امتیاز موضوع:
  • 77 رأی - میانگین امتیازات: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برگزاری مسابقه تصویر شناسی .اگه واقعا فکر میکنی که یک معماری شرکت کن
سلام
مهندس زیاد عکس واضح نیست و باید به نظر من حداقل چند ویو داشته باشه تا تشخیص داده بشه
چون از این دست کارها الان خیلی انجام شده
فکر کنم آکادمی علوم کالیفرنیاست
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
سوال 4
[/quote]
نام این بنا و معمارش چیست ودر کجا واقع شده است
[/quote]

بجه ها جوابش خیلی راحته:idea:
معمارش خیلی معروفه.چند تا راهنمایی میکنم
این بنا توی انگلیس ولی شما باید شهرشو بگید
سبک معماری این بنا معماری پایدار
(۱۳۹۰-۵-۲۰، ۰۸:۳۵ عصر)saeed nasiri majd نوشته است: سلام
مهندس زیاد عکس واضح نیست و باید به نظر من حداقل چند ویو داشته باشه تا تشخیص داده بشه

نه اکادمی علوم کالیفرنیا نیست
خیلی جواب راحته از نماش مشخصه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۲۱، ۱۰:۳۵ صبح)sibel نوشته است: سوال 4

نام این بنا و معمارش چیست ودر کجا واقع شده است
[/quote]

بجه ها جوابش خیلی راحته:idea:
معمارش خیلی معروفه.چند تا راهنمایی میکنم
این بنا توی انگلیس ولی شما باید شهرشو بگید
سبک معماری این بنا معماری پایدار

(۱۳۹۰-۵-۲۰، ۰۸:۳۵ عصر)saeed nasiri majd نوشته است: سلام

[/quote]

سبکش مشخص که معماری پایدار ولی مهندس عزیز یک نما برای تشخیص خیلی سخته

پاسخ
[/quote]

سبکش مشخص که معماری پایدار ولی مهندس عزیز یک نما برای تشخیص خیلی سخته
[/quote]

یه راهنمایی دیگه معمارش انگلیسیه و در اوایل فارق التحصیلیش با همکاری ريچارد راجرز، گروه طراحی " گروه 4 " را در لندن تشکيل داد. ديگر همکاران آنها در اين گروه عبارت بودند از : سور راجرز، همسر ريچارد راجرز، و جورجيا والتون که با راجرز در انجمن معماران لندن تحصیل کرده بود
.jpg   2.jpg (اندازه: 309.08 KB / تعداد دفعات دریافت: 34)
با این همه راهنمایی فکر کنم همتون جوابشو فهمیده باشید:huh:

پاسخ

یه راهنمایی دیگه معمارش انگلیسیه و در اوایل فارق التحصیلیش با همکاری ريچارد راجرز، گروه طراحی " گروه 4 " را در لندن تشکيل داد. ديگر همکاران آنها در اين گروه عبارت بودند از : سور راجرز، همسر ريچارد راجرز، و جورجيا والتون که با راجرز د
[/quote]

واقعا دارم تاسف میخورم.با این معلوماتی که شما دارید اسم خودتون هم گذاشتید دانشجو. شماها مثلا قرار جای شخصیت های بزرگ معماری ایران رو بگیرید کسانی مثل مثل هوشنگ سیحون .استاد حسین لرزاده .استاد وارتانه وانسیان. استاد پیرنیا استاد میرمیران و............
واقعا جامعه ای که معماراش اینقدر ضعیف باشن بایدم جهان 3ومی باشه
جواب سوال 4

این بنا در ولز انگلیس واقع شده
معمار این بنا نورمن فاستر
نام بنا باغ گیاه شناسی ولز
سوال شماره 5

نام این 2 بنا ایرانی چیست و معمارشان
.jpg   1.jpg (اندازه: 20.78 KB / تعداد دفعات دریافت: 41)
.jpg   2.jpg (اندازه: 24.48 KB / تعداد دفعات دریافت: 42) کیست

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۲۱، ۰۷:۲۲ عصر)sibel نوشته است:
(۱۳۹۰-۵-۲۱، ۱۱:۱۷ صبح)sibel نوشته است:

یه راهنمایی دیگه معمارش انگلیسیه و در اوایل فارق التحصیلیش با همکاری ريچارد راجرز، گروه طراحی " گروه 4 " را در لندن تشکيل داد. ديگر همکاران آنها در اين گروه عبارت بودند از : سور راجرز، همسر ريچارد راجرز، و جورجيا والتون که با راجرز د

واقعا دارم تاسف میخورم.با این معلوماتی که شما دارید اسم خودتون هم گذاشتید دانشجو. شماها مثلا قرار جای شخصیت های بزرگ معماری ایران رو بگیرید کسانی مثل مثل هوشنگ سیحون .استاد حسین لرزاده .استاد وارتانه وانسیان. استاد پیرنیا استاد میرمیران و............
واقعا جامعه ای که معماراش اینقدر ضعیف باشن بایدم جهان 3ومی باشه

جواب سوال 4

این بنا در ولز انگلیس واقع شده
معمار این بنا نورمن فاستر
نام بنا باغ گیاه شناسی ولز

سوال شماره 5

نام این 2 بنا ایرانی چیست و معمارشان کیست
[/quote]

سلام مهندس
اگه سنگ محک انتخاب معماران در پروژه ها اسم فامیل باشه بهتر همون ... کار طراحی رو انجام بدن
حالا شما یه بعد نصفه نیمه از یه بنا گذاشتید رو سایت فکر می کنید که هر کی نتونه جواب بده معمار نیست ،مهم نیست که یه بنا رو کی طراحی کرده مهم اینه که چطور و چگونه طراحی شده،مگه معماری رشته اسم فامیله،کسی که یه بار از تقاطع
ولیعصر و خیابان انقلاب رد شده باشه می دونه که این بنا تئاتر شهر پس اون یه معمار به زعم شما نه دوست عزیز
ناراحت نشی ، دانشجویان معماری اگر همه کارهای دنیا رو هم بدونن چه کسی طراحی کرده نمی تونن طرح بزنن، اگر ذهن خلاق نداشته باشن اگر مبانی نظری ندونن و دیگر موارد لازم برای طراحی رو ندونن هیچ وقت نمی تونن طراحی کنن درسته دیدن پروژه های مختلف خیلی کمک می کنه به طراح اما نه این که بدونه معمارش کیه؟
از دست من ناراحت نشی من هیچ ادعایی در معماری ندارم.

پاسخ
[/quote]

سلام مهندس
اگه سنگ محک انتخاب معماران در پروژه ها اسم فامیل باشه بهتر همون ... کار طراحی رو انجام بدن
حالا شما یه بعد نصفه نیمه از یه بنا گذاشتید رو سایت فکر می کنید که هر کی نتونه جواب بده معمار نیست ،مهم نیست که یه بنا رو کی طراحی کرده مهم اینه که چطور و چگونه طراحی شده،مگه معماری رشته اسم فامیله،کسی که یه بار از تقاطع
ولیعصر و خیابان انقلاب رد شده باشه می دونه که این بنا تئاتر شهر پس اون یه معمار به زعم شما نه دوست عزیز
ناراحت نشی ، دانشجویان معماری اگر همه کارهای دنیا رو هم بدونن چه کسی طراحی کرده نمی تونن طرح بزنن، اگر ذهن خلاق نداشته باشن اگر مبانی نظری ندونن و دیگر موارد لازم برای طراحی رو ندونن هیچ وقت نمی تونن طراحی کنن درسته دیدن پروژه های مختلف خیلی کمک می کنه به طراح اما نه این که بدونه معمارش کیه؟
از دست من ناراحت نشی من هیچ ادعایی در معماری ندارم.
[/quote]

سلام دوست عزیز این بنای که من گذاشته بودم نماهاش مثل هم دیگست ونیازی نبود از 4جهت عکس ازش بزارم.در ضمن من به درخواست شما 1 عکس از نمای دیگر اون هم گذاشتم وقتی یه دا نشجو ساختمان یه گلخانه رو از اکادمی تشخیص نمیده دیگه نمیشه ازش انتظاری داشت
کی میگه اسم ملاک نیست کسی که سبکهای معماری و بنیان گذارایای اون رو نشناسه پس چه طوری می خواد طراحی کنه
مبانی نظری یعنی همین. همون موارد طراحی که فرمودید لازمه دانشجوها بدونن رو لوکوربوزیه ابداع کرده .من نمیگم دانشجوها همه کارهای معمارها رو حفظ کنن ولی حداقل باید معمارهای برتر دنیا و پروژه های برتر اونا و ویژگی هاشون رو بشناسن اگه اینارو ندونن پس از مباحث روز دنیا جا میمونن.
استاد قهوه ای رو همه معمارای ایران میشناسن و از بزرگان ایران بوده من توی همدان با ایشون کلاس داشتم. ایشون میگفت اگه می خواهید یه طراح ومعمار بزرگ بشید برید سراغ معمارای بزرگ دنیا . اونا رو بشناسید بعد کارهای اونا رو خوب ببینید وتحلیل کنید و بعدش کاغذ پوستی بزارید رو طرح هاشون و کپی کنید در مرحله اخر سعی کنید طرح اون رو تغیر بدید که اگه تونستید همچین کاری بکنید مطمعن باشید یه طراح ومعمار خوب میشید.
در ضمن متن سوال رو خوب بخونید بعد جواب بدید
نام 2 بنا و معمار انها کیست

پاسخ
سلام
ببینید شما خودتون گفتید که :استاد قهوه ای رو همه معمارای ایران میشناسن و از بزرگان ایران بوده من توی همدان با ایشون کلاس داشتم. ایشون میگفت اگه می خواهید یه طراح ومعمار بزرگ بشید برید سراغ معمارای بزرگ دنیا . اونا رو بشناسید بعد کارهای اونا رو خوب ببینید وتحلیل کنید و بعدش کاغذ پوستی بزارید رو طرح هاشون و کپی کنید در مرحله اخر سعی کنید طرح اون رو تغیر بدید که اگه تونستید همچین کاری بکنید مطمعن باشید یه طراح ومعمار خوب میشید.
نه اینکه یه کار رو که کارهای زیادی مثل اون انجام شده رو بذاریم بعد بگیم خوب حالا هرکی نتونه تشخیص بده که اسم معمارش چیه اون بنا کجاست هیچی از معماری نمی دونه منظورم اینه که بهتر تا بنا رو یه معمار دید بگه سبکش چیه و...(تحلیل کنه) در ضمن من هیچ جوابی راجع به اون سوال شما ندادم فقط گفتم اگر هر رهگذری از اونجا رد بشه به زعم شما معماره.واینکه من دانشجو نیستم و فرق گلخانه و آکادمی رو میدونم اما آکادمی اون آکادمی ای که تو ذهن شما هست نیست (محیط زیسته) اگه شما آکادمی کالیفرنیا رو ندیدی می تونی تو مجلات نگاه بیاندازی ببینی که چقدر شبیه.در ضمن موضوع آکادمی محیط زیسته عکس داخلیش رو مذارم تا ببینید.
موفق و موید باشید.

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   notcot_academyofsciences_07.jpg (اندازه: 192.84 KB / تعداد دفعات دریافت: 27)

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۲۲، ۱۰:۳۵ صبح)saeed nasiri majd نوشته است: سلام
ببینید شما خودتون گفتید که :استاد قهوه ای رو همه معمارای ایران میشناسن و از بزرگان ایران بوده من توی همدان با ایشون کلاس داشتم. ایشون میگفت اگه می خواهید یه طراح ومعمار بزرگ بشید برید سراغ معمارای بزرگ دنیا . اونا رو بشناسید بعد کارهای اونا رو خوب ببینید وتحلیل کنید و بعدش کاغذ پوستی بزارید رو طرح هاشون و کپی کنید در مرحله اخر سعی کنید طرح اون رو تغیر بدید که اگه تونستید همچین کاری بکنید مطمعن باشید یه طراح ومعمار خوب میشید.
نه اینکه یه کار رو که کارهای زیادی مثل اون انجام شده رو بذاریم بعد بگیم خوب حالا هرکی نتونه تشخیص بده که اسم معمارش چیه اون بنا کجاست هیچی از معماری نمی دونه منظورم اینه که بهتر تا بنا رو یه معمار دید بگه سبکش چیه و...(تحلیل کنه) در ضمن من هیچ جوابی راجع به اون سوال شما ندادم فقط گفتم اگر هر رهگذری از اونجا رد بشه به زعم شما معماره.واینکه من دانشجو نیستم و فرق گلخانه و آکادمی رو میدونم اما آکادمی اون آکادمی ای که تو ذهن شما هست نیست (محیط زیسته) اگه شما آکادمی کالیفرنیا رو ندیدی می تونی تو مجلات نگاه بیاندازی ببینی که چقدر شبیه.در ضمن موضوع آکادمی محیط زیسته عکس داخلیش رو مذارم تا ببینید.
موفق و موید باشید.

من که هیچ شباهتی بین اون گلخانه واین اکادمی نمیبینم نه از نظر فرم ونه از نظر نما .تمام نمای اون شیشه ایه ودر ضمن باغ گیاه شناسی ولز منحصر به فرد ترین گلخانه جهان و تنها کار فاستر است که به این سبک کار شده .شما گفتید بناهای زیادی مثل این کار شده بی زحمت چند تا از اونارو با همین باغ گیاهشناسی بطور کامل واسه بچه ها تحلیل کنید تا با اونا اشنا بشن.من نگفتم اگه جواب سوالو هر کی نده هیچی از معماری نمیدونه منظورم این بود بیشتر مطالعه کنید و اطلاعاتتون رو بیشتر کنید
من به شما اهانت نکردم اگرم از من ناراحتیت عذر می خوام.

پاسخ
:exclamation:واقعا دارم تاسف میخورم.با این معلوماتی که شما دارید اسم خودتون هم گذاشتید دانشجو. :exclamation:
...؟
ببین دوست عزیز فاستر فقط تواین سبک کار می کنه و اصلا کارهاش به این سبکه من نمی دونم چرا شما می گین که
تنها کاره فاستر که به این سبک کار شده-بله مطمئن باشید در آینده نزدیک مطالب معماری پایدار رو تو سایت برای استفاده اعضا
میذارم که اولین مورد هم مربوط به شهر المصدر امارات که با انرژی صفر -کربن صفر طراحی شده و در نوع خودش بی نظیره.
در دی ماه سال گذشته کلاسی در دبی برگزار شد با موضوع مدیریت توسعه پایدار من هم در کلاسها حضور داشتم و از محل و ماکت ها ی المصدر عکسبرداری کردم که بزودی در اختیار اعضا می ذارم.

من هیچ ناراحتی از شما ندارم و فقط هدفم کمک به اعضا و یادگیریه خودم از مطالب سایته.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برگزاری دوره آماده سازی زمین - آبان و آذر 91 0RKIDEH 0 4,313 ۱۳۹۱-۸-۱۷، ۰۲:۳۱ عصر
آخرین ارسال: 0RKIDEH
  تفاوت آپارتمان‌های یک خواب با دو خواب روجا 0 1,344 ۱۳۹۱-۵-۲۶، ۰۵:۰۳ عصر
آخرین ارسال: روجا
  زمان برگزاری آزمون استخدامی شهرداریها در سال 91 اعلام شد(چهارمحال بختیاری) FaTyJo0oN 0 2,727 ۱۳۹۱-۲-۸، ۰۲:۵۴ صبح
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  مسابقه ایده های خانه مدرن saeiideh 0 1,537 ۱۳۹۰-۱۲-۶، ۰۳:۰۱ عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  معماری جاودان saeiideh 0 1,569 ۱۳۹۰-۱۲-۶، ۰۲:۵۴ عصر
  مسابقه بین المللی طراحی اتاق زیرشیروانی saeiideh 0 1,689 ۱۳۹۰-۱۲-۶، ۰۱:۵۰ عصر
  ساختمان‌هایی که جوان‌ می‌میرند! FaTyJo0oN 0 1,362 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۱۰:۱۸ صبح
  مسابقه طراحی ساختمان نظام مهندسی بوشهر با جوایز میلیونی kasrak 9 7,100 ۱۳۹۰-۱۰-۱۶، ۰۲:۴۹ عصر
آخرین ارسال: mamad 70i
  مسابقه معماری و شهرسازی ایران 1404 "با موضوع خانه، محله، شهر" FaTyJo0oN 0 1,992 ۱۳۹۰-۱۰-۱۱، ۰۲:۵۰ صبح
  مسابقه طراحی آرم رسمی ایران شهرساز alireza 1 2,183 ۱۳۹۰-۹-۲۱، ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: ایلیا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان