریت پارکینگ ٬ جهت فراهم کردن راه حلهای دائمی برای مشکل پارکینگ این تحقیق بر آنالیز جغرافیایی در محیط GIS استوار است . همچنین ارزیابی الگوهای دسترسی در منطقه مطالعاتی بر اساس روشهای بر هم نهی بکمک تکنولوژی ٬GIS همراه با ملاحظات تقاضای پارک و کاربری چند گانه زمین ٬ بررسی می شود

دانلود کامل مقاله:

.zip   maghale-gis-iranshahrsaz.com.pdf.zip (اندازه: 1.38 MB / تعداد دفعات دریافت: 1,094)
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط somita ، Kiana ، elham90 ، ahmad lotfi ، archopedia ، saeed nasiri majd ، diamond ، HAMED ، meysam rezaei ، 0RKIDEH ، sharmin ، mah-dieh ، draft ، روجا ، soheilarch ، rAdA ، rezvan87
متشکرم که این مقاله را ارائه دادید واقعا برای من لازم بود

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    بسیار سپاسگذارم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط arman63
    merc vaghean alii bood
    merc vaghean mofid o khoob bood

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    مقاله خیلی عالی و کاربردی بود. ممنون
    آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
    ساختنی است.
    پاسخ
    مهندس من این مقاله را فرستادم اما ظاهرا این مطلب را قبلا فرستاده بودید مشکلی که وجود دارد قسمت جستجو در انجمن است من این عنوان را در این قسمت سرچ کردم اما چیزی نشان نداد

پاسخ
    با سلام به تمام دوستان خوبم/واقعا مطالب مفیدی داره فقط کسی از دوستان هست که مطالب نقشه برداری به من بده ممنون میشم

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      از نقشه یرداری چه مطلبی میخوای بگو شاید بتونیم کمکت کنیم

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        مقاله ساماندهی مکان پارکینگ عمومی در شهر سبزوار با استفاده از GIS 9123533029 0 2,517 ۱۳۹۳-۹-۹، ۰۹:۳۹ عصر
      آخرین ارسال: 9123533029
        پتانسیل سنجی تعیین مناطق مستعد برای توسعه فیزیکی شهر در محیط GIS Urbiran 0 2,028 ۱۳۹۳-۸-۲۹، ۰۴:۱۷ عصر
      آخرین ارسال: Urbiran
        دانلود مقاله تحلیل فضایی کتابخانه‏ های عمومی منطقه 12 تهران با استفاده از GIS atelieahjam 2 3,052 ۱۳۹۳-۵-۱۷، ۰۴:۱۳ عصر
      آخرین ارسال: atelieahjam
        تدوین استراتژی توسعه‌ی گردشگری در مناطق کویری و بیابانی khansa 0 1,938 ۱۳۹۳-۴-۲۳، ۰۹:۰۷ صبح
      آخرین ارسال: khansa
        كاربرد GIS در نظام اطلاعات سلامت، الگوي بومي شده با استفاده از VML و SVG msharifi 0 2,068 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۵:۳۶ عصر
      آخرین ارسال: msharifi
        كاربرد GIS در امدادرساني تصادفات جاده اي msharifi 0 2,087 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۵:۳۵ عصر
        تناظريابي ويكپارچه سازي مجموعه داده هاي مختلف در GIS msharifi 0 1,958 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۵:۳۴ عصر
        بررسي زبانهاي نشانه گذاري جهت دستيابي به تعامل پذيري در GIS msharifi 0 1,080 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۵:۱۶ عصر
        بكارگيري GIS در پياده سازي مدلي جهت كمك به مديريت بهره برداري شبكه هاي آبياري msharifi 0 1,370 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۵:۱۶ عصر
        كاربردهايي از GPS در مهندسي برق- قدرت msharifi 0 869 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۵:۱۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان