امتیاز موضوع:
  • 49 رأی - میانگین امتیازات: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهرساز یعنی؟!از دوستان میخوایم هرکس یه جمله بنویسه
Star 
مهندسای عزیز هرکس اینجا یه جمله بنویسه.از نظر شما شهرساز یعنی..:blush:
جمله من :
شهرساز یعنی خالق یک تمدن
دوستانی که از این تاپیک بازدید میکنن یه نظر بنویسن لطفا.ممنون از توجه شما مهندسای عزیز
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050 ، 0RKIDEH ، Sadeghpour ، aramo ، somita ، Saeedm
شهر ساز یعنی طراحی شهری
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، mahsa.aezzi ، Saeedm
به نظر من شهرسازی یک رشته ی میان رشته ایه. پس شهرساز کسی که واسه خیلی از سوال های بی پاسخ جوابی داشته باشه.:rolleyes:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، aramo ، JAVAD4050 ، Saeedm
فعلا شهرساز یعنی انجام یک سری از امور از روی تقلید و بدون نوآوری! ( خیلی ناراحت کنندس)
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، aramo ، somita ، Saeedm
از خودمون شروع کنیم تا ایران بهترو شهرهای آبادتر داشته باشیم.مهندس ایلیا مثبت بیندیش;)

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، 0RKIDEH ، Sadeghpour
(۱۳۹۰-۹-۱۸، ۱۲:۱۲ عصر)anahita.ta_lubiet_tu نوشته است: از خودمون شروع کنیم تا ایران بهترو شهرهای آبادتر داشته باشیم.مهندس ایلیا مثبت بیندیش;)
چشم قربان!

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، aramo
شهرسازی یک علم میان رشته ای است که باید با رشته های دیگر از جمله جغرافیدان، جامعه شناس، اقتصاددان، روانشناس،معمار، مدیریت و محیط زیست در هماهنگی باشد به طور مثال کسی که جغرافیای برنامه ریزی شهری می خواند علاوه مباحث درگیر در موضوع شهر در ارتباط با شهروندان به عوامل تاثیر گذار دیگر از جمله عوامل طبیعی، فرهنگی، اجتماعی که هم درون و بیرون شهر را در نظر میگیرد می پردازد یعنی محیط و انسان.
جامعه شناس کنش ها و رفتارهای مردم با خود و جامعه و همچنین در ارتباط با سیستم سیاسی، اجتماعی را تجزیه و تحلیل می کند
اقتصاددان و دیگر رشته ها به نحوی دیگر می توانند تاثیر گذار باشند شهرساز موفق کسی است نظرات مفید را جمع کرد و یک نظر قاطع و مفید دهد و در به وجود آمدن یک شهر سالم تاثیر گذار باشد
این تعاریف رو خودم نوشتم اگر غلط املایی دارد ببخشید با عجله بود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، shahryar ، kasrak
شهرساز یعنی انسانی که می‏فهمد درد شهرش چیست، اما دستانش را بسته اند.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، shahryar ، shokri
میگم اگه عنوان تاپیک بودن درددل های یک شهرساز می شد مناسب تر بود!

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
من معتقدم شهرساز یعنی کسی که هنر درست زندگی کردن را یاد میگیرد...
درسته که ماها فعلا زیاد جای فعالیت نداریم ولی به نظر من که بهترین رشته ممکن رو داریم،لااقل برای خودمون مفیده...
و من معتقد
هستم که با ورود مهندسانی مانند شما از این به بعد اوضاع تغییر جدی می کنه...

نمیدونم اینجا جاشه یا نه؟ببخشید اگه جاش نیست...
دوستان من یه پیشنهاد دارم:
اگه موافقید یه بحثی راجع به بهتر کردن دوره آموزشی شهرسازی راه بندازید،یه سری مشکلات شاید قسمت اعظم مشکلات از آموزش ناشی میشه که همه ماها لااقل دوره کارشناسیو یا گذروندیم یا داریم میگذرونیم...و فک کنم اکثرا از کیفیت آموزشی ناراضی هستیم.یا اگه شماها راضی هستین لااقل بگید چه طویاس که ماهم پیشنهاد بدیم...تا همه از بهاری سبز و شیییییرین لذت ببرند...
مرسی.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh ، alireza ، Sadeghpour ، aramo ، ایلیا ، shahryar ، somita ، kasrak

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,289 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,404 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,148 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,333 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,676 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,309 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  بدلیل انتقال سایت امشب مسابقه ویژه ایران شهرساز در ساعت 10 برگزار نمی شود alireza 1 1,433 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۱۱:۵۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان