امتیاز موضوع:
  • 58 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فایل شماره 2:دستور العمل ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان(پایه 3)24-25 شهریور 1390
بچه ها تو جدول برای رشته معماری یک درس هست به اسم هندسه کاربردی ایا منظور اونا همون پرسپکتیوه چون ما یک همچین درسی نداشتیم بعدشم کجای ایران در چارت دروس رشته معماری امار وجود داره که باید پاس کنیم می هش راهنمایی کنید
ببخشید دوستان به ما که الان تکنولوژی معماری هستیم می خوان فقط حق نظارت بدن باید برای اونهم سه سال صبر کنیم کسی نیست که تونظام مهندسی باشه وبتونه یک جورایی به ما جواب بده

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۱۰:۱۹ صبح)soheil368 نوشته است: مهندس s1s2s3 با گرفتن ارشد دیگه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشین اون قانون مربوط به کارشناسی ناپیوسته بود اسمی از کارشناسی ارشد من ندیدم.
بازم از مهندسای گرامی دعوت میشه تو این تاپیک شرکت کنند .
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۱:۴۲ صبح)AliReza نوشته است:
[font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma]پيوست (2)

مدارك لازم براي كميسيون‌ هم‌ارزي رشته‌ها

1- تكميل فرم درخواست متقاضي

2- ارائه رونوشت مدرك تحصيلي دانشگاهي (مطابق بند الف ماده 7 آيين‌نامه اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان)

3- ارائه رونوشت پروانه اشتغال بكار مهندسي پايه دو نظارت

4- ارائه ريز نمرات تحصيلي كه به تأييد دانشگاه مربوطه رسيده باشد و يا كاتالوگ دانشگاه چنانچه ريزنمرات به زبان غيراصلي باشد ترجمه الزامي است.

♦ براي متقاضيان در استان تهران كليه مدارك به ترتيب ليست اعلام شده به مسؤول مربوطه تحويل گردد.

♦ براي متقاضيان ساير استانها كليه رونوشت مدارك توسط سازمان نظام مهندسي و يا مسكن و شهرسازي استان مربوطه برابر اصل و ممهور گرديده، ارسال شود. بديهي است در غير اينصورت امكان طرح و بررسي مدارك در كميسيون هم ارزي رشته‌ها وجود ندارد.

[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=tahoma][font=tahoma]و این تصویر هم نگاه کنید:

[/font]
[font=tahoma]

به نظر میرسه اگه ارشد را بگذرونید و طبق جدول که در تصویر هست دروس را پاس کرده باشید مشکلی نداره!

البته تا 10 واحد میتونید در یه دانشگاه معتبر بگذرونید!

نظر شما....
[/font][/font]
این در جواب دوستمون s1s2s3 بود؟یا منظورتون ارشد طراحی شهری و نبود مشکل برای مهر طراحی شهری هست؟

ارشد طراحی شهری بدون مهر یا ارشد معماری و با مهر مسئله این است!!!!؟

درود این درجواب دوستمون s1s2s3 بود و جواب دادن به سوال شما را هنوز نمیشه جواب داد چون طراحی شهری بدون مهر در کشور نداریم!!

ولی خوب باید یکی که مهر طراحی شهری داره بیاد و بگه اگه مهرش را ازش بگیرند و یا اینکه فرض کنه مهر نداشته باشه چقدر در بازار کار براش کار هست!
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
پس تا اینجا تصویب شد که با لیسانس معماری ارشد هیچ کدام دو گرایش طراحی شهری و برنامه ریزی شهری رو نمیشه گرفت؟!!؟

فقط میمونه بحث کار ارشد بدون مهر طراحی شهری کهتا اونجا که من شنیدم میگن پروژه های کلانتر و تفکیک اراضی و ... که درامد بالاتری داره به مهندس با مهر واگذار میشه برای همین موضوع بود که بچه های شهرسازی خیلی خوشحال بودن که بالاخره داریم به حقمون میرسیم دیگه معماریا نمیتونن مهر داشته باشن و همچنین امتحان عملی برنامه ریزی شهری هم به نفع ماس(اینو تو یه سایت دیگه دیدم )

حالا آقای مهندس دهقان شما با توجه به سابقه ی کاری که دارین در مورد ارشد معماری با مهر توضیح بدین که کار در بازار فراهم هست؟و بخش طراحی شهری بدون مهرهم میسپاریم به دوستانی که امیدواریم با این مسئله اشنا باشن.و سوال دیگه اینکه مهر ارشد معماری باعث بالا رفتن گرید میشه یا همچنان پایه 3 هست شخصی که تازه مهر میگیره؟و اینکه یه متراژخاصی از طرف دولت واگذار میشه به مهندس با مهر اینو کجا باید کار کنه یعنی باید بره مسکن شهرسازی و کار کنه بره شرکتها خودشون میدن خود طرف باید بره دنبالش یا اونها میان و کار پیشنهاد میکنن..؟و به غیر از این متراژباز هم میتونه به صورت خصوصی از مهرش استفاده کنه یا دیگه محدوده به همون متراژی که واگذار شده؟شرمنده این چند روز خیلی سوال پرسیدم و شما هم صبورانه جواب دادین ممنون
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۱۲:۲۲ عصر)s1s2s3 نوشته است: بچه ها تو جدول برای رشته معماری یک درس هست به اسم هندسه کاربردی ایا منظور اونا همون پرسپکتیوه چون ما یک همچین درسی نداشتیم بعدشم کجای ایران در چارت دروس رشته معماری امار وجود داره که باید پاس کنیم می هش راهنمایی کنید
ببخشید دوستان به ما که الان تکنولوژی معماری هستیم می خوان فقط حق نظارت بدن باید برای اونهم سه سال صبر کنیم کسی نیست که تونظام مهندسی باشه وبتونه یک جورایی به ما جواب بده
هندسه کاربردی همون هندسه مناظر و مرایا(پرسپکتیو)هست درس امار جداگانه ما که کارشناسی پیوسته بودیم نداشتیم ولی یه درس به اسم ریاضیات و امار گذروندیم.

در مورد سوال دیگتون در مورد مهر استادمون ترم قبل میگفت قراره تصویب بشه که برای نظارت بلافاصله بعد از تحصیل شرکت کنین ولی طراحی همچنان سه سال بعد باشه.ولی مطمئن نبود هنوز. شما بهتره به سایت نظام مهندسی یه سر بزنی و مطمئن شی.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
دوستان من هنوز جواب یک سوالم را کامل نگرفتم بازم مطرح می کنم قراره به لیسانسهای تکنولوژی معماری فقط حق نظارت داده بشه و حق طراحی را از انها بگیرن ایا اگر لیسانس تکنولوژی معماری ارشد معماری قبول بشه و به اتمام برسونه ایا در این صورت مهر طراحی نقشه ساختمانی بهش می دن یا بنه همون حق نظارت را می دن منظورم از حق طراحی رشته طراحی شهری نیست منظورم طراحی رشته معماریه اگر یکی هست یک جواب قاطع به ما بده

پاسخ
soheil368 :

نقل‌قول: حالا آقای مهندس دهقان شما با توجه به سابقه ی کاری که دارین در مورد ارشد معماری با مهر توضیح بدین که کار در بازار فراهم هست؟و بخش طراحی شهری بدون مهرهم میسپاریم به دوستانی که امیدواریم با این مسئله اشنا باشن.و سوال دیگه اینکه مهر ارشد معماری باعث بالا رفتن گرید میشه یا همچنان پایه 3 هست شخصی که تازه مهر میگیره؟و اینکه یه متراژخاصی از طرف دولت واگذار میشه به مهندس با مهر اینو کجا باید کار کنه یعنی باید بره مسکن شهرسازی و کار کنه بره شرکتها خودشون میدن خود طرف باید بره دنبالش یا اونها میان و کار پیشنهاد میکنن..؟و به غیر از این متراژباز هم میتونه به صورت خصوصی از مهرش استفاده کنه یا دیگه محدوده به همون متراژی که واگذار شده؟شرمنده این چند روز خیلی سوال پرسیدم و شما هم صبورانه جواب دادین ممنون

درود
من پروانه اشتغال نظارت عمران را دارم ولی با سابقه 10 ساله در بازار کار برات مینویسم.(شرایطی که بهش اشاره میکنم مربوط به استان فارس و ممکنه در هر استانی متفاوت باشه)

در استان فارس وضعیت به این صورته:

وضعیت نظارت و طراحی در مرکز استان خیلی خوب نیست و سهمیه هم پر نمیشه. ولی درشهرستان کمی بهتره (نه اینکه سهمیه پر بشه باید خیلی تلاش کنید)

الان بازار کار تاسیسات خیلی خوبه که اون هم تا چند سال دیگه همین وضعیت را خواهد دید.

امسال سهمیه پایه 3 که بیشتر نظر شماست شده 2200 متر که در 3200 تومان تعرفه ضرب کنید حدود 7 میلیون میشه که مالیات و 3 درصد شهرداری و 5 درصد نظام مهندسی را کم کنید حدود 6 میلیون میشود که ماهی میشه 500 هزار تومان! البته این درصورتی که شما سهمیه اتون پر بشه!!!!!!

مهر ارشد معماری با لیسانس معماری هیچ تفاوتی نداره واصلا در پروانه قید نمیشه که شما لیسانسید یا ارشد یا دکترا!

برای پایه 3 معماری شما 5400 متر و با پایه 2 شما 8000 و با پایه 1 شما 12000 متر میتونید مهر بزنید که امسال به دلایلی سهمیه ها را کاهش دادند.

مهندس عزیز الان بازار کار اشبا شده و شما باید یک رابطه ای در شهرداری مناطق داشته باشید تا بتونید سهمیه تون را پر کنید و کار بگیرید. من خودم با شانسی که آوردم یک دوره کلاس اتوکد برای عوامل شهرداری و اداره آب و بنیاد مسکن گذاشتند که من مدرسش بودم و همین باعث شد تا به امروز در خونه بشینم و کار بگیرم و سالانه حدود 250 نقشه طراحی کنم.

مهندس نکته دیگه اینه که متاسفانه هست اینه که :مهر معماری و تاسیسات و نظارت عمران را میخرند (به همین راحتی) و دیگه فقط تاسف!!!!

مهندس کاش سوالات را یکی یکی میپرسیدید تا جواب بدم اینجوری میتونم در مورد اون سوال جواب کاملتری بدم یا اینکه بگم نمیدونم ولی اینجوری نمیدونم دارم چیکار میکنم و شما به جواب هاتون رسیدید یا نه!

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch ، @uror@
بحث را ادامه بدید داره جالب می شه خواهشا بچه های معماری و شهرسازی بیان اینجا تا بحث را ادامه بدیم

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۵:۲۱ عصر)s1s2s3 نوشته است: دوستان من هنوز جواب یک سوالم را کامل نگرفتم بازم مطرح می کنم قراره به لیسانسهای تکنولوژی معماری فقط حق نظارت داده بشه و حق طراحی را از انها بگیرن ایا اگر لیسانس تکنولوژی معماری ارشد معماری قبول بشه و به اتمام برسونه ایا در این صورت مهر طراحی نقشه ساختمانی بهش می دن یا بنه همون حق نظارت را می دن منظورم از حق طراحی رشته طراحی شهری نیست منظورم طراحی رشته معماریه اگر یکی هست یک جواب قاطع به ما بده

درود

من جواب شما را با توجه به مطالعه مصوبه کمیسیون هم ارزی و برداشت خودم دادم میتونید برید به این ارسال:

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...42#pid6042

واگه سوالی بود یا شک داشتید سوال کنید لطفا سوال کلی نپرسید بحث را باز کنید تا به نتیجه برسیم!

پاسخ
این همه درس بخونی اخرش با این بازار کار روبه رو بشی واقعا حالگیره!!اینجور که شما میگین ممکنه نتونیم از همه ی اون 2200 متر استفاده کنیم چه برسه بخوایم به غیر از اون هم کار کنیم!!پس اینجوری باید به یه درامد خیلی کم قانع شد!!(خیلی نامردیه یه زمانی مهندسی ابهت داشت الان چی شده!!)پس این سهمیمون رو باید بریم از مسکن شهرسازی بگیریم؟که اونم پارتی میخواد!!!اگه اوضاع با مهر اینجوریه چه برسه بخوای طراحی شهری رو بدون مهر کار کنی.

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۷:۱۷ عصر)soheil368 نوشته است: این همه درس بخونی اخرش با این بازار کار روبه رو بشی واقعا حالگیره!!اینجور که شما میگین ممکنه نتونیم از همه ی اون 2200 متر استفاده کنیم چه برسه بخوایم به غیر از اون هم کار کنیم!!پس اینجوری باید به یه درامد خیلی کم قانع شد!!(خیلی نامردیه یه زمانی مهندسی ابهت داشت الان چی شده!!)پس این سهمیمون رو باید بریم از مسکن شهرسازی بگیریم؟که اونم پارتی میخواد!!!اگه اوضاع با مهر اینجوریه چه برسه بخوای طراحی شهری رو بدون مهر کار کنی.

نه دوست عزیز باید زرنگ باشی و نیاز به همت شخص معمار یا ناظر داره.

شما در دوران تحصیلتون میتونید در شرکت ها کار کنید و تجربه کسب کنید و یا بعد از فارغ التحصیلی و براحتی جای خودتون را در بازار کار باز کنید.

نقل‌قول: پس این سهمیمون رو باید بریم از مسکن شهرسازی بگیریم؟که اونم پارتی میخواد!!!ا

نه، پارتی نمیخواد و سهمیه را هم نمیخواد برید بگیرید سهمیه به شما بر اساس پایه تعلق میگیره. شما بعد از 3 سال از فارغ التحصیلی پروانه میگیرید و سهمیه را میدند و هیچ مشکلی نداره!

و اگه ارشد داشته باشید 1 سال بعد از فارغ التحصیلی میتونید پروانه بگیرید.

نقل‌قول: اینجور که شما میگین ممکنه نتونیم از همه ی اون 2200 متر استفاده کنیم چه برسه بخوایم به غیر از اون هم کار کنیم!!پس اینجوری باید به یه درامد خیلی کم قانع شد!!

سهمیه برای پایه سه 5400 متره که امسال در شهر شیراز شده 2200 متر ولی در شهرستانها و شهر جدید هنوز 5400 متره و بازم میگم افرادی هستند که با بازاریابی خوب و استفاده از هوششون به راحتی سهمیه را پر میکنند.

مهندس یه نکته مهم را هم بگم که اگه شما کارتون خوب باشه و طراحی تون عالی باشه براحتی کارهاتون کار جدید میاره.

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch ، @uror@
بعد از فارغ التحصیلی پروانه اشتغال نمیتونیم بگیریم اون 3 سال صبر برای گرفتن مهره یا پروانه اشتغال بکارمهندسیه منظورم اینه که ما می تونیم بعد از فارغ التحصیلی دفتر بزنیم ولی یک نفر دیگر برامون امضا کنه ایا به دفتر زدن ما نظام مهندسی گیر نمیده

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  زد و بند مهندسان ساختمان ممنوع شد sara515 0 739 ۱۳۹۵-۱-۶، ۰۹:۳۴ عصر
آخرین ارسال: sara515
  ارتباط میان نگاه صرفا صنفی به حرفه مهندسی با کاهش کیفیت ساخت sara515 0 553 ۱۳۹۵-۱-۶، ۰۹:۳۴ عصر
آخرین ارسال: sara515
  دريافت كارت شناسايی ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی آذر ماه 92 Sahab 0 1,496 ۱۳۹۲-۹-۱۸، ۰۴:۰۳ عصر
آخرین ارسال: Sahab
  اطلاعیه شماره (1) هیأت رئیسه گروه تخصصی شهرسازی نظام مهندسی Sahab 0 1,514 ۱۳۹۲-۹-۱۳، ۰۷:۰۹ عصر
  قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91 تاريخ: سه شنبه 5 شهریور 1392 saeed nasiri majd 3 2,146 ۱۳۹۲-۶-۶، ۰۷:۱۲ عصر
آخرین ارسال: saeed nasiri majd
  ثبت نام آزمون ورودبه حرفه‌ مهندسان،کاردان فنی ساختمان وتعیین صلاحیت حرفه ای-شهریور92 Sahab 0 2,108 ۱۳۹۲-۵-۲۴، ۱۲:۱۲ عصر
  دعوت به فعالیت افتخاری شهرسازان برای همیاری سازمان نوسازی شهر تهران-مرداد92 Sahab 2 2,393 ۱۳۹۲-۵-۱۲، ۰۹:۴۷ عصر
  آزمون ورودی به حرفه مهندسان اواسط آذرماه برگزار می شود ماراویا 0 1,522 ۱۳۹۲-۵-۷، ۰۳:۵۵ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  مدارك لازم جهت صدور پروانه اشتغال به كار مهندسي (براي اولين بار) alireza 12 18,578 ۱۳۹۱-۱۱-۳، ۱۲:۴۴ صبح
آخرین ارسال: geo
  اعتراض مهندسان به اهانت به پیامبر javad jamshidi 0 1,399 ۱۳۹۱-۷-۱۷، ۰۷:۵۹ عصر
آخرین ارسال: javad jamshidi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان