امتیاز موضوع:
  • 58 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فایل شماره 2:دستور العمل ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان(پایه 3)24-25 شهریور 1390
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۵:۲۸ عصر)AliReza نوشته است: امسال سهمیه پایه 3 که بیشتر نظر شماست شده 2200 متر که در 3200 تومان تعرفه ضرب کنید حدود 7 میلیون میشه که مالیات و 3 درصد شهرداری و 5 درصد نظام مهندسی را کم کنید حدود 6 میلیون میشود که ماهی میشه 500 هزار تومان! البته این درصورتی که شما سهمیه اتون پر بشه!!!!!!
این 2200 متر و 500 هزار تومن برای طراحیه یا نظارت یا جفتشون؟درامد طراحی و نطارت با هم 500میشه؟!!
منظورتونو دقیقا از سهمیتون پر بشه چیه؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۷:۴۳ عصر)s1s2s3 نوشته است: بعد از فارغ التحصیلی پروانه اشتغال نمیتونیم بگیریم اون 3 سال صبر برای گرفتن مهره یا پروانه اشتغال بکارمهندسیه منظورم اینه که ما می تونیم بعد از فارغ التحصیلی دفتر بزنیم ولی یک نفر دیگر برامون امضا کنه ایا به دفتر زدن ما نظام مهندسی گیر نمیده
دوست عزیز پروانه اشتغال یعنی مهر

شما الان هم میتونید دفتر باز کنید ولی اگر اومدند و گیر دادند خوب بد میشه وگرنه هر زمانی میشه!

نقل‌قول: ولی یک نفر دیگر برامون امضا کنه ایا به دفتر زدن ما نظام مهندسی گیر نمیده

امضا چی؟ منظورتون مهر بزنه!

باید برای دفتر زدن مجوز داشته باشید.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۷:۴۹ عصر)soheil368 نوشته است:
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۰۵:۲۸ عصر)AliReza نوشته است: امسال سهمیه پایه 3 که بیشتر نظر شماست شده 2200 متر که در 3200 تومان تعرفه ضرب کنید حدود 7 میلیون میشه که مالیات و 3 درصد شهرداری و 5 درصد نظام مهندسی را کم کنید حدود 6 میلیون میشود که ماهی میشه 500 هزار تومان! البته این درصورتی که شما سهمیه اتون پر بشه!!!!!!
این 2200 متر و 500 هزار تومن برای طراحیه یا نظارت یا جفتشون؟درامد طراحی و نطارت با هم 500میشه؟!!
منظورتونو دقیقا از سهمیتون پر بشه چیه؟

ببین این 2200 متر فقط در شیراز هست و من در مرکز استانهای دیگه را من خبر ندارم و در شهرستان ها هنوز 5400 متر است و شما با 5400 محاسبه کنید .

این فقط برای یکی هست یا طراحی و یا نظارت !

من در مورد مهر نظارت و طراحی معماری خبر ندارم که 2 تا مهر میدندو 5400+5400 سهمیه! یا تبدیل میشه

منظورم از تبدیل اینه که عمرانیها هم نظارت میگیرند و هم محاسبه 2 تا هم مهر میگرند ولی برای سهمیه یا 5400 نطارت و یا 8000 محاسبه

اگه ابهامی هست بگید بیشتر توضیح بدم.

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
در ریز نمرات گفته رشته معماری از 87 واحد 61 واحد فکر کنم گذرانده باشد فقط پروانه اشتغال صادر می شه منظور از این فقط چیست مگه چیز دیگری هم به غیر از پروانه داریم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۱۰:۵۷ عصر)s1s2s3 نوشته است: در ریز نمرات گفته رشته معماری از 87 واحد 61 واحد فکر کنم گذرانده باشد فقط پروانه اشتغال صادر می شه منظور از این فقط چیست مگه چیز دیگری هم به غیر از پروانه داریم

در ریزنمرات چی؟ لطفا متن کامل را بزارید تا تحلیل بشه.

پاسخ
اگه میشه در مورد بالا بردن گرید هم توضیح بدین چطور میشه به گرید 2 و بعد 1 رفت.اگه شرکت ثبت کنیم (دفتر) همون 5400 مترمون رو باید استفاده کنیم یا نهه اون جای خودشه و دولتی حساب میشه و حالا تو شرکت میشه خصوصی برای خودت کار کنی و درامدت رو افزایش بدی؟ کلا ثبت دفتر و راه اندازیش ارش داره و سرمایه میخواد؟
اگه ارشد معماری گرفتن تاثیری تو مهر و در نتیجه درامد نداره پس بهتره وقت نذاریم پاش و زودتر وارد بازار کار بشیم و مهرها رو بگیریم .نظرتون؟

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۱۱:۰۵ عصر)soheil368 نوشته است: اگه میشه در مورد بالا بردن گرید هم توضیح بدین چطور میشه به گرید 2 و بعد 1 رفت.اگه شرکت ثبت کنیم (دفتر) همون 5400 مترمون رو باید استفاده کنیم یا نهه اون جای خودشه و دولتی حساب میشه و حالا تو شرکت میشه خصوصی برای خودت کار کنی و درامدت رو افزایش بدی؟ کلا ثبت دفتر و راه اندازیش ارش داره و سرمایه میخواد؟

نقل‌قول: اگه میشه در مورد بالا بردن گرید هم توضیح بدین چطور میشه به گرید 2 و بعد 1 رفت.

تا سال 1389 فقط مدت سپری شده از مدرک مهم بود مثلا از 3 به 2 فقط 7 سال از مدرک میگذشت کافی بود ولی الان شرایط فرق میکنه و بعد از گرفتن پروانه اشتغال 3 شما باید 4 سال در این پایه بمونیدو بعد برید 2 و سمینار و دوره ها را هم باید برید.

نقل‌قول: اگه شرکت ثبت کنیم (دفتر) همون 5400 مترمون رو باید استفاده کنیم یا نه

دفتر بعد از گرفتن پروانه است و شرایط خودش را داره و شرکت با دفتر حسابش جداگونه است و هر کدوم شرایط خودش را داره. و سهمیه هم اگه نقشه بردار و یا عمران و تاسیسات و ... بیارید در دفترتون سهمیه افزایش میابد.

نقل‌قول: حالا تو شرکت میشه خصوصی برای خودت کار کنی و درامدت رو افزایش بدی؟

هم تجربه کسب میکنی و هم حقوقی داری!

نقل‌قول: کلا ثبت دفتر و راه اندازیش ارش داره و سرمایه میخواد؟

نه هیچ سرمایه ای برای ثبت و گرفتن مجوزش نمیخواد و فقط یک سری روال اداری داره

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
شرمنده اگه میشه فرق شرکت و دفتر رو بگین

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۱۱:۲۱ عصر)soheil368 نوشته است: شرمنده اگه میشه فرق شرکت و دفتر رو بگین
شرکت را شما با چند نفر که مدرکشون مهمه و نباید کارمند باشند(البته آموزش پرورش استثنا است) و بعد از نام شرکت که ثبت شد شما یک نفر که 3 سال بیمه داره را برای گرفتن رتبه در شرکت میارید و رتبه و بعد هم در مناقصه ها شرکت میکنید و کار میکنید و پول جمع میکنید!!!

دفتر هم ثبت میکنید در نظام مهندسی استانتون و کار میکنید.

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
(۱۳۹۰-۵-۱۷، ۱۱:۰۵ عصر)soheil368 نوشته است: اگه ارشد معماری گرفتن تاثیری تو مهر و در نتیجه درامد نداره پس بهتره وقت نذاریم پاش و زودتر وارد بازار کار بشیم و مهرها رو بگیریم .نظرتون؟
نظرتون رو در این مورد هم بگین ممنون.
شرمنده خیلی اذیتتون کردم این چند روز

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  زد و بند مهندسان ساختمان ممنوع شد sara515 0 735 ۱۳۹۵-۱-۶، ۰۹:۳۴ عصر
آخرین ارسال: sara515
  ارتباط میان نگاه صرفا صنفی به حرفه مهندسی با کاهش کیفیت ساخت sara515 0 551 ۱۳۹۵-۱-۶، ۰۹:۳۴ عصر
آخرین ارسال: sara515
  دريافت كارت شناسايی ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی آذر ماه 92 Sahab 0 1,490 ۱۳۹۲-۹-۱۸، ۰۴:۰۳ عصر
آخرین ارسال: Sahab
  اطلاعیه شماره (1) هیأت رئیسه گروه تخصصی شهرسازی نظام مهندسی Sahab 0 1,510 ۱۳۹۲-۹-۱۳، ۰۷:۰۹ عصر
  قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91 تاريخ: سه شنبه 5 شهریور 1392 saeed nasiri majd 3 2,144 ۱۳۹۲-۶-۶، ۰۷:۱۲ عصر
آخرین ارسال: saeed nasiri majd
  ثبت نام آزمون ورودبه حرفه‌ مهندسان،کاردان فنی ساختمان وتعیین صلاحیت حرفه ای-شهریور92 Sahab 0 2,105 ۱۳۹۲-۵-۲۴، ۱۲:۱۲ عصر
  دعوت به فعالیت افتخاری شهرسازان برای همیاری سازمان نوسازی شهر تهران-مرداد92 Sahab 2 2,386 ۱۳۹۲-۵-۱۲، ۰۹:۴۷ عصر
  آزمون ورودی به حرفه مهندسان اواسط آذرماه برگزار می شود ماراویا 0 1,520 ۱۳۹۲-۵-۷، ۰۳:۵۵ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  مدارك لازم جهت صدور پروانه اشتغال به كار مهندسي (براي اولين بار) alireza 12 18,574 ۱۳۹۱-۱۱-۳، ۱۲:۴۴ صبح
آخرین ارسال: geo
  اعتراض مهندسان به اهانت به پیامبر javad jamshidi 0 1,396 ۱۳۹۱-۷-۱۷، ۰۷:۵۹ عصر
آخرین ارسال: javad jamshidi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان