امتیاز موضوع:
  • 122 رأی - میانگین امتیازات: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای نصب نرم افزار جی ای اس 9.3
راهنمای نصب نرم افزار جی ای اس 9.3

طریقه نصب نسخه جدید نیز تفاوت های زیادی با نسخه های قدیمی دارد .روش نصب ArcGIS9.3 به
شرح زیر است. البته ممکن است کرک نرم افزار شما با کرک نرم افزار دیگران تفاوت داشته باشد.
1- پوشه Crack را باز کنید . فایل License.efl9 را در دیسک سخت خود کپی کنید . بهتر است که
این کار را درمسیری با نام C:\Program Files\ArcGIS انجام دهید .
فایل License.efl9 را با NotePad باز کنیدو به جای خط دوم (This host) ، نام کامپیوتر خود را وارد کنید و
سپس آن را ذخیره کنید .
2- از پوشه Crack\License Manager ، فایل LMSetup.exe را اجرا کنید .
I received license file by email and ... را انتخاب کرده و تکمه Browse را کلیک کنید .
سپس License.efl9 را که ویرایش کرده بودید انتخاب کنید و next را کلیک کنید تا ArcGIS License Manager
نصب شود .
Don't restart your computer را کلیک کنید و به پیام داده شده پاسخ دهید ( OK بزنید ) .
3- همه فایل های مسیر Crack\License Manager Crack را درC:\Program Files\ESRI\License\arcgis9x
کپی کنید .
4- lmtools را اجرا کنید . Configure using services را انتخاب نمایید . تب Config Services را کلیک کنید .
در بخش Path to license file همان فایل License.efl9 خود را بیابید .این فایل با نام License ذخیره شده
است .
بر روی Save service کلیک کنید .
تب Strat/Stop/Reread را انتخاب کنید و Start را کلیک نمایید .
تب Server diags را انتخاب کنید و perform diagnostics را کلیک نمایید .
اگر جمله This license can be checked out را مشاهده کردید .بدین معناست که شما مراحل
را بدرستی اجرا کده اید .در غیر این صورت باید اشتباه خود را بیابید و دوباره این کار را انجام دهید
تا به نتیجه درست برسید .
5- ESRI.exe را جرا کنید و ArcGIS9.3 > arcView را نصب کنید .
Install سپس Next
Complete را انتخاب کنید .
خطاهای زیر را Ignore بزنید (ممکن است به این خطاها برخورد نکنید ) :
C:\program file\ArcGIS\Bin\ESDA.dll
C:\program file\ArcGIS\Bin\GAMethodsUI.dll
C:\program file\ArcGIS\Bin\GARender.dll
C:\program file\ArcGIS\Bin\GAMethods.dll
6- پس از اینکه نصب به پایان رسید ،از مسیر Crack\Data Interoperability فایل fme_license.dat را
درمسیر C:\Program Files\ArcGIS\Data Interoperability Extension کپی کنید .
7- مسیر Start Menu->All Programs->ArcGIS را رفته و Desktop Administrator را انتخاب کنید .
8- در پوشه Software Product ، گزینه ArcInfo (Floating( را انتخاب نمایید .
در پوشه License Manager ، نام کامپیوتر خود را بیابید .
Availability را انتخاب کنید و بر روی ArcInfo Desktop (Floating) کلیک کنید .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، mahjoub86 ، M.A. ، haydariyan ، ایلیا ، urbanplanner ، aramo ، 0RKIDEH ، samanekhoshi ، sanaz.f ، ایمان افروز ، arvik
سلام

ممنون از مهندس lofra، منم این فایل رو اضافه کردم، یه کم طولانی ه ولی خیلی راحت ه و در طول نصب با مشکلی برخورد نمی کنید

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   ARCGIS9.3.pdf (اندازه: 1.66 MB / تعداد دفعات دریافت: 456)
آخرین ارسال های من :

امام صادق علیه السلام :

بر عاقل واجب است كه علم و ادب كسب كند ولی باید بداند كه قوام و استواری علم به ادب است.
پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، aramo ، 0RKIDEH
دوستان من توصیه میکنم که از ارک جی ای اس 10 استفاده کنید چون هم نصبش راحتره وهم یه چیزایی نسبت به ورژن های قبلی بهش اضافه شده، من خودم با وجود اینکه بیس کارم با جی ای اس 9 بوده وی در حاله حاضر با ورژن 10 کار میکنم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام

(۱۳۹۱-۵-۶، ۰۱:۳۲ صبح)urbanplanner نوشته است: دوستان من توصیه میکنم که از ارک جی ای اس 10 استفاده کنید چون هم نصبش راحتره وهم یه چیزایی نسبت به ورژن های قبلی بهش اضافه شده، من خودم با وجود اینکه بیس کارم با جی ای اس 9 بوده وی در حاله حاضر با ورژن 10 کار میکنم.

نه دوست گرامی، همه اساتید هم توصیه می کنن که با 9.3 کار کنید به دو دلیل: اول اینکه چون نرم افزارهای ما قفل شکسته س هنوز موفق نشدن 10 رو کامل فعال کنن و بعضی از قسمت هاش کار نمی کنه و بعد اینکه در قسمت پیشرفته gis، 9.3 کامل تره و تحلیل هایی رو که می تونید در 9.3انجام بدید دیگه در 10 نیست و علت نصب راحت ترش هم واسه همین ه (البته نمی دونم علت این از همون ه که هنوز قفلش کامل شکسته نشده یا نه!)

موفق باشیم

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، urbanplanner
(۱۳۹۱-۵-۶، ۰۲:۰۷ عصر)Maryam M نوشته است: mall">سلام

(۱۳۹۱-۵-۶، ۰۱:۳۲ صبح)urbanplanner نوشته است: دوستان من توصیه میکنم که از ارک جی ای اس 10 استفاده کنید چون هم نصبش راحتره وهم یه چیزایی نسبت به ورژن های قبلی بهش اضافه شده، من خودم با وجود اینکه بیس کارم با جی ای اس 9 بوده وی در حاله حاضر با ورژن 10 کار میکنم.

mall">نه دوست گرامی، همه اساتید هم توصیه می کنن که با 9.3 کار کنید به دو دلیل: اول اینکه چون نرم افزارهای ما قفل شکسته س هنوز موفق نشدن 10 رو کامل فعال کنن و بعضی از قسمت هاش کار نمی کنه و بعد اینکه در قسمت پیشرفته gis، 9.3 کامل تره و تحلیل هایی رو که می تونید در 9.3انجام بدید دیگه در 10 نیست و علت نصب راحت ترش هم واسه همین ه (البته نمی دونم علت این از همون ه که هنوز قفلش کامل شکسته نشده یا نه!)

mall">موفق باشیم
کاملا نظر دوستمون درسته
فعلا 9.3 مناسبتره
نسخه 10 هنوز مشکلاتی داره که هنگام کار کردن باهاش به مشکل برمیخورید
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط arvik
(۱۳۹۱-۵-۶، ۰۲:۰۷ عصر)Maryam M نوشته است: mall">سلام

mall">نه دوست گرامی، همه اساتید هم توصیه می کنن که با 9.3 کار کنید به دو دلیل: اول اینکه چون نرم افزارهای ما قفل شکسته س هنوز موفق نشدن 10 رو کامل فعال کنن و بعضی از قسمت هاش کار نمی کنه و بعد اینکه در قسمت پیشرفته gis، 9.3 کامل تره و تحلیل هایی رو که می تونید در 9.3انجام بدید دیگه در 10 نیست و علت نصب راحت ترش هم واسه همین ه (البته نمی دونم علت این از همون ه که هنوز قفلش کامل شکسته نشده یا نه!)

mall">موفق باشیم

مهندس مریم میشه لطف کنید بفرمایید؛
کدوم قسمتهای ارک جی ای اس 10 کار نمیکنه؟
و اینکه کدوم تحلیل ها رو میتونیم تو 9.3 انجام بدیم که تو 10 نمیشه انجام داد؟

پاسخ
[highlight=#f5f5f5]سلام دوستان [/highlight]

[highlight=#f5f5f5]کسی در رابطه با کلاس های Gis در خانه شهرسازان و مجتمع فنی تهران اطلاعاتی داره؟ در واقع میخوام بدونم کدوم بهتره؟؟؟؟[/highlight]

[highlight=#f5f5f5]مجتمع فنی تهران کلاس ها رو به مقدماتی و پیشرفته تقسیم کرده و حدود ۵۵ ساعته روی هم اما خانه شهرسازان یه دوره فقط ۴۰ ساعته با مهندس دوشن برگزار میکنه، جفتشون هم میگن مدرک میدن!!! به نظرتون کدوم بهتر خواهد بود برای منی که شهرسازی خوندم؟؟؟؟؟؟؟[/highlight]

[highlight=#f5f5f5]ممنون میشم راهنماییم کنین.[/highlight]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام

نقل‌قول: کدوم قسمتهای ارک جی ای اس 10 کار نمیکنه؟

الان همه رو یادم نیست، ولی من قبلش با 10 کار می کردم مثلا یکی از قسمت هایی که کار نمی کرد بافر بود، البته اون بافری رو منظورم ه که چندتا رو هم زمان می زنه

نقل‌قول: و اینکه کدوم تحلیل ها رو میتونیم تو 9.3 انجام بدیم که تو 10 نمیشه انجام داد؟

اینو دقیقا نمی دونم چون مربوط می شه به قسمت پیشرفته ولی می گفتن تحلیل های مکانی قسمت پیشرفته رو نمی شه با 10 انجام داد

پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner
خوب احتمالا عدم اجرای اون چیزایی که گفتین به خاطر ویندوزتون بوده، جی ای اس 10 با ویندوز 7، 64 بیتی سازگاری کامل داره، و همه ی این چیزایی که گفتین رو بدون مشکل انجام میده ، من خودم تا سطح پیشرفتشو تو جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با مهندس چهار راهی گذروندم ، با ایشون هم صحبت کردم و گفتن چون کم کم سیستم عامل های جدید به بازار میاد ، دیگه ورژن های قدیمی جی ای اس نمیتونه با اینها سازگاری داشته باشه ، و نهایتا مجبور میشیم که از ورژن جدید جی ای اس استفاده کنیم، پس لازمه که با ورژن جدید کار بکنیم .
من خودم شخص چون ویندوزم با جی ای اس 10 مچه ، سرعتش اصلا قابل مقایسه با ورژن های قدیمی نیست استاد میگفتن که ورژن 10رو سبک طراحی کردن، در عین حال با سرعت بیشتر و نصب راحتر.
البته ناگفته نماند که نهایتا هر دو یه کار رو انجام میدن.

پاسخ
 سپاس شده توسط Maryam M
سلام مجدد

(۱۳۹۱-۵-۷، ۰۳:۴۵ عصر)urbanplanner نوشته است: خوب احتمالا عدم اجرای اون چیزایی که گفتین به خاطر ویندوزتون بوده، جی ای اس 10 با ویندوز 7، 64 بیتی سازگاری کامل داره، و همه ی این چیزایی که گفتین رو بدون مشکل انجام میده ، من خودم تا سطح پیشرفتشو تو جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با مهندس چهار راهی گذروندم ، با ایشون هم صحبت کردم و گفتن چون کم کم سیستم عامل های جدید به بازار میاد ، دیگه ورژن های قدیمی جی ای اس نمیتونه با اینها سازگاری داشته باشه ، و نهایتا مجبور میشیم که از ورژن جدید جی ای اس استفاده کنیم، پس لازمه که با ورژن جدید کار بکنیم .
من خودم شخص چون ویندوزم با جی ای اس 10 مچه ، سرعتش اصلا قابل مقایسه با ورژن های قدیمی نیست استاد میگفتن که ورژن 10رو سبک طراحی کردن، در عین حال با سرعت بیشتر و نصب راحتر.
البته ناگفته نماند که نهایتا هر دو یه کار رو انجام میدن.

من gis رو هم رو 32 دارم و هم 64، مشکل از اصل نرم افزار که عرض کردم قفل شکسته س، به هر حال این فقط یه پیشنهاد بود

موفق باشیم 1

پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، .Utopia

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جزوه آموزش نرم‌افزار ArcGIS 9.3 (تألیف: ناهید نعمتی) MHAKBARI 1 5,727 ۱۳۹۴-۶-۱۷، ۰۴:۰۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  دانلود نرم افزار ArcGis 10 Desktop MHAKBARI 3 7,718 ۱۳۹۴-۶-۹، ۰۵:۰۰ عصر
آخرین ارسال: creajeciodro
  آموزش کامل نرم افزار Gis ماراویا 1 6,111 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۱۲:۴۲ عصر
آخرین ارسال: faezeh1372
  معرفی اعضای gis و چقدر gis میدونید از مبتدی تا حرفه ای alireza 0 568 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۹:۵۲ عصر
  گام اول تا دهم یادگیری gis برای مبتدی ها-تهیه شده توسط سایت جی آی اس ایران شهرساز alireza 0 1,164 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۹:۵۱ عصر
  ربعد از نصب با کدوم یکی کار کنیم؟arcmap و arc globeو arc catalog alireza 0 601 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۹:۵۰ عصر
  مکان و زمان مشخص شد>ثبت نام کلاس جی آی اس ایران شهرسازبا مدرک معتبر(جلسه اول رایگان) alireza 64 23,716 ۱۳۹۲-۱۰-۲۹، ۱۲:۳۴ صبح
  رویدادهای زمانمند (Temporal) در آرک جی ای اس (ArcGIS) srh124 0 1,333 ۱۳۹۲-۵-۲۶، ۰۹:۳۳ عصر
آخرین ارسال: srh124
  جداول اطلاعات توصیفی در آرک جی ای اس (Arc GIS) srh124 0 1,500 ۱۳۹۲-۵-۲۵، ۰۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: srh124
  کلاس آموزش GIS>>>> نصب نرم افزار sas.mmt 21 9,703 ۱۳۹۲-۵-۲۱، ۱۱:۱۶ صبح
آخرین ارسال: ایلیا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان