امتیاز موضوع:
  • 158 رأی - میانگین امتیازات: 2.98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قضیه تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد را مشخص کردیم{داستانش برای اکثرا مبهم بود}
قضیه تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد را مشخص کردیم{داستانش برای اکثرا مبهم بود}
از مهندس maravia به خاطر ارسال جواب تشکر میکنم
فعلا جواب ایشون را نمیزارم و سوال را به بحث میزارم اگه خوب شروع کردید که جواب را با جواب ایشون با تحلیل میزارم اگه هم شروع نکردید که خوب فقط جواب ایشون را میزارم
سوال:
فرض کنید که علی با رتبه 44 همدان منتظر تکمیل ظرفیت است و آخرین فرد قبولی 37 است....
میخوایم بدونیم که ایشون در همدان پذیرفته میشه یا در شهر دیگه ای؟

ممنون میشم کامل اطلاعات بزارید و لطفا با اطلاعات صحیح جواب دهید تا ابهام در جواب بوجود نیاد...
****************************************************************************************
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، kasrak
خوب 37 نفر ظرفیت پذیرش دانشگاهه که برای ورودی مهر ماه پذیرش میشن به همین تعداد یعنی 37 نفر دیگه پذیرش برای ترم بهمن دارند که تو تکمیل ظرفیت اول که اواسط مهر اعلام میشه پذیرش داده میشند که میشه تا رتبه 74 مثلا ! به علاوه تعداد انصرافی های پذیرش اولیه مثلا 5 نفر که کلا میشه تا رتبه 79.حالا میمونه ثبت نام تکمیل ظرفیت اول که 37 نفر بودند اگه همشون ثبت نام کردند که هیچ اگه نه اون تعداد انصرافی رو برا اسفند اعلام میکنند که بر فرض 2 نفر هم برای تکمیل ظرفیت دوم که اسفند ماهه ولی از همون ترم بهمن حساب میشن و با اونا میرن سر کلاس!! در کل شد تا رتبه 81 .در نتیجه علی آقا با رتبه 44 در تکمیل ظرفیت اول که16 مهر جوابش میاد قبوله و از ترم بهمن میره سرکلاس .
این بر اساس تجربیات بنده و پرس جو سالهای گذشته بدست اومده

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط lofra ، godonly.
    (۱۳۹۰-۶-۱۱، ۰۱:۴۴ صبح)ssinter نوشته است: خوب 37 نفر ظرفیت پذیرش دانشگاهه که برای ورودی مهر ماه پذیرش میشن به همین تعداد یعنی 37 نفر دیگه پذیرش برای ترم بهمن دارند که تو تکمیل ظرفیت اول که اواسط مهر اعلام میشه پذیرش داده میشند که میشه تا رتبه 74 مثلا ! به علاوه تعداد انصرافی های پذیرش اولیه مثلا 5 نفر که کلا میشه تا رتبه 79.حالا میمونه ثبت نام تکمیل ظرفیت اول که 37 نفر بودند اگه همشون ثبت نام کردند که هیچ اگه نه اون تعداد انصرافی رو برا اسفند اعلام میکنند که بر فرض 2 نفر هم برای تکمیل ظرفیت دوم که اسفند ماهه ولی از همون ترم بهمن حساب میشن و با اونا میرن سر کلاس!! در کل شد تا رتبه 81 .در نتیجه علی آقا با رتبه 44 در تکمیل ظرفیت اول که16 مهر جوابش میاد قبوله و از ترم بهمن میره سرکلاس .

ممنون از جوابتون اما اینا تو خود همدان باز قبول میشن؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سلام منم فکر میکنم ssinter درست میگن
    آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
    پاسخ
    سلام دوستان من قسمت اول جواب مهندس maravia را میزارم امیدوارم با کمک دوستان به نتیجه خوبی برسیم و یه جمع بندی نهایی برسیم
    از همه شما میخوام که با دقت بخونید تا بتونید بهتر جواب دهید
    نقل قول از مهندس maravia
    نقل‌قول: سلام
    روش دانشگاه ازاد بدین صورت است که همزمان با دانشگاه سراسری نتایج را اعلام میکند تا داوطلبین در انتخاب دانشگاه خود ازادی عمل داشته باشد تجربه هم ثابت کرده 40 تا 50 درصد قبولی دو کنکور یکسان میباشند و اکثرا هم سراسری را انتخاب مینماین. به همین دلیل پس از اعلام نتایج و ثبت نام و میزان استقبال از دانشگاه ازاد .. دانشگاه بر اساس ظرفیت های باقیمانده در ابتدای مهرماه تکمیل ظرفیت اعلام میکند.. و با توجه به جاهی خالی در همان دانشگاه و یا دانشگاههای دیگر نتایج را اعلام میکند ... شاین ذکر است که از سال گذشته دانشگاه ازاد به منظور دور زدن وزارت علوم در گسترش تحصیلات تکمیلی اقدام به جذب دانشجو از طریق واحد علوم تحقیقات و ارجاع ان به علوم و تحقیقاتهای سراسر کشور کرده.. با توجه به نمره اکتسابی دوستتان به نظر میرسد در تکمیل ظریفت مهرماه پذیرفته شوند سال گذشته علاوهخ بر دانشگاههای ثبت شده در دفترچه دانشگاههای علوم تحقیقات بروجرد همدان اراک مشهد و قزوین در رشته برنامه ریزی شهری و دانشجو گرفته بودند..
    خود من اولیت ثبت نامی ام در کنکور واحد قزوین بود.. ولی علوم تحقیقات بروجرد قبول شدم.. رتبه من در زمالن اعلام نتایج 183 بود البته رتبه و میزان شرکت کننده قزوین به مراتب از همدان بهتر است ولی شواهد نشان میدهد احتمال و شانس قبولی در تکمیل ظرفیت را دارند...
    سوال جدید:
    علی میخواد ببینه همدان قبول میشه یا نه؟
    منظورم اینه که جاهای خالی را به تراز ها {به ترتیب} میدند یا اینکه کل افرادی که قراره قبول شوند را مشخص میکنند بر اساس تراز و هر شخصی با توجه به دانشگاهی که زده به واحد دانشگاهی میره
    منظورم اینه که فرض علی الان شده رتبه 44 همدان با تراز مثلا5000 و بعد از اینکه دانشگاه آزاد با توجه به ظرفیت خالی تراز بالای 4900 را قبول کرد ایشون در همدان قبول میشه{اگه جا باشه} یا در شهری دیگه که خود دانشگاه انتخاب کنه؟

جواب مهندس maravia را بعد از جواب شما میزارم

پاسخ
     سپاس شده توسط 0RKIDEH ، kasrak ، sanaz.f
    نه بچه ها اشتباه نکنید تکمیل ظرفیت مهر اینگونه است که هر کس قبول بشه در همون مهر سر کلاس می ره وکسانی که در تکمیل ظرفیت بهمن اعلام می شن اونا بهمن سر کلاس می رن پس خواهشا اطلاعات غلط ندید این را من صد در صد می دونم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط mery ، godonly. ، sanaz.f
    (۱۳۹۰-۶-۱۱، ۱۱:۳۰ صبح)s1s2s3 نوشته است: نه بچه ها اشتباه نکنید تکمیل ظرفیت مهر اینگونه است که هر کس قبول بشه در همون مهر سر کلاس می ره وکسانی که در تکمیل ظرفیت بهمن اعلام می شن اونا بهمن سر کلاس می رن پس خواهشا اطلاعات غلط ندید این را من صد در صد می دونم

سلام دوستان
    خدمت شما عرض کنم که در سال گذشته تکمیل ظرفیت 7/789 اعلام شد و یک هفته هم مهلت ثبت نام داشت و دوستان من در واحد علوم تحقیقات بروجرد هم همانند اعلام قبولی های شهریور سر کلاس رفتن و تکمیل ظرفیت 5/12/89 که به تکمیل ظرفیت بهمن ماه معروف شد در اکتر واحدها از همان ترم شروع کردند درست مثل ما...
    من خودم با رتبه 183 واحد قزوین در تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات بروجرد قبول شدم به خاطر رتبه و تراز بالاتر واخد قزوین نسبت به همدان و مشهد من با اینکه رتبه 183 داشتم لیکن از بچه های با رتبه بالاتر و لی تراز پاینتر دانشگاههای همچون همدان زودتر پذیرفته شدم ضمنا در تکمیل ظرفیت 28 تا 32 نفر برای هر یک از واحدها اعلام کردند....

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط naqshe bana
      سوال جدید:
      علی میخواد ببینه همدان قبول میشه یا نه؟
      منظورم اینه که جاهای خالی را به تراز ها {به ترتیب} میدند یا اینکه کل افرادی که قراره قبول شوند را مشخص میکنند بر اساس تراز و هر شخصی با توجه به دانشگاهی که زده به واحد دانشگاهی میره
      منظورم اینه که فرض علی الان شده رتبه 44 همدان با تراز مثلا5000 و بعد از اینکه دانشگاه آزاد با توجه به ظرفیت خالی تراز بالای 4900 را قبول کرد ایشون در همدان قبول میشه{اگه جا باشه} یا در شهری دیگه که خود دانشگاه انتخاب کنه؟

جواب مهندس maravia
      نقل‌قول: سلام
      به احتمال قوی دانشگاه براساس رتبه و تراز داوطلب و واحد انتخابی با هم مقایسه شده و بهترین ترازها در مقایسه با هم برای ظرفیت های خالی اعلام می شوند..
      مسلما ظرفیتهای خالی هر رشته شهر در وهله اول به نزدیکترین تراز مثل دوست شما ارائه می شود و در صورتی که فردی باشد که در دانشگاه قزوین مثلا 36 نفر ظرفیت دارد و 6 نفر هم انصرافی دارد.. 6 نفر باقی را از میان رتبه های بعدی همان دانشگاه انتخاب میکند و و اگر دانشگاه همدان همچنین شرایطی داشته باشد اگر رتبه و تراز نفر 7 ذخیره قزوین از نفر اول ذخیره همدان بیشتر باشد نفر 7 دانشگاه قزوین در دانشگاه همدان پذیرفته میشود بسان قبولی نفر 183 انتخابی واحد قزوین به نسبت نفر 150همدان در کنکور پارسال .. که رتبه 183 متعلق به من بود و نفرات بعدی من از دانشگاه همدان ولی با رتبه بالاتری بودند ولی ترازشون کمتر بود...

پاسخ
       سپاس شده توسط lofra ، kasrak ، sanaz.f
      سلام
      خدمت شما عرض کنم که در سال گذشته تکمیل ظرفیت 7/789 اعلام شد و یک هفته هم مهلت ثبت نام داشت و دوستان من در واحد علوم تحقیقات بروجرد هم همانند اعلام قبولی های شهریور سر کلاس رفتن و در تکمیل ظرفیت 5/12/89 که به تکمیل ظرفیت بهمن ماه معروف شد در اکثر واحدها از همان ترم بهمن کلاسها برگزار شد
      من خودم با رتبه 183 برنامه ریزی شهری واحد قزوین در تکمیل ظرفیت در علوم تحقیقات بروجرد قبول شدم به خاطر رتبه و تراز بالاتر واحد قزوین نسبت به همدان و مشهد من با اینکه رتبه 183 داشتم لیکن از بچه های با رتبه بالاتر و لی تراز پاینتر دانشگاههای همچون همدان زودتر پذیرفته شدم ضمنا در تکمیل ظرفیت 28 تا 32 نفر برای هر یک از واحدها اعلام کردند....
      ضمنا خاط نشان میکنم که دانشگاه ازاد در تکمیل ظرفیت علاوه بر واحدههای اعلام شده در دفترچه برای علوم تحقیقات های بروجرد اراک مشهد همدان قزوین برای رشته شهرسازی دانشجو میگیرد... که البته اکثر این دانشجویان با اینکه به اسم علوم تحقیقات است ولی از داوطلبین دیگر دانشگاهها تامین میشوند...
      در پایان زیاد نگران نباشید بطور مثال پارسال واحد علوم تحقیقات بروجرد 32 نفر در تکمیل ظرفیت مهر و 28 نفر در تکمیل ظرفیت بهمن گرفت بدون اینکه اسمش در دفترچه انتخاب رشته امئه باشد این رقم را در تعداد دانشگاههای جدید ی که به اسم علوم تحقیقات دانشجو میگیرند ضرب کنید منهای دانشجویان ثبت نام نکرده چهر واحدی که در دفترچه امده است...
      انشالله که تعدادی از شما هم دانشگاهی ما در بروجرد شوید...
      آخرین ارسال های من :

برهوتشان را آباد می کنیم...باشد تا شهر درونمان آرام گیرد!!
      پاسخ
       سپاس شده توسط alireza ، farin00 ، sanaz.f
      (۱۳۹۰-۶-۱۱، ۰۸:۱۰ صبح)lofra نوشته است:
      (۱۳۹۰-۶-۱۱، ۰۱:۴۴ صبح)ssinter نوشته است: خوب 37 نفر ظرفیت پذیرش دانشگاهه که برای ورودی مهر ماه پذیرش میشن به همین تعداد یعنی 37 نفر دیگه پذیرش برای ترم بهمن دارند که تو تکمیل ظرفیت اول که اواسط مهر اعلام میشه پذیرش داده میشند که میشه تا رتبه 74 مثلا ! به علاوه تعداد انصرافی های پذیرش اولیه مثلا 5 نفر که کلا میشه تا رتبه 79.حالا میمونه ثبت نام تکمیل ظرفیت اول که 37 نفر بودند اگه همشون ثبت نام کردند که هیچ اگه نه اون تعداد انصرافی رو برا اسفند اعلام میکنند که بر فرض 2 نفر هم برای تکمیل ظرفیت دوم که اسفند ماهه ولی از همون ترم بهمن حساب میشن و با اونا میرن سر کلاس!! در کل شد تا رتبه 81 .در نتیجه علی آقا با رتبه 44 در تکمیل ظرفیت اول که16 مهر جوابش میاد قبوله و از ترم بهمن میره سرکلاس .

ممنون از جوابتون اما اینا تو خود همدان باز قبول میشن؟

بله اینا همدان قبول میشن ولی در صورتی که دانشگاه آزاد برای واحد جدیدی همین رشته برنامه ریزی شهری رو تصویب کنه و قصد داشته باشند برای ترم بهمن ماه برای اون دانشگاه پذیرش بگیره بر فرض قصد داره برای شهر مثلا ملایر رشته تصویب شده و پذیرش بگیره که ظرفیت برای ترم اولش مثلا 30 نفره .حالا این 30 نفر با توجه به تراز نفرات قبول نشده سایر دانشگاهها با توجه به اولویت تراز 35 نفر رو جذب میکنه که ممکنه تعدادی از اونها از داوطلبان همدان باشه (مثلا 7 نفر ) در اونصورت رتبه 88 همدان برای ملایر(البته به عنوان مثال ) تو تکمیل ظرفیت اسفند ماه اعلام میشه و از ترم بهمن همون سال میرن سر کلاس.
      البته دوستان توجه داشته باشن که تو تکمیل ظزفیت اولویت با داوطلبان دارای سهمیه است!! خصوصا برای تکمیل ظرفیت اسفند که من تو لیست قبولی های پارسال (البته در رشته عمران که شرکت کرده بودم) اکثریت با سهمیه ای ها بود .اگه پس از جذب اونها جای خالی بمونه طبق ضوابط بقیه رو جذب میکنن! پس اگه دوستان با رتبه هایی احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت را می دادند و قبول نشدن مشکل رو جای دیگه جستجو کنند

پاسخ
       سپاس شده توسط lofra

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        ((4))حالا درصد واقعی را بنویس!اول کلید را دانلود کن و در آخر رتبه ات را می سنجیم! alireza 471 44,366 ۱۳۹۶-۲-۲۱، ۱۰:۱۵ عصر
      آخرین ارسال: nassi
        برای انتخاب رشته شهرسازی مباحث برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری با هم فرق دارن؟ alireza 2 1,011 ۱۳۹۵-۴-۱۲، ۰۵:۱۴ صبح
      آخرین ارسال: yalda118
        طراحی شهری دانشگاه هنر اصفهان،بایدها و نبایدها به قلم دانشجو marzieh gh 0 948 ۱۳۹۵-۴-۹، ۱۱:۲۵ عصر
      آخرین ارسال: marzieh gh
        مطلبی برای تعمق در مورد دانشگاه و آینده تان(انتخاب رشته ارشد) alireza 5 1,478 ۱۳۹۵-۴-۶، ۰۲:۲۸ صبح
      آخرین ارسال: alireza
        از لحاظ محیط خوابگاه سطح علمی دانشگاه اصفهان بهتره یا دانشگاه یزد alireza 0 872 ۱۳۹۵-۳-۳۱، ۰۲:۲۸ صبح
        آیا با رتبه 1000 امیدی برای قبولی تو شبانه یا غیر انتفاعی هست یا نه؟ alireza 2 1,621 ۱۳۹۵-۳-۲۸، ۰۱:۴۶ صبح
      آخرین ارسال: khansa
        كارت ورود به جلسه دانشگاه آزاد 1395 اومد alireza 2 1,473 ۱۳۹۵-۳-۱۳، ۰۱:۱۱ عصر
      آخرین ارسال: yalda118
        سوالای مباحث و مبانی برنامه ریزی کنکور 95 سخت بود! alireza 0 764 ۱۳۹۵-۲-۱۷، ۱۲:۲۲ صبح
        کنکور ارشد برنامه ریزی شهری 1395 خیلی آسون بود! alireza 0 1,052 ۱۳۹۵-۲-۱۶، ۰۹:۱۸ عصر
        سوالای تاریخ همه از کتاب شار تا شهر بود alireza 0 1,041 ۱۳۹۵-۲-۱۶، ۰۹:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان