امتیاز موضوع:
  • 71 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آنچه در مورد GIS باید بدانیم{مژده به اعضای ایران شهرساز}پرسش و پاسخ با استاد احمدی
(۱۳۹۰-۷-۲۹، ۱۱:۴۰ صبح)ali_ahmadi نوشته است:
[highlight=#ffffff]
mall">network analysis یا تحلیل شیکه ابزاری در نرم افزار ArcGis است برای تحلیل هاییی که به نوعی به یکه شبکه مرتبط است. شبکه راهها،آب،گاز و هر آنچه را که بتوان به صورت شبکه بیان کرد را می توان بوسیله این ابزار تحلیل کرد.
mall">این ابزار امکانات گسترده ای از جمله یافتن نزدیکترین مسیر و یافتن سطح سرویس خدمان بر اساس طول فاصله راههای منتهی به آنها را در اختیار قرار می دهد که فرق آن با ابزار buffer در این می باشد که در buffer دایره ای به محیط دلخواه اطراف نقطه مورد نظر کشیده می شود اما در این ابزار طول مسیرهای منتهی به نقطه محاسبه می شود.
mall">این ابزار امکان وررود اطلاعاتی مانند جهت های حرکت(مثلا خیابانهای یک طرفه و دو طرفه) و ارتفاع تقاطع ها(مثلا زیر گذر و روگذر) را دارد. حتی محاسبه مسیر منتهی به عارضه مورد نظر را نیز بر اساس تمامی واحدهای مورد نظر کاربر به آن می دهد.
mall">[تصویر:  355149_04pT88oW.PNG]
mall">
mall">
[/highlight]

با تشکر. با اینکه جواب در سطح پایین بود اما باید بگم همین که دغدغه من رو مورد توجه قرار دادید و جواب دادید سپاسگذارم.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    چطور می شه arcgis رو در مدت خیلی کوتاه یاد بگیریم

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      (۱۳۹۰-۸-۷، ۱۰:۵۲ صبح)sina242 نوشته است: چطور می شه arcgis رو در مدت خیلی کوتاه یاد بگیریم

تا چه حد می خواین یاد بگیرین؟ در حد مقدمات به صورت فشرده یه نفر می تونه یه روزه بهتون درس بده

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      با سلام جی آی اس یک ابزار کاربردی قوی می باشد که با بسیار از رشته ها ازجمله شهرسازی،جغرافیا،مدیریت،جمعیت شناسی،مدیریت شهری، باستان شناسی،اقتصاد ارتباط زیادتر و در حتی در بسیاری رشته ها مثل حقوق، علوم تربیتی،علوم سیاسی , علوم اجتماعی و چند رشته دیگر هم می توان موثمر ثمر باشد یعنی اگر دقت کنیم اکثر مشاغل و رشته های دانشگاه به gis برای فهم بیشتر در تحقیقات به این نرم افزار نیاز دارند

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط elham90 ، ali_ahmadi ، .Utopia
      (۱۳۹۰-۸-۱۴، ۰۱:۴۳ صبح)aramo نوشته است: با سلام جی آی اس یک ابزار کاربردی قوی می باشد که با بسیار از رشته ها ازجمله شهرسازی،جغرافیا،مدیریت،جمعیت شناسی،مدیریت شهری، باستان شناسی،اقتصاد ارتباط زیادتر و در حتی در بسیاری رشته ها مثل حقوق، علوم تربیتی،علوم سیاسی , علوم اجتماعی و چند رشته دیگر هم می توان موثمر ثمر باشد یعنی اگر دقت کنیم اکثر مشاغل و رشته های دانشگاه به gis برای فهم بیشتر در تحقیقات به این نرم افزار نیاز دارند

با سلام و تشکر از دوست عزیزمون
      ببینید جی آی اس یه سیستم اطلاعات مکانیه، در حقیقت هر جایی که اطلاعاتی بر پایه مکان داشته باشیم قابل استفاده است فرقی هم نمی کنه این مکان روزی زمین باشه یا زیر اون، تو آب باشه یا روی آب. فقط وجه مشترک همه اونا وابسته بودنشون به مکانه.
      رشته هایی مثل شهرسازی و جغرافیا و محیط زیست و معدن و کشاورزی که کاملا بر اساس مکان تعریف میشن. هوا فضا علوم دریایی علوم استراتژیک و ... هم همینطور
      هچنین تو مواردی مثل مدیریت ایستگاههای اورژانس بین راهی یا پلیس راهها و ... هم کاربرد داره

پاسخ
       سپاس شده توسط ایلیا ، .Utopia
      با سلام
      من Arc Map رو تا حدی بلدم(مقدماتی)
      فعلا وقت نکردم بیشرفته برم کلاس فکر کنم اگه وقت کنم Arc map بیشرفتشم یاد بگیرم (به نظر شما می تونم؟جقدر باید وقت بزارم؟)
      Arc map و Arc view و... چه فرقی ب هم دارن ؟
      کربردشون چه فرقی با هم دارن؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      (۱۳۹۰-۸-۱۴، ۰۵:۳۵ عصر)ali_ahmadi نوشته است:
      (۱۳۹۰-۸-۱۴، ۰۱:۴۳ صبح)aramo نوشته است: با سلام جی آی اس یک ابزار کاربردی قوی می باشد که با بسیار از رشته ها ازجمله شهرسازی،جغرافیا،مدیریت،جمعیت شناسی،مدیریت شهری، باستان شناسی،اقتصاد ارتباط زیادتر و در حتی در بسیاری رشته ها مثل حقوق، علوم تربیتی،علوم سیاسی , علوم اجتماعی و چند رشته دیگر هم می توان موثمر ثمر باشد یعنی اگر دقت کنیم اکثر مشاغل و رشته های دانشگاه به gis برای فهم بیشتر در تحقیقات به این نرم افزار نیاز دارند

با سلام و تشکر از دوست عزیزمون
      ببینید جی آی اس یه سیستم اطلاعات مکانیه، در حقیقت هر جایی که اطلاعاتی بر پایه مکان داشته باشیم قابل استفاده است فرقی هم نمی کنه این مکان روزی زمین باشه یا زیر اون، تو آب باشه یا روی آب. فقط وجه مشترک همه اونا وابسته بودنشون به مکانه.
      رشته هایی مثل شهرسازی و جغرافیا و محیط زیست و معدن و کشاورزی که کاملا بر اساس مکان تعریف میشن. هوا فضا علوم دریایی علوم استراتژیک و ... هم همینطور
      هچنین تو مواردی مثل مدیریت ایستگاههای اورژانس بین راهی یا پلیس راهها و ... هم کاربرد داره

سلام مهندس خسته نباشید
      می خواستم ببینم شما در مورد برخی دیگر از نرم افزارهای شهرسازی مثل what if و یا urbansim اطلاعاتی دارید؟
      آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
      پاسخ
      سلام
      راستش دو سه سال پیش یه سری اطلاعات داشتم اما الان تغریبا هیچی نمی دونم

پاسخ
       سپاس شده توسط ایلیا
      سلام دوستان عزیز

نمره ی برنامه ریزی مسکن من در گرو مقاله ای تحت عنوان آموزش GIS در برنامه ریزی مسکن....!!؟؟
      از دوستان کسی مقاله ی آموزشی یا فایل ..... یا کتای رو می تونید معرفی کنید که در این مورد باشه؟؟

فرقی نمی کنه.... کاربرد GIS در برنامه ریزی مسکن / آموزش GIS در برنامه ریزی مسکن

باتشکر فراوااااااااااااااااااااااااااان

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        کلاس آموزش GIS توسط استاد میری((فرصت طلایی برای یادگیری)) alireza 11 6,986 ۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۸:۳۰ عصر
      آخرین ارسال: b_negahdar
        سوال از GIS Maryam M 3 2,743 ۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۷:۳۷ عصر
      آخرین ارسال: b_negahdar
        درخوااست آموزش برداشت در طرح هادی روستا به روش ساج starsat 8 6,085 ۱۳۹۰-۹-۷، ۱۱:۵۲ عصر
      آخرین ارسال: ali_ahmadi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان