امتیاز موضوع:
  • 57 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای ارشد طراحی شهری از چه کتابهایی باید شروع کنیم؟
لطفا کتابهای خیلی خیلی مهم و اصلی رو بگید واسه کسی که از صفر میخواد شروع کنه و الان ترم 5؟
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط naqshe bana ، محروم ، JAVAD4050 ، sajjad 21
به نظر من اینها برای شروع خیلی عالین:
زیبایی شناسی در معماری-گروتر
مبانی نظری و فرایند طراحی شهری-پاکزاد(خیلی به گروتر لینک میده این کتاب)
کندوکاوی در تعریف طراحی شهری-گلکار
مبانی طراحی شهری-هدمن
فرایند طراحی شهری-بحرینی
برای شروع تاریخ هم
تاریخ شهر و شهرنشینی در اروپا-پاکزاد
تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران-از آغاز تا دوران قاجار پاکزاد هم که بزودی وارد بازار میشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، godonly. ، JAVAD4050
از مهندسین عزیز میخام که اگه میتونن به مهندس minaramezani واسه در خواستشون راهنمایی بدن
ممنون از لطف تون.
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
راستی کتاب مکانهای عمومی فضاهای شهری؛کرمونا هم خیلی خوبه
اونم به لیست اضافه کن...

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly. ، JAVAD4050
سلام به همگی
خواهشا اگر کسی اطلاعی از مهمترین منابعی که برای ارشد رشته طراحی شهری باید مطالعه بشه داره لطف کنه ارائه بده ...خود سر فصل منابع زیادی داره که بعضا برخی از اونها در ارشد تاثیر چندانی ندارند حالا اگر کسی کتابهایی که بیشترین سوالات ارشد را به خودشون اختصاص میدن و جزو منابع اصلی به شمار میرن را معرفی کنه خیلی ممنون میشم ...برای همگی آرزوی موفقیت دارم . اگه امکانش هست به ایمیل هم بفرستید اینم آدرسشb.homayon111@yahoo.com

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط godonly.
    (۱۳۹۰-۶-۱۳، ۱۱:۴۳ عصر)minaramezani نوشته است: لطفا کتابهای خیلی خیلی مهم و اصلی رو بگید واسه کسی که از صفر میخواد شروع کنه و الان ترم 5؟

به نظر من بهتره شما از کتابهای دکتر توسلی شروع کنین همچنین کتاب دکتر پاکزاد
    شار تا شهر هم به تدریج بخونین مثلا شبی چند صفحه
    همچنین کتابهای سبز که تو سایت قرار داده شدند
    ولی یه توصیه دوستانه که اصلا برای کنکور نخونین برای بالا رفتن معلوماتتون بخونین:blush:

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، mahzad ، godonly. ، sajjad 21
    بدلیل اهمیت موضوع...
    آخرین ارسال های من :

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,850 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,185 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,324 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,272 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,147 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,496 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,682 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,533 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,547 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان