امتیاز موضوع:
  • 71 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آنچه در مورد GIS باید بدانیم{مژده به اعضای ایران شهرساز}پرسش و پاسخ با استاد احمدی
با سلام
من فکر می کنم با یه کمی مقدمات شروع کنم بد نباشه
خیلیا هنوز فرق GIS و ARCGIS و نمی دونن
GIS یه فن یا شاید علم قدیمی که به تفسیر و تحلیل لایه ایه اطلاعات گفته میشه و از مدتها قبل از بوجود اومدن کامپیوتر وجود داشته. تو اون دوره نقشه ها رو روی طلق می کشیدن و با انداختن اونا روی هم می یومدن اطلاعات مکانی رو تحلیل می کردن. واسه همینم اسمش شده GIS که مخفف GEOGRAPHIC INFORMATION SYSTEM به معنی سیستم اطلاعات مکانیه.
بعد از اینکه کامپیوتر اختراع شد این بانک اطلاعاتی به حافظه های کامپیوتر ها منتقل شد و این روی هم اندازی نقشه ها با کامپیوتر انجام شد. بعدها و با تغیرات فراوان توی نرم افزار ها از دهه 1990 نرم افزار ARCGIS ساخته شد که یه بسته نرم افزاریه از ترکیب یه سری نرم افزار متنوع. اون نرم افزاری هم که ماها خیلی با اون سر و کار داریم نرم افزار ARCMAP ا که امکان تحلیل های دو بعدی تو محیط ARCGIS و به ما میده.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، saeed nasiri majd ، haydariyan ، JAVAD4050 ، 0RKIDEH ، lofra ، sara2005sevgi ، mahzad ، FaTyJo0oN ، shahryar ، poroshot ، .Utopia ، roshan241

پیام‌های داخل این موضوع
RE: آنچه در مورد GIS باید بدانیم{مژده به اعضای ایران شهرساز}پرسش و پاسخ - توسط ali_ahmadi - ۱۳۹۰-۷-۲۲، ۱۱:۲۸ عصر
کاربرد GIS در برنامه ریزی مسکن - توسط onlyhvs - ۱۳۹۱-۲-۵، ۰۱:۰۵ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلاس آموزش GIS توسط استاد میری((فرصت طلایی برای یادگیری)) alireza 11 7,035 ۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۸:۳۰ عصر
آخرین ارسال: b_negahdar
  سوال از GIS Maryam M 3 2,776 ۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۷:۳۷ عصر
آخرین ارسال: b_negahdar
  درخوااست آموزش برداشت در طرح هادی روستا به روش ساج starsat 8 6,103 ۱۳۹۰-۹-۷، ۱۱:۵۲ عصر
آخرین ارسال: ali_ahmadi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان