امتیاز موضوع:
  • 56 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بالاخره تمام شد!؟ آزمون تشریحی تحلیلی امروز(24 تیر ماه1390)چطور بود؟ برنامه ریزی شهری
با سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا اونایی که فکر می کنن شاید حقشون تو مرحله دوم ضایع بشه و هم چنین ارکیده عزیز.خواستم بگم ما هنوز هم می تونیم نسبت به این آزمون اعتراض کنیم. به چند دلیل:1-
قسمت سوم سوال یک پروژه طراحی شهری بود.که اگه کسی کتاب طرح ها و برنامه های شهرسازی بهزادفر رو خونده باشه( صفحه 87 تا 102،پروژه طراحی شهری خاک سفید )متوجه می شه که اصولا سوال و خواسته هاش عین پروژه طراحی شهری خاک سفیده.که خود بهزادفر هم بر به کارگیری نام طراحی شهری در چنین پروژه ای تاکید داره.حالا دو تا مسئله پیش می یاد یکی اینکه برید طرحاتون رو با این طرحی که تو کتاب بهزادفره مقایسه کنید هر چی شبیه تر باشه مطمئن باشید نمره بالاتری می گیرید،البته من خودم کتابش رو خونده بودم طر حش رو هم بلد بودم اما به علت نداشتن مدیریت زمان نتونستم درست جواب بدم ولی کسایی که کتاب رو خونده بودن و وقتشون رو هم تنظیم کرده بودن حتما جواب دادن.متاسفانه من ساعت نداشتم و زمان ازدستم در رفت. دوم اینکه چرا اصولا بهزادفری که خود بر به کارگیری واژه طراحی شهری در موضع خاک سفید تاکید داره سوالی به شدت شبیه اونو اونم برای غربال نهایی برنامه ریزی شهری طرح می کنه؟

2-چرا با وجود اینکه امسال برنامه ریزی شهری تبدیل به 3 گرایش شده ،حتی اگر فرض کنیم قسمت های اول و دوم سوال مربوط به برنامه ریزی شهری بوده،از دو گرایش دیگه یعنی مدیریت شهری و برنامه ریزی منطقه ای سوال داده نشده؟

البته مطالب دیگه ای هم هست اگه دوستان تمایل دارند اعتراض خودمون را به صورت متمرکز در قالب نامه و بعد مراجعه حضوری با هماهنگی لازم با نظرات خودشون با ما همکاری کند ومطمئن باشند که با اتحادمون نیمگذاریم که در حقمون ظلم بشه.با تشکر

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط city111 ، 0RKIDEH ، alireza
    با تشكر از جوابتون مهندس اركيده
    منم دقيقا شرايط شمارو داشتم دوستاي زيادي داشتم كه از رشته قبليشون تغيير رشته دادن و رفتن يه رشته ديگه
    ولي اينطوري باهاشون رفتار نشد
    به هر حال هميشه هوا صاف نيست طوفاني هم بعضي وقتا در راهه
    براي مهندساي عزيز آرزوي قبولي دارم به خصوص كساني كه زحمت واقعي رو كشيدن

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط parsa_archi ، 0RKIDEH
    (۱۳۹۰-۴-۲۶، ۱۲:۲۵ عصر)orkideh_04 نوشته است:
    (۱۳۹۰-۴-۲۵، ۰۱:۲۸ عصر)city111 نوشته است: با سلام
    من به نوبه خودم از مدير سايت و فعالان تشكر مي كنم
    من كه نتونستم برم امتحان و لي
    نمي دونم چقدر عدالت رعايت شد و چقدر موقعي كه نتيجه نهايي مياد رعايت ميشه
    براي من كه يه جورايي بچه بازي اومد كه هر لحظه يه حرف ...
    كسي هست از يه رشته غير مرتبط رفته باشه و خوب داده باشه؟
    مهندس orkideh رفتين كنكور چطور بود؟

سلام به شما و مدیر محترم سایت و دوستان فعال دیگر
    راستش من نمیخواستم نظری بدم چون طی چند روز گذشته دیدم برخی دوستان محترم شهرساز با حالت ناپسندی از اینکه آزمون اینطور برگزار شده و بقیه داوطلبان با رشته های غیر مرتبط غافلگیر شدن و ... بسیار ابراز خوشحالی میکنند. و از این حالت خیلی ناراحت شدم الیته طی این یکسال زیاد از این رفتارها دیدم!
    من بهشون حق میدم که دوست داشته باشن رشته شون فقط مختص خودشون باشه منم بودم ترجیح میدادم از رشته های دیگه کمتر بیاد توی رشته من و شانس من بیشتر باشه.. ولی خوب الان آزمون ارشد در مورد همه رشته ها اینطوری شده که هر کس با هر لیسانسی تو هر رشته ای میتونه شرکت کنه و به خودش بستگی داره که چقدر برای این رشته جدید زحمت بکشه
    در شرایط عادلانه رقابت معنا پیدا میکنه نه اینکه بگن همه بیان آزمون بدن ولی شرایط مناسب فقط برای یک عده خاص مهیا باشه...

پس به نظرمن نباید اینقدر بعضی دوستان کم لطفی کنند. اساتید و طراحان سوال محترم هم که میخواستن دانشجوهاشون فقط از شهرسازی باشن کاش این شرایط رو زودتر اعلام میکردن یعنی همون یک سال پیش تا هرکس میخواد با آگاهی تصمیمش رو برای شروع بگیره اما متاسفانه زمانی اعلام شد که مثلا شخص من نیمه بیشتر راه رو رفته بودم و راه برگشت نداشتم پس تصمیم گرفتم تا آخرش برم و تلاشمو بکنم

آزمون روز جمعه رو هم منم مثل archpedia ی عزیز هستم
    دوتاسوال اول رو تشریح کردم حتی سوال سوم هم براش کلی تشریح و توضیح نوشتم چون طرح بلد نبودم

آخر سر هم یه طرحی همینجوری کشیدم و چیزایی که به نظرم رسید باتوجه به آموخته هام روش مشخص کردم همین
    ولی منم دیدم که خیلی از دوستان با وسایل مجهزی اومده بودن با وجود اینکه گفته بودن فقط مداد و روان نویس باشه!!
    دیگه باید نشست و دید که چه میشه
    با آرزوی موفقیت برای همه و تشکر فراوان از مدیر محترم سایت بخاطر زحماتشون در این مدت

اساتید و طراحان سوال میخوان شایسته ترینها قبول شن!!!
    والا شهرسازا اینقدم سنگدل نیستن که میگی!!! حالا یکی یه چیزی از دهنش پریده، ببین خودش قبول میشه؟؟؟
    بله "باید نشست و دید که چی میشه" چون سرپا خسته میشیم خیلی;)

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      آخه بدبختی ما هم اینه که شهرسازی ما هم افتاده دست یه مشت معمار و طراح شهری چرا باید برای ما که می خوایم برنامه ریزی بخونیم سوال طراحی شهری داده بشه.من می گم باید اعتراض کنیم واز همه بچه ها هم انتظار دارم همکاری کنن.

پاسخ
      (۱۳۹۰-۴-۲۶، ۰۶:۲۸ عصر)parsa_archi نوشته است: آخه بدبختی ما هم اینه که شهرسازی ما هم افتاده دست یه مشت معمار و طراح شهری چرا باید برای ما که می خوایم برنامه ریزی بخونیم سوال طراحی شهری داده بشه.من می گم باید اعتراض کنیم واز همه بچه ها هم انتظار دارم همکاری کنن.
      اٍ چه جالب شما که خودت parsa_archi بودی!!!!!!!!!!!!!!!!!
      من گیج شدم ببخشید!
      (۱۳۹۰-۴-۲۶، ۰۵:۳۹ عصر)Artur نوشته است:
      (۱۳۹۰-۴-۲۶، ۱۲:۲۵ عصر)orkideh_04 نوشته است:
      (۱۳۹۰-۴-۲۵، ۰۱:۲۸ عصر)city111 نوشته است: با سلام
      من به نوبه خودم از مدير سايت و فعالان تشكر مي كنم
      من كه نتونستم برم امتحان و لي
      نمي دونم چقدر عدالت رعايت شد و چقدر موقعي كه نتيجه نهايي مياد رعايت ميشه
      براي من كه يه جورايي بچه بازي اومد كه هر لحظه يه حرف ...
      كسي هست از يه رشته غير مرتبط رفته باشه و خوب داده باشه؟
      مهندس orkideh رفتين كنكور چطور بود؟

سلام به شما و مدیر محترم سایت و دوستان فعال دیگر
      راستش من نمیخواستم نظری بدم چون طی چند روز گذشته دیدم برخی دوستان محترم شهرساز با حالت ناپسندی از اینکه آزمون اینطور برگزار شده و بقیه داوطلبان با رشته های غیر مرتبط غافلگیر شدن و ... بسیار ابراز خوشحالی میکنند. و از این حالت خیلی ناراحت شدم الیته طی این یکسال زیاد از این رفتارها دیدم!
      من بهشون حق میدم که دوست داشته باشن رشته شون فقط مختص خودشون باشه منم بودم ترجیح میدادم از رشته های دیگه کمتر بیاد توی رشته من و شانس من بیشتر باشه.. ولی خوب الان آزمون ارشد در مورد همه رشته ها اینطوری شده که هر کس با هر لیسانسی تو هر رشته ای میتونه شرکت کنه و به خودش بستگی داره که چقدر برای این رشته جدید زحمت بکشه
      در شرایط عادلانه رقابت معنا پیدا میکنه نه اینکه بگن همه بیان آزمون بدن ولی شرایط مناسب فقط برای یک عده خاص مهیا باشه...

پس به نظرمن نباید اینقدر بعضی دوستان کم لطفی کنند. اساتید و طراحان سوال محترم هم که میخواستن دانشجوهاشون فقط از شهرسازی باشن کاش این شرایط رو زودتر اعلام میکردن یعنی همون یک سال پیش تا هرکس میخواد با آگاهی تصمیمش رو برای شروع بگیره اما متاسفانه زمانی اعلام شد که مثلا شخص من نیمه بیشتر راه رو رفته بودم و راه برگشت نداشتم پس تصمیم گرفتم تا آخرش برم و تلاشمو بکنم

آزمون روز جمعه رو هم منم مثل archpedia ی عزیز هستم
      دوتاسوال اول رو تشریح کردم حتی سوال سوم هم براش کلی تشریح و توضیح نوشتم چون طرح بلد نبودم

آخر سر هم یه طرحی همینجوری کشیدم و چیزایی که به نظرم رسید باتوجه به آموخته هام روش مشخص کردم همین
      ولی منم دیدم که خیلی از دوستان با وسایل مجهزی اومده بودن با وجود اینکه گفته بودن فقط مداد و روان نویس باشه!!
      دیگه باید نشست و دید که چه میشه
      با آرزوی موفقیت برای همه و تشکر فراوان از مدیر محترم سایت بخاطر زحماتشون در این مدت

اساتید و طراحان سوال میخوان شایسته ترینها قبول شن!!!
      والا شهرسازا اینقدم سنگدل نیستن که میگی!!! حالا یکی یه چیزی از دهنش پریده، ببین خودش قبول میشه؟؟؟
      بله "باید نشست و دید که چی میشه" چون سرپا خسته میشیم خیلی;)

کاملا صحیحه. درستش همینه که شایسته ترین ها قبول بشن و البته در شرایط کاملا عادلانه!!
      این که شهرسازها سنگدل نیستن خودمم میدونم وگرنه نمی اومدم شهرسازی;)
      راستش من قصد توهین به شهرسازان محترم رو ندارم چون خودم توی این مدت با بسیاری از شهرسازان آشنا و دوست شدم که خیلی هم مهربون و مودب و فهیم بودن و هستن...و خیلی هم به من کمک کردن:)

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط city111
      مهم اینه که همه می تونیم در این شرایط به خاطر هدف مشترک با همدیگه همکاری کنیم.بازم ممنون

پاسخ
       سپاس شده توسط city111
      نه دوستان به نظر من نميشه تنها كار بهزادفر رو رفرنس قرار داد،مگه ما تو طرحامون همه گروهها كار شبيه هم داشتيم؟؟؟
      من كه ميگم اين پروژه شهرسازي بود(به طراحي و برنامه ريزيش فعلا كار ندارم) همه جا هم كه ميگن هدف از آزمون مرحله دوم برنامه ريزي پيداكردن افرادي با ديد شهرسازانه و ...... اين جور حرفا ديگه!
      اما در مورد مديريت شهري قبلا هم گفتم كه يكي از چالش روز تو اين حوزه ، مسائل بافت فرسوده و سكونتگاههاي خودرو و غيررسمي و.........است
      ولي خداييش برنامه ريزي منطقه اي رو هيچي واسسش نميشه گفت

پاسخ
      رفرنسه چون بهزادفر طراح سوالا بوده.و مصحح هم خودشه.یه نکته دیگه هم هست برید مصوبه سرفصل دروس کارشناسی ارشد طراحی شهری و برنامه ریزی شهری رو بخونید متوجه می شید که بهسازی و سامان دهی بافت های فرسوده ،حاشیه ای و نیز در معرض زلزله در تخصص اصلی طراحی شهرییه و نه برنامه ریزی شهری.کاری به این ندارم که اونایی که شهرسازی بودن مخلوطی از طراحی شهری و برنامه ریزی شهری رو خوندن اما خیر سرشون می خوان این دوتا رو از هم جدا کنن.پس نباید سوال طراحی شهری برای برنامه ریزی می دادن

پاسخ
      من مطئنم كه شما قبول ميشي،چونن از صحبتهاتون ميشه حدس زد كه خيلي زحمت كشيدين ولي ظاهرا انتظار يه جور سوال ديگه رو داشتيد درسته؟ چه جور سوالايي فكر ميكردين بياد؟

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 16,846 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
      آخرین ارسال: alireza
        جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,450 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
      آخرین ارسال: dhiver1
        سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,036 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
        سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,622 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
        دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,081 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,890 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
      آخرین ارسال: gholamirayan
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,537 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,439 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
        دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,159 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر
        راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 757 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان