امتیاز موضوع:
  • 61 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داغ داغ -احتمال طراحی برای آزمون مرحله دوم تشریحی تحلیلی 1390 برنامه ریزی شهری
سلام دوستان

باز هم خبری دیگر

هدف فقط کمک است و بس

این هم نقل قول از یکی از مهندسین عزیز سایت

((سلام امروز یکی از اساتید قدیمی دانشگاه اهواز رو دیدم گفت لوازم طراحی با خودم ببرم شاید طراحی یه محله یا چیزی مثل این هم سوال باشه
میگفت ممکن سوال های آزمون مثل سوال های دکترا طرح بشه))

نظر شما چیه؟
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، mahsa.d ، Sadeghpour ، archopedia
به نظر من خیلی مسخره می شه.من نمی دونم کی داره تصمیم گیری می کنه اما واقعا دیگه شورش رو در آوردن.برنامه ریزی شهری بیشتر تحلیله و نه طراحی. کار طراحی که با طراح شهرییه.امیدوارم اینطور که می گین نباشه.هر چند که از طراحای سوالات بعیدم نیست.وقتی که همه کاره این رشته کسی باشه که رشته تخصصیش طراحییه انتظار بیشتر از این هم ازش نمی شه داشت.با تشکر از اطلاع رسانیتون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Sadeghpour
    سلام دوستان

با اجازه این مهندس عزیز ادامه نقل قولش در یک پیام دیگه را هم براتون میزارم

نقل قول:

((پرسیدم گفتند زمانی که ایشون کنکور دادن که البته کنکور رو خود دانشگاه برگزار کرده یه سری سوال از مسائل روز پرسیدند و یه سایت با موقعیت طبیعی مشخص بنظرم گفنتد کنار دریا به اونها دادند و خواستن که یه محله یا ایشون گفتند واحد همسایگی طراحی کنند
    البته این مسئله مربوط به 14 -15 سال قبله
    الان هم کنکور دکترا تقریبا همینطور برگزار میشه))

پاسخ
    با تشکر از مدیر سایت ولی فکر نمی کنم آزمون در حد دکترا طرح بشه.

پاسخ
    به نظر من هراحتمالی رو باید درنظر گرفت, تحلیل واحد همسایگی خیلی مهمتر از طراحیشه.اتفاقا رو این موضوع تاکید شده(البته اینو از دانشجوهایه علوم تحقیقات تهران شنیدم).
    این موضوع زیرمجموعه بحث برنامه ریزی کاربری زمین هستش واسه تحلیلش هم این مسائل کافیه:
    تعاریف واحد همسایگی و ویژگیهای واحد همسایگی و طبقه بندی مفهومی واحد همسایگی.......
    اگه همچین چیزی بیاد بجا طراحی میگن نمودار مفهوم کلی یعنی concept بر اساس واحد همسایگی یا کروکی درهرصورت باید تحلیل کرد چون کار یه برنامه ریز تحلیل کردنه نه طراحی

بچه ها نظرتون چیه هر چند روز یکبار یه موضوعو که بنظر مهم میاد مثل همین بحث واحد همسایگی باهم تحلیل کنیم ؟لااقل راجبشون بحث کنیم که واسه تحلیلشون چه چیزایی مهمتره.اگه موافق بودین من خودم اولین موضوعو به اشتراک میذارم.
    موافقین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(البته با اجازه آقا علیرضا که خیلی ازشون ممنونیم که اینقد بفکر همه ما هستن)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط mahsa.d ، alireza
    من موافقم با نظرت.راجع به همین واحد همسایگی ام خیلی خوبه.به نظر منم احتمالش زیاده ازین سوالا بیاد.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سلام مهندس جان
    اين ديگه چه قانونيه
    اگه مي خواستيم طراحي كنيم كه مي رفتيم طراحي شهري
    به نظر من كه اين اصلا منطقي نيست و برنامه ريزي شهري كارش تحليل كردنه .........
    اصلا جور در نمياد :exclamation:
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
    پاسخ
     سپاس شده توسط archopedia ، sharooje
    منم فكر نكنم از طراحي سوال بياد حالا شايد سوالاي تئوري از طراحي بدن ولي خود طراحي فكر نكنم
    تازه خودشونم گفتن تشريحي

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      سلام به نظر احتمال طراحی برای دوستان برنامه ریزی شهری نزدیک به صفره.
      درسته ممکنه از کسانی شنیده باشیم که مثلا اگه از شما خواسته شد سازمان فضایی در حد یک محله پیشنهاد بدین، باید کار دستتون خوب باشه، از گرافیک مناسب استفاده کنید و ...
      ولی این که احتمال طراحی برای برنامه ریزی شهری وجود داره چندان منطقی نیست. وقتی آزمون رو با عنوان "تشریحی، تحلیلی و عملی" معرفی میکنند، باید ببینیم منظور از این عملی چیه. ولی فکر می کنم همه موافق باشند که منظور از عملی به احتمال زیاد طراحی نیست.
      موفق باشید

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      به نظر من طرحی اگه داده بشه مانند طرح آماده سازی خواهد بود رو طرحهای اینجوری کار کنید که خیلی مهمه.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 16,351 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
      آخرین ارسال: alireza
        جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,431 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
      آخرین ارسال: dhiver1
        سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,000 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
        سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,591 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
        دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,852 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
      آخرین ارسال: gholamirayan
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,507 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,409 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
        دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,120 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر
        راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 744 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان