امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک کنید:یه عکس یا پلان از بناهای تبریز
سلام دوستان
من تا فردا صبح وقت دارم
اگه عکس یا پلان و یا توضیحاتی در مورد بناهای قدیمی تبریز دارید در همین تاپیک بزارید.
ممنون
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  1407685415.gif]
نظر شما برای ما ارزشمند است
بروزترین سایت معماری
[تصویر:  1407685415.gif]

پاسخ

خانه بهنام
[تصویر:  File184.jpg]
اين بنا از خانه هاي مجموعه دانشگاه هنر اسلامي تبريز است که از قديمي ترين بناهاي اوائل قاجاريه ميباشد که در دوره ناصرالدين شاه مرمت و احتمالا" تزئينات نقاشي به آن اضافه شده است .
بنا، مجموعه کامل به صورت اندروني و بيروني است. شامل هشتي ورودي، دالان سردر، حياط بزرگ بيروني، حياط اندروني، ايوان ستوندار براي نشيمن تابستاني در جنوب. ساختمان اصلي در شمال حياط و رو به جنوب داراي ايوان ستوندار است. ساختمان داراي زيرزمين است. اتاقهاي زيرطنبي براي نشيمن تابستاني و ديگر اتاقها به صورت انباري درآمده است. از خصوصيات بارز آن کامل بودن مجموعه، پلان معماري، تنوع در ابعاد اتاق ضمن رعايت تقارن در نما است. ايوان جنوبي براي نشيمن تابستان و ايوان شمالي داراي ستونهاي چوبي گچ اندود با سرستونهاي گچبري شده است. پيشاني ساختمان داراي گچبري و طاق نماهاي طرفين ايوان جنوبي مقرنسکاري است.
بناي قسمت غربي مجموعه متاسفانه در دوره مرمت اخير تخريب شده که بايد زماني آن را به مجموعه اضافه کرد. در اين بخش اصطبل ، مطبخ ، توالت و … قرار داشته است. حياط اندروني اين خانه با ابعاد متناسب، زيبايي زيادي را به مجموعه بخشيده است. مهتابي اين خانه در ضلع شمالي مجموعه و رو به حياط اندروني نشان از توان طراحي و درک زيبائيها توسط پدران ما بوده است.
اين بنا از نظر معماري ( طرح و ساخت ) و تزئينات بعمل آمده درآن و کامل بودن بنا به عنوان يک نمونه ساختمان مسکوني قابل مطالعه بوده و داراي اهميت ويژه است.
منبع: سایت میراث فرهنگی
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط narenj

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کمک فوری کککککککککککککککککککککمککککککک shamim 12 7,298 ۱۳۹۴-۹-۱۰، ۰۲:۱۲ صبح
آخرین ارسال: mary_vaez75
  درخواست کمک برای طرح 2 منامنا 0 1,003 ۱۳۹۱-۹-۲۹، ۱۱:۲۵ عصر
آخرین ارسال: منامنا
  یک پلان از مدرسه می خوام.. فوری ... ماراویا 2 2,094 ۱۳۹۱-۹-۲۸، ۱۱:۲۹ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  درخواست کمک نقشه های پاساژ تندیس تهران shiva87 0 1,568 ۱۳۹۱-۸-۱، ۱۲:۰۲ عصر
آخرین ارسال: shiva87
Question کسی هست تو موضوع طراحی نمایشگاه کمک کنه؟! ehsan_69 1 1,755 ۱۳۹۰-۸-۳، ۰۳:۲۱ عصر
آخرین ارسال: alireza
  کمک کنید: فیلم برای درس معماری جهان leila 5 4,285 ۱۳۹۰-۷-۲۹، ۱۲:۲۱ عصر
آخرین ارسال: leila
  کمک یک جدول نازکاری و دتایل رطوبتی بیمارستان برای پایان نامه می خوام s1s2s3 0 2,143 ۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۲:۳۲ صبح
آخرین ارسال: s1s2s3
  کمک کمک !! فیزیک در معماری leila 1 5,534 ۱۳۹۰-۴-۲، ۰۴:۵۴ عصر
آخرین ارسال: ALI XxX
  پلان با رعایت فنگ شویی p_plusplus 1 2,489 ۱۳۹۰-۳-۲۱، ۰۸:۰۷ صبح
آخرین ارسال: alireza
  کمک کنید؟؟ عکس های از مساجد،حمام ،باغ ها میخواستم HADIMEMARI60 6 4,259 ۱۳۹۰-۳-۷، ۱۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: saeed nasiri majd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان