ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 2.72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
تعريف برنامه ريزي شهري چيه؟ كدوم تعريف از همه بهتره؟ كسي مي دونه؟
سلام به همه دوستان
من همه جا تعاريف متفاوتي از برنامه ريزي شهري شنيدم كه برام جالب بود
اما به نظر شما بهترين تعريف از برنامه ريزي شهري كدومه؟
من چند تا تعريف ميزارم
تعريف1
برنامه ریزی شهری تا کنون با جملات گوناگون تعریف شده ، اما به طور خلاصه می توان گفت برنامه ریزی شهری یعنی ساماندهی کالبدی – فضایی شهر . اینگونه از برنامه ریزی در واقع همان شهرسازی است.
منبع : نوشته شده توسط دكتر رضا فاضلي
تعريف2
ساماندهی کاربری زمین برای تأمین یک محیط کالبدی شایسته زندگی مدنی سالم را گويند، برخی هم آن را تلاشی دانسته اند که انسان برای تدوین اصولی در جهت پدید آوردن یک محیط کالبدی مدنی برای زندگی خود

انجام مي دهد .

منبع : کتاب سبز شهرداری، جلد اول، مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری
تعريف3
هدایت و کنترل سیستمهای شهری – روستایی و منطقه ای که در دو مقیاس محلی و منطقه ای صورت می گیرد.
منبع: جزوه درسی کارشناسی ارشد ، شهرنشینی و برنامه ریزی شهری در ایران
تعريف4
برنامه ريزي شهري عبارت است از ايجاد محيطي راحت تر، بهتر، آسان تر و موثر تر براي شهرنشينان
منبع: مقدمه اي بر مباني برنامه ريزي شهري (دكتر اسماعيل شيعه، پاورقي صفحه 9
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
 سپاس شده توسط: AliReza ، lofra
2
RE: تعريف برنامه ريزي شهري چيه؟ كدوم تعريف از همه بهتره؟ كسي مي دونه؟
سلام مهندس ممنون از سوال جالب و خوبت

به نظر من این تعریف بهتره حالا ببینیم نظر بقیه دوستان چیه

تعريف2
ساماندهی کاربری زمین برای تأمین یک محیط کالبدی شایسته زندگی مدنی سالم را گويند، برخی هم آن را تلاشی دانسته اند که انسان برای تدوین اصولی در جهت پدید آوردن یک محیط کالبدی مدنی برای زندگی خود
آخرین ارسال های من :

سپاس شده توسط: Sadeghpour ، lofra
3
RE: تعريف برنامه ريزي شهري چيه؟ كدوم تعريف از همه بهتره؟ كسي مي دونه؟
تعریف 4 بهتر است اما کامل نیست اما خلاصه و مفید است:blush:

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: Sadeghpour ، AliReza
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  خلاصه کتاب های بسیار مهم توسط رتبه برتر کنکور ،کنکور ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری AliReza 67 1395-9-12، 02:46 عصر
آخرین ارسال: AliReza
  خلاصه اصول و روشهای برنامه ریزی منطقه ای -دکتر کرامت ا... زیاری AliReza 419 1395-8-15، 12:43 صبح
  خلاصه شماره 1 از 14 ،خلاصه کتاب طرحها و برنامه های شهرسازی ( دکتر مصطفی بهزادفر ) AliReza 337 1395-8-3، 03:31 صبح
  شوک قبولی گرایش برنامه ریزی قبولی رتبه 2550 سال 1395 AliReza 625 1395-6-9، 03:48 صبح
  سوال مرحله دوم تحلیلی تشریحی برنامه ریزی شهری کنکور سراسری 1395-برگزاری 8 مرداد 95 AliReza 525 1395-5-8، 03:34 عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 95 AliReza 496 1395-4-30، 07:54 عصر
آخرین ارسال: f.e
  کارنامه و رتبه های برنامه ریزی شهری و طراحی شهری 1395 AliReza 2,770 1395-4-30، 07:06 عصر
  شیت طرح توسعه شهری با رویکرد توسعه پایدار تحلیلی تشریحی ارشد برنامه ریزی شهری AliReza 668 1395-4-16، 03:10 صبح
  شیت ساماندهی شهر بیدستان تحلیلی تشریحی ارشد برنامه ریزی شهری AliReza 507 1395-4-16، 03:09 صبح
  شیت شهرک تفریحی توریستی خزر تحلیلی تشریحی ارشد برنامه ریزی شهری AliReza 517 1395-4-16، 03:08 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
[-]
جستجو
جستجوی گوگل