امتیاز موضوع:
  • 60 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شما از قدم اول تا موفقیت در کنکور 1391 ارشد طراحی شهری چی میخونید؟
سلام بر شما داوطلب کنکور 1391 طراحی شهری

از امروز 29 تیر ماه 1390 تا شروع آزمون در بهمن ماه 1390 هر روز و یا هفته برنامه ها و یا مطالبی را که خوندیم را در اینجا بزاریم .

نظرتون چیه ؟

دوستانی هم که در آزمون سال 1390 شرکت کردند کمک کنند.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط lofra ، deldar ، JAVAD4050 ، 0RKIDEH
سلام بچه ها. من بالاخره برگشتم . یه مدت یه مشکلی پیش اومده بود.
من که تو این مدت نتونستم چیزی بخونم یعنی از امروز می خوام شروع کنم . البته یه برنامه خفن واسه خودم نوشتم که امیدوارم بتونم انجامش بدم. :D

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۴-۳۰، ۰۹:۴۷ صبح)mahnazed نوشته است: سلام بچه ها. من بالاخره برگشتم . یه مدت یه مشکلی پیش اومده بود.
من که تو این مدت نتونستم چیزی بخونم یعنی از امروز می خوام شروع کنم . البته یه برنامه خفن واسه خودم نوشتم که امیدوارم بتونم انجامش بدم. :D

سلام میشه یه همفکری کنین لطفا من کارشناسی مترجمی انگلیسی دارم از اول رشته معماری دوست داشتم که نشد الان اگه بخوام ارشد طراحی شهری بخونم فکر می کنید شدنی؟ یا به مشکل بر می خورم اگه جوابمو بدین ممنون میشم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۳، ۱۲:۰۹ عصر)سمیرا سایمی نوشته است:
(۱۳۹۰-۴-۳۰، ۰۹:۴۷ صبح)mahnazed نوشته است: سلام بچه ها. من بالاخره برگشتم . یه مدت یه مشکلی پیش اومده بود.

سلام میشه یه همفکری کنین لطفا من کارشناسی مترجمی انگلیسی دارم از اول رشته معماری دوست داشتم که نشد الان اگه بخوام ارشد طراحی شهری بخونم فکر می کنید شدنی؟ یا به مشکل بر می خورم اگه جوابمو بدین ممنون میشم

اگه نظر منو بخواین که نشدنی نیست!!
زحمت داره
البته کار عملی هم داره ها باید برای قوی شدن دست از حالا اقدام کنی
امسال هم که کار عملی به رشته برنامه ریزی هم سرایت کرد واسه اونم باید از حالا شروع کرد به نظر من بخصوص اونایی که رشته شون مرتبط نیست البته منظورم این نیست که از حالا طرح ارائه بدید یعنی شروع کنید با مفاهیمش و چندو چونش آشنا بشید و کم کم ...
حالا باید نظر دوستان شهرساز رو جویا شد که واقعا چطوریه
البته اگه عصبانی نشن و باهاتون بحث نکنن که چرا از زبان میای این رشته و ................................
خلاصه باید کمر همت ببندی هم در تلاش هم در پاسخ به اینگونه سوالات!!!
موفق باشی
با توجه به توصیه ای که اساتید آموزشگاه و مشاوران داشتند برای شروع اینها خوبه (شاید مستقیما سوال از داخل بعضی از اینها نیاد ولی دید خوبی برای ادامه کار میده و بسیار موثر و کمک کننده است):
اصول وروش های برنامه ریزی منطقه ای ، زیاری
مقدمه ای بر برنامه ریزی شهری ،شیعه
اصول و مبانی برنامه ریزی منطقه ای ، معصومی اشکوری
از شار تا شهر ، حبیبی
شهر سازی تخیلات و واقعیات
تاریخ شکل شهر تا انقلاب صنعتی
شهر سازی معاصر از نخستین سرچشمه ها تا منشور اتن
مقدمه ای بر تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران ، سلطان زاده
کتاب سبز (راهنمای شهرداری ها )جلد اول دوم و چهارم
تحلیلی از ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران ،مشهدی زاده ی دهاقانی
سیر اندیشه ها در شهرسازی جلد اول
قوانین ومقررات شهری (مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری تا سال 1388)
و آمار و زبان هم که از حالا باید شروع بشه بخصوص لغات زبان

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سلام
من فعلاً طراحی شهری دکتر توسلی و از شار تا شهر دکتر حبیببی شروع کردم مقداری هم دارم زبان دارم میخونم!!
راستی کسی می دونه جزوه های خانه شهرساز چه طوره؟؟؟؟
آزمون هاش به درد می خوره؟؟ در کل کدوم موسسه تو طراحی شهری بهتره؟؟؟؟
راستی منابع بالا منابع برنامه ریزی شهری بودند دیگه!!!! چون 3 تای اول و آمار جزو منابع طراحی شهری ها نیست !!
:huh:
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
"The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH
(۱۳۹۰-۵-۴، ۰۱:۲۳ عصر)deldar نوشته است: سلام
من فعلاً طراحی شهری دکتر توسلی و از شار تا شهر دکتر حبیببی شروع کردم مقداری هم دارم زبان دارم میخونم!!
راستی منابع بالا منابع برنامه ریزی شهری بودند دیگه!!!! چون 3 تای اول و آمار جزو منابع طراحی شهری ها نیست !!

خوب حق با شماست دوست عزیز
من خودم برنامه ریزی شرکت کردم و زیاد اطلاعی از تفاوت کتابها ندارم کلا منابع پیشنهادی رو نوشتم تا دوستان، خودشون کتابهای مربوطه رو جدا کنند.
هرکدوم که ارتباطی با طراحی شهری نداره از مدیر محترم سایت خواهش میکنم در صورت امکان حذفش کنند
یا اگه باعث اشتباه داوطلبین میشه کل ارسال حذف بشه
ممنون

پاسخ
ممنون از هر دو مهندس:

برای اینکه دوستان منابع را بدونند من این لینک ها را که در سایت هست را میزارم:

کتابهایی که رتبه 21 آزمون سراسری 1390 در سایت معرفی نمودند:

اینجا را کلیک کنید.

نظرات رتبه 3 کنکور 86 در اولویت بندی کتابهای کنکور طراحی شهری

اینجا را کلیک کنید.

کتابهایی که رتبه 92 آزمون سراسری 1390 در سایت معرفی نمودند:

اینجا را کلیک کنید.

بازم هست خودتون در سایت جستجو کنید!

پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، deldar ، shahryar ، isatis92 ، mohseni
سلام
من رشتم معماریه. و می خوام تخصص طراحی شهری شرکت کنم. من با تاریخ شهرسازی و معماری شروع کردم. چون حس کردم یادگیریش خیلی وقت می بره.
کسی جزوه زبان تخصصی طراحی شهری نداره؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۵-۲۸، ۰۱:۱۴ عصر)negi نوشته است: سلام
    من رشتم معماریه. و می خوام تخصص طراحی شهری شرکت کنم. من با تاریخ شهرسازی و معماری شروع کردم. چون حس کردم یادگیریش خیلی وقت می بره.
    کسی جزوه زبان تخصصی طراحی شهری نداره؟
    سلام
    به نظر من شما الان باید زبان عمومی تون رو خوب بخونید ( ترجیحاًکتاب 504) و اینکه کنکوری خوندن این کتاب خیلی مهمه یعنی فقط باید لغات اصلی ( 12 لغت اصلی هر درس ) رو باید بخونید. بعد از اینکه تمام شد شروع به خوندن زبان تخصصی کنید.
    نکته مهمتر برای شما اینه که از درسای دیگه غافل نشیدو تمام دروس رو با هم پیش ببرید.
    راستی توی همایش موسسه طراحی بومی اسم مهندس زارعی رو دیدم که از سخنرانای همایش هستند حتماً شرکت کنید چون ایشون از قویترین مدرسای درس زبان در کنکور شهرسازی هستند و می تونید تمام سؤالاتون رو از ایشون بپرسید.
    موفق باشید.

(۱۳۹۰-۵-۴، ۰۱:۲۳ عصر)deldar نوشته است: سلام
    سلام
    کتابهایی که شروع کردید کتابهای خوبی هستند ولی شما باید از درس مباحث که ضریبش توی کنکور 3 هست غافل نشید سعی کنید سرعت مطالعتون رو بالا ببرید شما باید حتماً در طول هفته از تمام دروس در برنامتون داشته باشید.
    من بهترین لیستی که برای منابع ارشد طراحی شهری می شناسم رو لینکشو براتون میذارم
    http://www.ecodid.com/english/index.php?...62&lang=fa

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,869 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
      آخرین ارسال: mamamama
        چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,208 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
      آخرین ارسال: mtr6510
        سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,329 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,277 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
        دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,149 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,502 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
      آخرین ارسال: shivashf
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,690 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
      آخرین ارسال: udesigner
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,535 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
      آخرین ارسال: payam_km
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
      آخرین ارسال: rikhtehgaran
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,552 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
      آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان