امتیاز موضوع:
  • 180 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی کنکور ارشد طراحی شهری 91
(۱۳۹۰-۵-۱۵، ۰۸:۰۰ صبح)mahnazed نوشته است: سلام .
مرسی بابت راهنماییتون .
یه چند تا سوال .:blush:
اول اینکه سیر اندیشه ها رو کی بخووونیم ؟آخه شنیدم توش خلاصه بعضی از کتابا هست واسه همین می گم قبل بقیه کتابا بخوووونیم تا با بقیه کتابا یه جورایی آشنا بشیم.یا نه اولویت خاصی نسبت به بقیه نداشته باشه.
دوم دوتا کتاب که یکم جدیدن ، آیین شهرسازی پایدار(بهزادفر و حبیبی ) و آهنگ صنعت آوای شهر (دکتر شیعه) چقد احتمال می دین ازشون تو کنکور سوال بیاد؟؟؟؟:heart:

من خودم هم قبلا همین فکرو میکردم که اگه اول بخونم یه آشنایی از کتابا دستم میاد ولی بهترین راه آشنایی با کتابها اینه که حداقل خودشون رو ورق بزنی نه خلاصه اشون رو بخونی .
اگه حداقل میخای اینکارو بکنی اول خود کتابو و شکلهاش رو یه نگاه گذارا بنداز بعد برو سراغ سیر اندیشه ها و قسمتی که در مورد اون کتاب گفته شده رو بخون شکلهای کتابها خیلی مهمه از الان بهتون گفته باشم.
تا جایی که میدونم این 3 تا مهم هستن از نظر اولین بندی هم بهتره حداقل کتابو قبلش یه نگاه بندازید کلا بهتره بخونیدش .اول باشه هم فرقی نداره شاید به قول شما یه پیش زمینه به ذهنتون بده.
در مورد کتابهای جدید بعد عید چاپ شدن؟یا قبلش؟
من ندارمشون فعلا کتابهای مهم و با سابقه رو بخونید پارسال و پیارسال که از کتاب های جدید اون سال سوالی طرح نشده بود تا جایی که من خاطرم هست به نظرم کتابهای قبلی مهمترن ذهنتون رو با اینا مشغول نکنید و اونا رو کنار بزارید.اگه همه کتابهای قبلی برسید که مطالعه کنید خیلی هنر کردید چون من که همیشه 1 کتابی از دستم در میرفت لیست کتابها بنویسید و الویت بندی کنید و مطمئن باشید کتاب مهمی از قلم نبافتاده باشه.
بازم تا کید میکنم جزوه های خانه شهرسازان که به مرور براتون میفرستم فراموشتون نشه و مخصوصا تست زنی به نظرم اگه خیلی وقته که شروع کردید به مطالعه وحداقل 30 درصد منابع رو مطالعه کردید شروع کنید به تست زنی و مثلا هر هفته 1 دوره تست سالهای قبل رو بزنید هم با سوالات آشنا میشید هم متوجه میشید سبک سوالا چطوره.
خلاصه نویسی و تکرار فراموشتون نشه
من درس مباحث رو 52 زدم و بیشتر به خاطر وقت بودی که رو این درس گذاشتم و همه منابع مربوط به این رو خلاصه نویسی کردم اگه بی دقتی نکرده بود بالاتر از 65 میشد تو یه سری سوالا با این جواب درستو میدونستم ولی چون گزینه ها انحرافی بود ....بین جواب و گزینه انحرافی تو شک می افتادمو....
شما مثل من .... نشید سر جلسه جواب همونیه که میدونید و خوندیدش . جلو چشمتونه نیازی به فکر کردن که تجزیه و تحلیل و ... نیست مطمئن باشید طراحای سوالا انقد باهوش نیستن که فکر میکنید.از الان تست بزنید که دستتون بیاد.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050 ، soheilarch ، محروم ، shahryar ، godonly. ، mahzad ، *setare* ، Sahab
سلام دوستان از همه مهندسانی که در بحث ها شرکت کردند به نوبه خودم قدر دانی میکنم امیدوارم ادامه دار باشه این حرکت عالی
مخصوصا از مهندس عزیز @ouror@
به نظر من واسه خوند اول باید بدونی چی رو بخونی بعد واسه هدفی که داری برنامه ریزی دقیق ومنسجمی داشته باشی
حالا ما باشناختن منابع مهم طراحی شهری باید بفهمیم و بدونیم که از کجا و از کدوم کتاب شروع کنیم هان...

نظر من اینکه یکی از مهندسینی که تجربه این کار رو داره بیاد تو میدون و بهمون بگه که ازاول و استارت کارمون کدوم کتاب رو شروع کنیم .

بیاد دقیق و مو به مو بهمون بگه که این کتاب رو اول اون کتاب رو دوم و .....

اگه از مهندسین عزیزکسی این لطف رو بهمون کنه ممنونش میشیم ما طراحی شهریااااا...

بعضی از منابع مهم :

1- فضا زمان معماری 2-تاریخ شکل شهر - موریس3-راهنمای طراحی فضاهای شهری در ایران-پاکزاد4-مبانی نظری و فرایند طراحی شهری -پاکزاد5-سیر اندیشه هادر شهر سازی 1و2و3-پاکزاد6-زیبایی شناسی در معماری-پاکزاد7-شبکه ارتباطی در طراحی شهری-قریب8-گرافیک های طراحی شهری-امیر شکیبامنش و ...9-طراحی شهری هنرنو کردن ساختار شهر-توسلی10-طراحی فضای شهری -توسلی وبنیادی11-مبانی و فنون طراحی شهری-شفیعی12-اسناد هدایت طراحی شهری -گلکار13-کندوکاوی در تعریف طراحی شهری -گلکار14-فرایند طراحی شهری -بحرینی15-طراحی شهری -بحرینی16-بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران-قبادیان17-مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب-قبادیان18-تاریخ معماری غرب -بانی مسعود19-فضاهای شهری در بافت تاریخی ایران-سلطانزاده20-سیمای شهر-مزینی21-طراحی فضای شهری -مدنی پور 22-آشنایی بامعماری جهان -زارعی23-از شار تا شهر-حبیبی24-آشنایی با معماری اسلامی ایران-پیر نیا25-سبک شناسی معماری ایرانی-پیر نیا26-تحقیق در معماری گذشته ایران -پیر نیا27- محیط های پاسخده-بهزاد فر28-مبادی سواد بصری-آقایی29-آفرینش نظریه معماری -عینی فر30-جلد اول و دوم جزوات جنگجو

آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، @uror@ ، godonly. ، mahzad ، hsein ، Sahab

جواد جان ببین به نظرم اولین بارته میخای کنکور بدی
خوب اولا که توی کنکور مخصوصا رشته طراحی با احتمالات سر و کار داریم نه با قطعیات اگه اینطور بود که همه قبول میشدن. منظورم از احتمالات اینه که معلوم نیست از چه کتابهایی و سوال بیاد و چه کتابهایی نیاد بستگی به عشق طراحای سوال داره مثلا سال اول که من کنکور دادم از کتاب تاریخ شهر حسین سلطانزاده تعدا سوالا زیاد بود تو یکی از مباحث و امسال از اکثر کتابا سوال طرح شده بود اما به گمانم از طراحی شهری معاصر بحرینی خیلی سوال طرح شده بود. برای همین هیچ قاعده و قانونی وجود نداره که ما بیایم بگین این کتاب اول فلانی دوم .... یه سری کتابها هستن که پایه ثابت کنکور هستن مثل کتابهای شیرین توسلی که من یکی خیلی با کتابهش حال میکنم. کتابها کلا 2 دسته هستن خارجی و ایرانی از نظر اصل کتاب کتابهایی که نویسنده هاش ایرانی هستن نه مترجمهاش مثل بحرینی و توسلی سلطانزاده و حبیبی و بهزادفر و زیاری و شیعه مشهدی زاده و......... این کتابها مهم هستند البته به واسطه نویسنده هاش چون اگه طراح سوال خودشون باشن حتما از کتاب های خودشون بیشتر سوال خواهند داد. دسته دوم کتابهای خارجی هستند که اونا هم مهم هستن یعنی پایه و اساس کتابهای نویسنده بالایی هستن اکثرا. اگه میخای الویت بندی کتابها رو میتونی با ایرانی ها شروع کنی بعد سراغ کتابهای ترجمه بری البته این یه نوع سبک مطالعه هست هر کسی میتونه سبک خودش رو داشته باشه به نظر من با نویسنده ای که کتابهاشو دوست دارید شروع کنید چون اول کار مطالعه مداوم یه ذره آسون نیس اگه با نویسنده مورد علاقتون و کتابهای کم حجم شروع کنید انگیزتون برای مطالعه مداوم بیشتر میشه. مثلا من خودم برای شروع از کتاب گوردن کالن شروع کردم بعدش چون از سبیل پاکزاد خوشم میاد رفتم سراغ اون بعد دیدم بابا این لینچ چقد دوست داشتنیه کتاباش البته خودشم.بعدش سال اول که کتابای توسلی فقط 1 خونده بود پارسال که اکثرشونو خوندم دیدم کتاباش مثل کیک کشمشی تازه داغ میچسبه به آدم اونم با چایی بعد تموم کردن کتاب .تازه بعد تموم کردن هر کتاب مراسم رقص سرخپوستی که بعد شکار عظیم انجام میشه راه مینداختم کلا انقد خوشحال میشدم که فک کنم مولانا وقتی میرف تو خلسه اونطوری میشد خلاصه منی که تو عمرم 1 کتاب درسی رو هم تموم نکرده بودم وبه زور لیسانسو گذروندم برای کنکور نزدیک70 تا کتاب خوندم و خانوادم باورشون نمیشد البته اونا چون طراحی شهری رو انتخاب کرده بودم خوشبین نبودن چون خودتون هم میدونن آزمون عملی این رشته هیچ قاعده ای تو تصحیحش نیست به هر حال من عاشق این رشته شدم و همچنان هستم تا تسخیرش کنم.فقط خاستم ببیرمتون تو اون حس و حالی که خودم موقع درس خوندن داشتم و بدونید که چقد شیرین میشهوقتی پای علاقه و انگیزه پیش میاد. درسته نتونستم به خواسته خودم که رتبه زیر3 بود برسم ولی حداقل اسفبار هم نبود . اگه شما هم سعی کنید اشتباهاته منو تکرار نکنید و از تجربه های مفید دوستان موفق کمک بگیرید حتما موفق میشید.
کسایی که تابستون درس رو شروع کردند خیلی از بقیه جلو می افتند خیلی زیاد این مزیت رو از دست ندید.تا وقت باقیه شروع کنید.

دوستان این کارنامه منه
الان میخام یه توضیحی در مورد سر جلسه کنکور بدم و بهتون بگم که عملکردی که تو این چند ماه به دست میارید چقدر سر جلسه به دادتون میرسه
اگه به درصد های من نگاه کنید مبینید که درس زبان و تاریخم رو به گند کشیدم
معدلم که داد میزنه چقد حالش بده خوب اونو نمیشد بلایی سرش بیارم
حداقل اونایی که امسال سال آخر لیساسشون هست اگه میتونن بالا بکشن معدلشون رو
خوب درس زبان
بزارید از اول جلسه شرح ماوقع رو بگم تا مایه عبرت همتون بشه
من چون درس زبان رو نخونده بودم البته پایه زبانم خوبه بالاتر از متوسط ولی برای کنکور نخوندم چون دیر اعلام شد و من کنارش گذاشتم بود به حساب ضریب 1 بودنش درس زبان تو کوتاه مدت جواب نمیده
بعد دفترچه رو برداشتم زبانو ورق زدم رفت شروع کردم به زدن تست های مباحث داشت خوشم میومد راحت به نظر میرسیدن !!!! اما تو بیشترشون بین 2 گزینه شک داشتم اونا گذاشتم یه ستاره کنارشون گذاشتم و رد شدم کلا همه تست ها زدم تاریخ عوضی بازم حالمو گرفت ازش متنفرم چون نخونده بودمش سر جلسه چنان سیلی تو گوشم زدم که تا عید صورتم داغی سیلیشو حس میکردم.
وقت زیادآوردم چون درس زبانم رو که رد کرده بودم دوباره شروع کردم به زدن تست هایی که شک داستم یه نگاهی به پاسخ نامه انداختم دیدم ای دل غافل این که زیادی خالی میزنه بیچاره شدم رفت دیدم تو اکثر سوالا بین 2 تا گزینه مثل خر گیر کردم تو گل اه خیلی حس مفتضحی بود خدا نصیبتون نکنه.
دوباره شروع کردم به از نو خوندن سوالاهای باقی مونده و همین موضوع خیلی وقتم رو گرفت خیلیییییییییییی ها حداقل آخر هر مبحث این کارو میکردم همچین بلایی دچار نمیشدم میدونید دلیلش چیه شک بین 2 گزینه عدم اعتماد به مطالبی که تو ذهنته گزینها به انحرافت میکش بعد پرتت میکنن ته دره میپکی.شاید اگه 1 دور دیگه هفته آخر همه خلاصه هامو مرور کرده بودم به همچین خفتی گرفتار نمیشدم.
به هر زحمتی که بود تست ها رو زدم و البته اینم بگم خاک بر سر مسئولای دانشگاه تبریز با اون صندلی های افتضاحشون الانم که یادم افتاد بد جور ناراحتم همه ردیف صندلی های به هم چسبیده بودند و ثابت نبودن اونوریا که تکون میخوردن منم همش تکون میخوردم یا من اصلا جرات نمیکردم تکون بخورم مجبور بود خشکم بزنه گردنم دردم هنوز یادمه چون بچه ها بعضی هاشون عصبی بودن تازه صدای جییر جییر هم میدادن که همه دادشون دراومده بود. البته شاید اینا 10 درصد تاثیر داشت تو کنکورم. چون میدونستم نمیشه کاریش کرد خودمو با محیط سازگار کردم سعی کنید در صورت بروز همچین موتردی در صورت امکان به مسئول بگید و جاتون رو عوض کنید و گرنه به خودتون مسلط باشید و سعی کنید دیگران روتون تاثیر نزارند با آرامش تست هاتون رو حل کنید. حالاقبل کنکور بیشتر میگم. اینا رو بگم که یکم استرس بگیرید بشنید درس بخونید آخه خیلی نیاز به استرس دارند چون زیادی بیخیالند و دلشون خوشه که خیلی وقت دارند.
هیچی دیگه 2 3 دقیقه به آخر ازمون مونده بود که طمع کردم برم سراغ زبان چند تا سوال زدم دیدم ای دل غافل چقد آسونه البته من از کلوز تست شروع کردم میدونستم لغت هاشمثل همیشه سخته یه نگاهی به ریدینگا انداختم دیدم دچار چه خسران بزرگی شدم ریدینگ ها آسون بود و از اونور هم مراقب داشت داد میزد که برگه رو زمین و تند تند جمع میکرد یه نگاه حسرت بار به 3 تا ستون خالی زبان تو پاسخنامم انداختم و مراقبب با کمل وحشیت ازم قاپیدش!!!!

آره عبرت بگیرید
از الان حواستون باشه سرعت عملتون رو بالا ببرید
سعی کینید هیچ درسی رو کنار نزارید.
تست بزنید
تست بزنید
تست بزنید
تکرار رمز یادگیریه
خلاصه هاتون رو تکرار کنید مخصوصا مطالب فررار رو
یه سری خلاصه ناب از هر کتاب یعنی عصارهاشون رو بزارید برای هفته آخر که نوش جان کنید اون موقع مثل من نرید سرجلسه برگتون رو به گند بکشید.
خلاصه فراموش نشید
بیافتید به جون منابعتون و لت وپارشون کنید اگه میخایید تک رقمی بیارید.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   my log.rar (اندازه: 13.42 KB / تعداد دفعات دریافت: 415)

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، alireza ، shahryar ، sad78 ، محروم ، godonly. ، shahrsaz91 ، mahzad ، lili_lovely ، kasrak ، kiana7822 ، *setare* ، Sahab ، maryam taban ، zohreh67
ممنونم مهندس
لطف کردین جواب دادین :heart:...

راستی این فایلی که گذاشتین چه جوریاست واسه من باز نمیشه word ام 2010 حروف انگلیسی غیر خوانا میاد
بازم ممنونم

پاسخ
 سپاس شده توسط @uror@
(۱۳۹۰-۵-۱۶، ۱۱:۴۵ صبح)javad4050 نوشته است: ممنونم مهندس
لطف کردین جواب دادین :heart:...

راستی این فایلی که گذاشتین چه جوریاست واسه من باز نمیشه word ام 2010 حروف انگلیسی غیر خوانا میاد
بازم ممنونم

این فایل آخری که فرستادم 1 عکس که زیپش کردم با win rar
1تصویر از کارنامم و درصدهامه

و این

دوستانی که با برنامه ریزی مشکل دارن و نمی دونن از کجا و چطور شروع کنن و چی بخونن

میتونن با این برنامه جلو برن بهتره به گمانم که برا دانلود گذاشتم

و

کسانی هستند که بدونن راهنمای کتاب انگلیسی تخصصی شهرسازی فرهادی رو چطور میشه تهیه کرد ؟ یا اصلا همچین چیزی وجود داره؟

و کتاب واژه نامه تخصصی شهرسازی کنگانی؟

اگه کسی در مورد این دو میتونه به بقیه کمک کنه الان وقتشه چون خیلی از دوستان دنبالشن من نتونستم براشون پیدا کنم و شرمندشون شدم.

راستی اگه دوستانی هستند که کنکور دادن و تجاربی بیشتر از من دارند و به این پست سر میزند یا هر کسی که به این موضوع سر میزنه و به نظرش راهنمایی یا مطلبی نوشتم که درست نیست به من و دوستان یادآوری کنه واقعا ممنون میشم
به هیچ وجه دلم نمیخاد حرفایی که اینجا میزنم و راهنمایی که میکنم باعث به اشتباه انداختن کسی بشه به هر حال احساس مسئولیت میکنم و از آقای مدیر و دیگران میخام اشتباهاتم و ... رو همینجا مطرح کنند
در ضمن برای همه نمیشه 1 نسخه پیچید هر کسی باید از حرفام با توجه به موقعیت خودش به نفع احسنت استفاده کنه.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   89-Tarahi-1-urbaity-ir.rar (اندازه: 341.96 KB / تعداد دفعات دریافت: 862)

پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، alireza ، JAVAD4050 ، shahryar ، godonly. ، sad78 ، mahzad ، joody ، maryam taban
دوستان سلام
اینها مجموعه ای از سوالات شماست که من جمعبندی کردم و قراره رتبه 1 کنکور ارشد طراحی امسال(البته خودشون رو معرفی خواهند کرد) بهشون پاسخ بدن و شما رو راهنمایی کنند.
ازشون سپاسگذاریم من از شروع این موضوع قولش رو به دوستان داده بودم فکر کنم امروز فردا دیگه به سایت سر بزنند.

1_درس زبان:
A:چه منابعی رو برای این درس مطالعه کنیم؟
B:برای تست زدن سراغ تست های کدوم موسسه و چه جزوه هایی بریم؟
C:چند درصد از زمان مطالعه اشون رو به این درس اختصاص بدیم؟
D:این درس رو کنار بزاریم امکانش هست؟
E:کتاب فرهادی لازمه همه تمرینا و ... رو بخونیم یا متن ها کفایت میکنه؟
F:و راهنمایی های کلی در مورد مطالعه این درس

2-مباحث عمومی:
A:منابع اصلی مطالعه این درس؟
B:کتاب پردازش اولویت داره خانه شهرسازان یا پارسه؟
C:سوالات امسال بیشتر از چه منابعی مطرح شده بود؟

3-شما چه منابعی رو و با چه اولویت هایی مطالعه کردید؟

4-آیا کتابهای جدیدی که از سال پیش چاپ شدند رو باید بخونیم؟

5-کتاب 3 جلدی سیر اندیشه ها رو بخونیم؟ اول بخونیم بهتره یا بزاریم برا آخر با توجه به اینکه به نوعی خلاصه کتابهای موجوده

6-اگه نرسیدیم همه منابع رو بخونیم کدوم کتاب ها فقط خلاصه اشون رو بخونیم کفایت میکنه؟

7-آیا لازمه از الان برای اسکیس تمرین کنیم؟ اگه آره از کجا شروع کنیم؟

8-شما روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟

9-بیشتر کتاب میخوندید یا خلاصه مطالب و جزوه ها رو؟

10-برای تست زنی چه منابعی رو انتخاب کنیم؟ و از کی شروع به تست زنی کنیم؟

11-مجموعه چند جلدی خلاصه مباحث پردازش شهرام جنگو رو مطالعه کنیم؟

12-خلاصه کتاب امیر شکیبا منش رو مطالعه کنیم؟

13- خلاصه کتاب های طراحی شهری (کتاب زرد)رو مطالعه؟

14-جزوه های خانه شهزسازان رو بخونیم یا پارسه رو؟

15-به نظرتون آزمون شرکت کنیم آگه آره چه موسسه ای رو پیشنهاد می دید؟

16-شما شهرسازی بودید یا معماری؟

17-امکانش هست تصویر کارنامتون رو و نمره تراز و درصد ها و معدلتون رو برامون بگید؟

و ....

دوستان خودشون هم سوالایی رو که از قلم افتاده مطرح می کنند.

دانلود جزوه مبانی نظری معماری

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...97#pid6397

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، محروم ، JAVAD4050 ، godonly. ، sad78 ، mahzad ، asma ، joody ، deeas ، b.ta ، atelieahjam
سلام به دوستان عزیز کنکوری :)
ج سوال 1:
الف) فرهادی، 504، Essential words for the toeflو لغت های کتاب فرانک صیف الدینی
ب) من خودم تست های تآلیفی (بانک تست) خانه شهرسازان رو میزدم ولی قبل از شروع به زدن تست ها، لغت ها رو مطابق فصل هایی که مشخص کرده بود کامل و دقیق میخوندم وبرای بخش reading کتاب preparation course for the toefl testرو هم به تدریج میخوندم و تغییر خودمو تو هر آزمون تو بخشreading مقایسه می کردم
پ) شما خوبه که 2 ساعت از روزتون رو به این درس اختصاص بدید، من خودم چون از 18 مهر شروع کردم به درس خوندم متآسفانه وقت کمتری گذاشتم و در نهایت زبانم رو 27% زدم که این درصد خطرناکیه برای کسانی که می خوان رتبه ی 1 رقمی بیارن
ت) اصلا و ابدا این درس رو کنار نذارید. کسانی که میخوان رتبه خوبی بیارن به زبان زیر 20% اصلا فکر نکنن چون رتبه رو شدیدا خراب می کنه مخصوصا با توجه به اینکه ضریبش از سال 90، 2 شده می تونه خیلی رتبه رو جا به جا کنه، زبان صفر و منفی هم که فاجعه به بار میاره
ج) من خودم همه تمریناشو انجام ندادم، ولی بعضی از تمریناش خوبه که انجام بدید، مثل reading هاش. فرهادی رو بیشتر به این قصد بخونید که با متون زبان تخصصی شهرسازی دوست بشید و باهاش ارتباط برقرار کنید.
چ) مطمئن باشید الان اونقدر وقت دارید که زبان صفرتون رو به 20% و زبان 20% تون رو به بالای 50% برسونید از 504 شروع کنید به خوندن و وقتی 14-15 تا درس رو خوندید برید سوال های زبان سال 80 و 81 رو بزنید چون تو این 2 سال از کتاب 504 سوال زیاد اومده بود. متن زیاد بخونید و تست زیاد بزنید خیلی موثر. اگر چیزی باز یادم افتاد بعدا اضافه می کنم
ج سوال 2:
الف) این منابعی هست که برای بچه ها تنظیم کردم:
[b][font=B Nazanin]جمع بندی منابع معرفی شده درس مباحث عمومی در کلاس های موسسات خانه شهرسازان و کیمیا فکر[/font]
[b]توضیحات:
1.

موارد قرمز شده منابع مهم تر
2.

حتما دو تا از منابع تکمیلی رو در کنار کتاب ها پیش ببرید
3.
کتاب مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری: روزی 2-3 قانون رو بخونید با دوره روزانه
A. تعاریف:
1. جلد 1، 2، 3، 4، 7، 8، 9، 10، 12 سبز شهرداری ها
2. بخش چهارم کتاب مبانی برنامه ریزی شهری/ دکتر شیعه
3. مرمت شهری/ دکتر حبیبی (ص 4 و5، 9تا 13، 15 تا 23)
4. تراکم در شهرسازی/ دکتر عزیزی (صفحه 13 تا 93)
5. برنامه ریزی کاربری اراضی شهری/ دکتر زیاری
6. فصل اول کتاب اصول و روش های برنامه ریزی منطقه ای/ دکتر زیاری
7. زیر ساخت های شهری / دکتر بهزاد فر (فقط به صورت گروهی، تکی نخونید)
8. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
B. برنامه های عمرانی و توسعه و سابقه برنامه ریزی در ایران:
1. تحلیلی بر ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران/ مشهدی زاده دهاقانی
2. با شهر و منطقه در ایران/ دکتر شیعه
3. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
C. طرح های توسعه شهری:
1. جلد 5 کتاب سبز شهرداری ها
2. طرح ها و برنامه های شهرسازی/ دکتر بهزاد فر
3. شیوه های تحقق طرح های توسعه شهری در ایران (جلد 2)
4. اصلاح نظام مدیریت توسعه شهری در ایران با رویکرد راهبردی
5. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
D. قوانین و مقررات شهری و شهرسازی
1. مصوبات شورای عالی شهرسازی ایران
2. جلد 6 کتاب سبز شهرداری ها
E. مراجع شهر و شهرسازی
1. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
F. شهر های جدید:
1. تحلیلی بر ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران/ مشهدی زاده دهاقانی (ص 498 تا 537)
2. برنامه ریزی شهر های جدید/ دکتر زیاری
3. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
G. آمار و جمعیت
1. نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن، مرکز آمار ایران
H. مدیریت شهری در ایران
1. مدیریت و حکمروایی شهری/ ناصر برک پور
2. جلد 11 سبز شهرداری ها

I. نظریات ساخت و توسعه شهر:
1. بخش سوم کتاب مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری/ اسماعیل شیعه
2. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
J. حمل و نقل شهری:
1. شبکه ارتباطی در طراحی شهری/ دکتر قریب
2. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
K. مسکن و مسکن مهر:
1. مقاله تحلیلی بر جایگاه و دگرگونی شاخص های مسکن شهری در ایران/ دکتر عزیزی
2. مقاله جایگاه شاخص های مسکن در فرآیند برنامه ریزی مسکن/ دکتر عزیزی
3. مجموعه مقالات پیرامون مسکن مهر
4. برنامه ریزی مسکن/ دکتر پور محمدی
5. جزوات تکمیلی: جنگجو، خانه شهرسازان، پارسه
L. اصول و روش های طراحی و ساختار کالبدی برخی شهر های ایران
1. اصول و روش های طراحی شهری و فضا های مسکونی در ایران
2. طراحی شهر در اقلیم گرم و خشک ایران
M. سایر مباحث
1. اطلاعات روز شهرسازی از طریق منابع خبری مختلف _اینترنتی، نشریات، روزنامه ها و ...)
· در آتی ممکن هست منابع جدید باز هم اضافه بشه دیگه بستگی به کرم مولفین عزیز داره
[/b]
ب) در رابطه با درس مباحث : 1.جنگجو 2.پارسه 3.خانه شهرسازان
پ) بذارید منابع رو دارم با دوستام در میارم در اولین فرصت بهتون میگم، ولی منابع درس مباحث از سال 90 خیلی گسترده شده
ج سوال 3: این منابعی هست که خودم برای کنکور 90 مطالعه کردم (در واقع نخوندم، خوردم):
[font=B Nazanin]توضیحات: موارد قرمز شده منابع در اولویت 1
[/font]
موارد سبز شده منابع در اولویت 2
[b]
منابع مورد مطالعه من برای کنکور سال 1390:
1. مبانی و تحلیل:
· اسناد هدایت / رابرت کوآن (فقط خلاصه ها و تست های مهندس کوهساری)
· اصول و روش های طراحی شهری و فضا های مسکونی / مهندس توسلی
· به سوی شکل پایدار تر شهر / فری
· تئوری های جدید (ورکشاپ کلاس مهندس پور محمد رضا)
· زیبا شناسی در معماری/ گروتر
· ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک / مهندس توسلی
· شبکه ارتباطی طراحی شهری/ دکتر قریب
· طراحی شهری / هدمن
· طراحی شهری 1 و 2/ مهندس توسلی
· طراحی شهری معاصر/ دکتر بحرینی
· طراحی شهری/ جان لنگ (خلاصه های کلاس مهندس یزدی و مهندس کوهساری)
· فرآیند طراحی شهری/ دکتر بحرینی
· فضا های خصوصی و عمومی/ دکتر مدنی پور
· قواعد و معیار های طراحی فضا های شهری / مهندس توسلی
· کند و کاوی در تعریف طراحی شهری / دکتر گلکار
· مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری/ دکتر پاکزاد
· محیط های پاسخده
· مراکز سرزنده/ دکتر بهزاد فر
· معماری معاصر غرب/ قبادیان
· هنر نو کردن ساختار شهر/ مهندس توسلی (فقط مقدمه)
· هنر هندسه/ توسلی (خلاصه کلاس مهندس یزدی)
· هویت شهر/ بهزاد فر (ورکشاپ کلاس مهندس پور محمد رضا)
· آفرینش نظریه معماری / جان لنگ
· سیمای شهر/ کوین لینچ
· مقاله مولفه های سازنده کیفیت طراحی شهری/ دکتر گلکار
2. تاریخ:
· از شار تا شهر
· با شهر و منطقه شیعه (فقط فصل 1: بخش 1 و فصل 5)
· برنامه ریزی شهری در ایران / دهاقانی
· تاریخ جهان/ دکتر پاکزاد
· تاریخ شکل شهر/ موریس
· تاریخ شهر/ بنه ولو
· سیر اندیشه های 1 و 2/ دکتر پاکزاد
· سیر اندیشه های 3
· شهر و شهرنشینی در ایران/ سلطان زاده
· طراحی شهر ها / بیکن
· آشنایی با معماری جهان/ دکتر زارعی
· شهر و محیط زیست/ پروفسور مدرس
· مقاله ویژگی های تاریخی شهرنشینی در ایران/ احمد اشرف
· جزوه های مختلف مربوط به تاریخ معماری
3. مباحث:
· اصلاح نظام مدیریت توسعه شهری در ایران
· برنامه ریزی شهر های جدید/ زیاری
· تراکم در شهرسازی/ دکتر عزیزی (92 ص اول)
· جلد 1، 2، 4، 5، 6، 7، 8، 11، 12 کتاب سبز شهرداری
· زیر ساخت های شهری / دکتر بهزاد فر (به صورت گروهی)
· طرح ها و برنامه های شهرسازی / دکتر بهزاد فر
· مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری
· مقاله تحلیلی بر جایگاه و دگرگونی شاخص های مسکن شهری در ایران/ دکتر عزیزی
· مقاله جایگاه شاخص های مسکن در فرآیند برنامه ریزی مسکن/ دکتر عزیزی
· مجموعه مقالات پیرامون مسکن مهر
4. زبان:
· فرهادی و 504 و Essential words for the toefl
5. کتاب های دیگری که حتما باید بخونم و هنوز نخوندم:
· دگرگونی شهر با رویکرد.../ دکتر طبیبیان
· مکان های عمومی/ کرمونا
[/b]البته در کنار این ها جزوه های دیگه ای هم خوندم
ج سوال 4: بله، احتمال میدم که از کتاب مکان های عمومی کرمونا، تاریخ جهان دکتر پاکزاد، آفرینش مراکز سرزنده دکتر بهزاد فر و طرح ها و برنامه های دکتر بهزاد فر امسال هم سوال بیاد تو کنکور، 2 تا کتاب جدید دیگه هم احتمال زیاد داره میاد بیرون (تاریخ ایران دکتر پاکزاد و سیر اندیشه های 4)
ج سوال 5: من خودم سیر 2 و 3 رو از رو کتاب خوندم، خیلی از مباحثشون تکراری هست و تو کتاب های دیگه می خونید مثل بنتلی، بیکن و ... . سیر 1 هم جزوه خانه شهرسازان پارسه، کتاب جنگجو و خلاصه های استاد مباحثم رو خوندم.
همشو برای دم کنکور نذارید من به بچه هایی که برای مشاوره پیشم میان پیشنهاد میدم که از تاریخ جهان شروع کنن خوندن بعد به قرون وسطا که رسیدن تاریخ ایرانم شروع کنن و بعد که جهان تموم شد سیر رو همزمان با ایران بخونن، فکر می کنم از اواسط و یا اواخر مهر خوب باشه برای شروع کردن سیر.
ج سوال 6: اینو بذارید باید روش بیشتر فکر کنم بعدا بهتون میگم
ج سوال 7: بله خوبه که دستتون رو به یک حد قابل قبولی برسونید ولی بیشترین تمرکز باید روی تئوری باشه. عکس هایی از فضا های شهری پیدا کنید و اونارو تبدیل به کروکی کنید، پس لازمه اش اینه که یک سری ابزار اولیه رو بلد باشید یعنی بتونید آدم بکشید درخت بکشید و ... این ها رو هم تمرین کنید، کتاب هم خدارو شکر راجع به این ها زیاده.
ج سوال 8: من به طور میانگین 7 ساعت می خوندم، ولی 2 هفته آخر به 12 ساعت رسید. ولی به بچه ها پیشنهاد میکنم 8- 10 ساعت رو بخونن 7 ساعت کمه، 7 ساعت برای کسی هست که رشته پایش شهرسازی بوده و در طول سال تحصیلی هم درس میخونده.
ج سوال 9: رویکردتون حتما باید کتاب محور باشه، چون سوالای کنکور سال به سال داره تحلیلی تر میشه و کسی که جزوه می خونه نمیتونه تحلیلی با قضیه برخورد کنه، از جزوات فقط برای جمع بندی مطالبی که خوندید و منظم کردن ذهن استفاده کنید
ج سوال 10: من خودم بانک تست خانه ش و پارسه (مباحث و تاریخ) رو می زدم. فکر می کنم از همین الان شروع کنید تست های تآلیفی رو بزنید خوبه، مثلا کتاب معماری معاصر غرب رو که خوندید بعد 30- 40 تا تست ازش میزنید، اینجوری می فهمید که درکتون از کتاب چه قدر بوده، تونستید نکاتشو ببینید و چه جور سوالاتی می تونه از این کتاب تو کنکور بیاد ولی برندارید یکدفعه ای هر چی تست ازین کتاب دارید (مثلا 300 تا) همشو یک جا بزنید.
ج سوال 11: من خودم همشو نرسیدم بخونم ولی کتاب خوبیه به نظرم بخونید ولی به صورت تطبیقی با کتاب های دیگه. یعنی مثلا تو درس تاریخ بخش روم رو دارید از کتاب موریس می خونید بعد برید بخش روم این کتاب رو هم بخونید.
ج سوال 12: این کتاب رو ندیدم که نظر بدم اگر بتونید برام بیارید ببینمش می تونم بهتون بگم خوبه یا نه
ج سوال 13: کتاب زرد، منظورتون کتاب زرد خانه شهرسازان هست؟ خوبه من بعضی از بخش هاشو خوندم بد نبود ولی در کنار خود کتاب های اصلی می خوندم. فکر کنم خلاصه کتاب دکتر پیرنیا رو هم داره اگر داره این بخشش هم خوبه بخونید و خود کتاب رو نخونید.
ج سوال 14: برای مباحث پارسه و برای تاریخ خانه شهرسازان رو پیشنهاد میدم. بقیشو هم چون مال پارسه رو ندیدم نمی تونم نظری بدم
ج سوال 15: هم می تونید شرکت کنید هم میتونید از دوستاتون بگیرید، کاری که خودم کردم، از دوستام میگرفتم. ولی حتما 3-4 تا آزمون آخر رو بدید. من خودم 3 تا آزمون آخر خانه ش رو دادم. بقیه موسساتم نمیشناسم ، شاید بهتر باشن یا بدتر، نمیدونم
ج سوال 16: شهرسازی بودم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، @uror@ ، shahryar ، godonly. ، JAVAD4050 ، deldar ، sad78 ، ala sh ، mahzad ، asma ، abcdefghijklm ، kasrak ، deeas ، sardarekord ، b.ta ، somaye96 ، zohreh67
    چه طوری میتونم حساب کاربریمو فعال کنم و از جزوان استفاده کنم؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    mall">اینم کارنامم، بچه ها برام دعا کنید امسال قبول بشم وگرنه ناچار میشم یک بار دیگه امسال با شما امتحان بدم

فایل‌(های) پیوست شده
    .bmp   002.bmp (اندازه: 446.44 KB / تعداد دفعات دریافت: 377)

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، @uror@ ، JAVAD4050 ، kasrak ، deeas
    سلام دوستان خسته نباشيد به نظر شما كتاب گزيده منظر شهري گوردون كالن پيچيده نيست ؟ميشه واسه درست خوندنش راهنماييم كنيد؟

كتاب فرهادي هيچ راهنمايي نداره من كه رشته ام معماري چطور متن اين كتاب و ترجمه كنم ؟ ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,872 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,209 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,329 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,277 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,149 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,502 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,691 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,537 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,552 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان