امتیاز موضوع:
  • 99 رأی - میانگین امتیازات: 2.66
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل کارشناسان ناپیوسته معماری حل شد
با سلام به همه دوستان :
کلیه کارشناسان ناپیوسته علمی کاربردی معماری به شرط اینکه کاردانی انها نقشه کشی معماری یا کاردانی معماری "معماری باشه میتوانند در امتحان طراحی نظام مهندسی شرکت کنند.
البته باید ریز نمرات کاردانی و کارشناسی خود رابه مسکن وشهرسازی ارایه دهند وبعد از استعلام از دانشگاه محل تحصیل مجوز امتحان صادر می شود.
پس دوستان اگه این قانون شامل حالتون میشه زود تر بجنبید که تا 31شهریور بیشتر مهلت نمانده.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، saeed nasiri majd
سلام خسته نباشید
من کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اصفهان بودم
و ترم اخر کارشناسی دانشگاه آزاد هستم یعنی بهمن 90 فارغ اتحصیل می شم
می تونم سال دیگه امتحان طراحی بدم تکلیف من چیه ؟
ممنون از پاسختون
آخرین ارسال های من :

بند بگسل باش آزاد ای پسر چند باشی بند سیم و بند زر
گر بریزی بحر را در کوزه ای چند گنجد؟ قسمت یک روزه ای
پاسخ
(۱۳۹۰-۶-۲۰، ۰۴:۱۱ عصر)artman نوشته است: با سلام به همه دوستان :
کلیه کارشناسان ناپیوسته علمی کاربردی معماری به شرط اینکه کاردانی انها نقشه کشی معماری یا کاردانی معماری "معماری باشه میتوانند در امتحان طراحی نظام مهندسی شرکت کنند.
البته باید ریز نمرات کاردانی و کارشناسی خود رابه مسکن وشهرسازی ارایه دهند وبعد از استعلام از دانشگاه محل تحصیل مجوز امتحان صادر می شود.
پس دوستان اگه این قانون شامل حالتون میشه زود تر بجنبید که تا 31شهریور بیشتر مهلت نمانده.

سلام ممنون از اطلاع رسانیتون
نقل‌قول: پس دوستان اگه این قانون شامل حالتون میشه زود تر بجنبید که تا 31شهریور بیشتر مهلت نمانده.

این جمله منظورتون افرادی هستند که الان میخواند امتحان بدند یا همه؟؟؟
منبع خبر یا خبر کامل را بزارید تا بهتر بشه تحلیل کرد!!
آخرین ارسال های من :

پاسخ
(۱۳۹۰-۶-۲۰، ۰۴:۲۸ عصر)shamim نوشته است: سلام خسته نباشید
من کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اصفهان بودم
و ترم اخر کارشناسی دانشگاه آزاد هستم یعنی بهمن 90 فارغ اتحصیل می شم
می تونم سال دیگه امتحان طراحی بدم تکلیف من چیه ؟
ممنون از پاسختون

سلام
امتحان طراحی برای کارشناسی 3 سال بعد از فراغت از تحصیله و شما سال آینده نمیتونید امتحان طراحی بدید{البته اگه این قانون شاملتون بشه}

پاسخ
مهندسان تکنولوژی هویجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ی اسم تغییر دادن بدبختمون کرده همون درسایی که علمی کاربردی خوندن ماهم خوندیم
آخرین ارسال های من :

اگر خواستی و نتوانستی که معذوری،ولی اگر توانستی ونخواستی،منتظر روزی باش که بخواهی ونتوانی
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۶-۲۰، ۰۶:۴۶ عصر)adelsharifi1988 نوشته است: مهندسان تکنولوژی هویجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ی اسم تغییر دادن بدبختمون کرده همون درسایی که علمی کاربردی خوندن ماهم خوندیم

خوب شما دقیقا همون دروس علمی کاربردی را میخونید خوب اگه اینطوره لیست دروس را بزارید و لیست دروس علمی کاربردی را هم اگه بتونیم گیر بیاریم با هم چک میکنیم.
    میتونید بعدا به سازمان مسکن و شهرسازی برید و ادعا کنید!
    حتما یه تغییری داره که شرایط اینجوری شده!

پاسخ
    یعنی چند سال دیگه هم نمی تونم این مهر رو بگیرم ؟؟؟؟

پاسخ
    (۱۳۹۰-۶-۲۰، ۰۷:۰۱ عصر)shamim نوشته است: یعنی چند سال دیگه هم نمی تونم این مهر رو بگیرم ؟؟؟؟

کاری به این مصوبه نداریم این یک قانون بوده از سالها قبل داره اجرا میشه برای کارشناسی 3 سال و ارشد 2 سال و دکترا 1 سال بعد از فراغت از تحصیل
    فقط اون مشکل که بهتون مهر میدند یا نه را باید از سازمان نظام مهندسی استان خودتون بپرسید و پیگیری کنید.و نتیجه را هم میتونید در سایت درج کنید.

پاسخ
    این هم منبع خبر

روابط عمومی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین:
    به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های اصلی ، پروانه اشتغال به کار با کد اصلی و در تمامی صلاحیتها از جمله طراحی و محاسبات تعلق می گیرد.
    [تصویر:  et1.jpg]
    مهند س حامد عبدالرزاقی مسئول گروه نظام مهندسی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین خبر داد : براساس اصلاحیه اخیر کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۰۰/۶۲۲۷۱ مورخ ۱۱/۳/۸۹ امکان صدور ، تمدید و ارتقاء پروانه اشتغال به کار فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی موضوع قانون و با صلاحیت های نظارت ، اجرا ، طراحی ویا محاسبات فراهم شده است .

عبدالرزاقی تشریح کرد : براساس ماده ۶ و ۷ قانون نظام مهندسی دارندگان مدارک مهندسی در رشته های اصلی مهندسی معماری ، عمران ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات برق ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک می توانند عضو سازمان نظام مهندسی شوند و پروانه اصلی مهندسی اخذ نمایند و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با مهندسی در صورت تاکید کمیسیون هم ارزی رشته ها به جهت وجود بیش از ۷۰ % انطباق میان محتوی علمی آموزشی این رشته ها با رشته های اصلی می توانند بصورت مرتبط عضو سازمان نظام مهندسی شوند و در صلاحیتهای که این کمیسیون مشخص می نماید تقاضای اخذ پروانه نمایند .
    عبدالرزاقی گفت : پیش از این و به واسطه مصوبات آبانماه سال گذشته کمیسیون و بخشنامه شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ مورخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ به مهندسان عمران دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران تنها پروانه مرتبط با مهندسی و بدون امکان اخذ و یا ارتقاء صلاحیت محاسبات تعلق می گرفت و همچنین برای مهندسان دارای کارشناسی ناپیوسته سایر رشته ها ی هفتگانه نیز تنها در صورتیکه عنوان دو مدرک کاردانی و کارشناسی عینا یکسان می بود امکان صدور پروانه اصلی با صلاحیت طراحی فراهم می شد که با ابلاغ اصلاحیه اخیر این موضوع تغییر یافته است .
    وی درباره ضوابط اخیر صدور پروانه اصلی برای دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ادامه داد : مطابق این اصلاحیه ، به دارندگان مدارک کارشناسی اصلی ناپیوسته در صورتیکه دارای مدرک کاردانی اصلی در همان موضوع پروانه باشند صلاحیت طراحی و یا محاسبات و نیز پروانه با کد اصلی تعلق می گیرد و دیگر نیاز مند عینا یکسان بودن عنوان دو رشته نمی باشد که بر این اساس ترکیب تعداد زیادی از گرایشهای هر رشته موضوع پروانه جزوء دسته کد رشته های اصلی قرار می گیرد و به طور مثال مهندسان عمران باداشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته در رشته های مهندسی: عمران – عمران ، سازه ، راه وساختمان و دارا بودن مدرک کاردانی در یکی از رشته های : کاردانی عمران ، ساختمان ، کارهای عمومی ساختمان ، راه وساختمان ، ساختمانهای بتنی ،‌ پیش ساخته ها ،‌ساختمانهای فلزی ، ساختمان سازی ، امور پیمانها ، پل سازی وابنیه فنی و مرمت ونگهداری ساختمان می توانند تقاضای اخذ پروانه اصلی نمایند که جداول کد رشته های اصلی بر اساس عنوان مدارک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کاردانی به شرح جداول ۱و۲ در توضیحات ذیل می باشد .

ایشان همچنین درخصوص دارندگان مدرک علمی – کاربردی ادامه داد : طبق اصلاحیه شماره ۶۸۰/د/۴۰۰ مورخ ۲۸/۴/۹۰، دارندگان مدرک علمی – کاربردی معماری در صورتیکه دارای مدرک کاردانی در رشته اصلی معماری باشند و به شرط آنکه کلیه واحدههای درسی مصوب کمیسیون هم ارزی رشته ها در رشته معماری را گذرانده باشند می توانند با رعایت سایر ضوابط پروانه با صلاحیت طراحی و نظارت را اخذ نمایند که لیست واحد طبق جدول ۳ در ذیل آمده است و این متقاضیان در صورت داشتن این شرایط می توانند با ارائه تصاویر مصدق مدارک تحصیلی و ریز نمرات تایید شده در دو مقطع در این خصوص اقدام نمایند .
    عبدالرزاقی در پایان تاکید کرد که سایر مفاد بخشنامه کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ و تاریخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ همچنان به قوت خود باقی می باشد.

برای دریافت

جدول -۱ : کد رشته های اصلی پروانه اشتغال به کار براساس عنوان مدرک تحصیلی دانشگاهی

( کارشناسی - کارشناسی ارشد – دکتری ) بر روی لینک مقابل کلیک

نمایید...........دریافت1.............دریافت2..........دریافت3

کسانی هم که میخوان بعدا امتحان بدن باید کاردانیشون حتما نقشه کشی معماری یا کاردانی معماری "معماری با کارشناسی علمی کاربردی باشه.
    که باید ریز نمرات کاردانی وکارشناسی رو حتما به مسکن وشهر سازی ارایه بدن خودشون بعد از استعلام لیست به نظام مهندسی میره واز اونجا تماس میگیرن که برای امتحان طراحی ثبت نام کنید.
    متاسفانه این قانون فعلا شامل حال بچه های تکنولوژی معماری نمیشه.

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، nice_boy
    سلام اقای دهقان این اطلاعیه جدید نظام مهندسی که الان تو سایته بازم به تکنولوزی معماری حق طراحی نمی ده من اینجوری برداشت کردم درسته
    سوال بعدیم هم اینه که اساتید ما می گن کسانی که ارشد را تموم می کنند تو همون سال با کسانی که مدرک لیسانس دارن سر یک میز می شنند برای امتحان نظام یعنی این دو سال تحصیل کارشناسی ارشد را را براشون حساب می کنند درسته این موضوع با تشکر

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط arshadememari

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      زد و بند مهندسان ساختمان ممنوع شد sara515 0 734 ۱۳۹۵-۱-۶، ۰۹:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: sara515
      ساخت ۲۴۰ ساختمان غیراستاندارد در تهران متوقف شد ماراویا 0 1,441 ۱۳۹۱-۱۱-۲۵، ۰۹:۱۴ عصر
    آخرین ارسال: ماراویا
      مشکل نماهای شهری را حل کنیم javad jamshidi 0 1,602 ۱۳۹۱-۸-۱۲، ۱۲:۰۷ عصر
    آخرین ارسال: javad jamshidi
      ورود افراد دولتی؛ مشکل انتخابات نظام مهندسی javad jamshidi 0 1,560 ۱۳۹۱-۵-۲۸، ۱۰:۳۵ صبح
    آخرین ارسال: javad jamshidi
      نتایج آزمون نظام مهندسی آذرماه 90 اعلام شد takitaki 7 9,528 ۱۳۹۰-۱۱-۲۱، ۱۱:۰۵ صبح
    آخرین ارسال: skyline
      شرکت در نظرسنجی مربوط به آزمون ورود به حرفه معماری(پروانه اشتغال) saeed nasiri majd 2 3,658 ۱۳۹۰-۱۱-۲۰، ۰۷:۰۴ عصر
    آخرین ارسال: skyline
      آیا میدانید نفرات برتر در آزمون نظام مهندسی در کشور کدامند؟ شهرسازی و معماری و.... alireza 0 7,515 ۱۳۹۰-۴-۱۵، ۰۷:۵۲ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      اطلاعیه برگزاری آزمون24و25شهریور1390-شهرسازی و معماری- - ثبت نام شروع شد alireza 0 1,650 ۱۳۹۰-۴-۱۵، ۰۷:۳۱ عصر
      زشته معماری-مواد آزمون ورود به حرفه‌ مهندسان(پایه سه) اسفند ماه 1389 alireza 0 2,192 ۱۳۹۰-۳-۲۴، ۰۹:۲۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان