امتیاز موضوع:
  • 62 رأی - میانگین امتیازات: 2.98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عرصه عمومی فضای عمومی ؟
سلام کسی می تونه دقیقا تعریف و تفاوت این عناوین رو بگه مرسی

عرصه عمومی

فضای عمومی

فضای شهری

فضای شهری بزرگتره یا عرصه ی عمومی مرسی

ی سوال دیگه

تفاوت ساختار با سازمان ؟؟؟

مرسی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، ایلیا ، kasrak
فضای عمومی جایست ک همه بهش دسترسی داشته باشن ک خودش دو نوع هست فضای عمومی بسته و فضای عمومی باز
فضای عمومی بسته محدودیت زمانی داره اما فضای عمومی باز اینطوری نیست بدون محدودیت فضا با فعالیتهای متنوع وحجود داره
حالا اگه در فضای عمومی تعامل اجتماعی(پاکزاد , رفیعیان ) و دیدارهای چهره ب چهره و برخی مرزهای اجتماعی شکسته بشه و برخوردهای از پیش تدوین نیافته بوقوع بپیونده (لینچ) اون میشه فضای عمومی شهری

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، alireza ، shahryar ، JAVAD4050 ، diamond ، kasrak
بله دقیقا.فضای عمومیو تو کتاب طراحی فضای شهری جلد1 توسلی خیلی جالب با مثال توضیح داده مهندس یاسمین
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، kiana7822
[font=B Nazanin]فضای عمومی:
[/font] [highlight=#NaNNaNNaN] آن دسته از فضاهایی است که عموم شهروندان بدون کنترل حق ورود و حضور در آن را دارند (مدنی پور، مکان های عمومی و خصوصی شهر)[/highlight]
·

فضای شهری:
·

[highlight=#NaNNaNNaN]فضاهای شهری بخشی از فضاهای باز و عمومی شهرها هستند (پاکزاد، مفاهیم نظری طراحی شهری) [/highlight]
[highlight=#NaNNaNNaN]
[/highlight]
در مورد عرصه عمومی مدنی پور در کتاب عرصه های عمومی و خصوصی شهر صحبت کرده، و فکر میکنم منظورش مفهومی گشترده تر از فضای عمومی هست و اونو در بر میگیره:
از این رو عرصه عمومی برای شکل دادن به افکار عمومی و رسیدن به تصمیمات مشترک بین افراد لازم است. در واقع یکی از عملکردهای عرصه عمومی همانا به نمایش گذاشتن تفاوت ها و تشویق به شناخت خویشتن است. عرصه عمومی باید به عنوان ابزاری برای مشارکت در فرآیندهای سیاسی و شکل دهی به دیدگاه های مشترکی که بتوانند بر اقدامات جمعی تاثیر گذار باشد نیز تعریف می شود. ( مدنی پور، 217)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط diamond

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      20 تست شبیه سازی شده درس تحلیل فضای شهری کنکور طراحی شهری 1396 alireza 1 1,226 ۱۳۹۶-۱-۱۹، ۰۲:۱۵ صبح
    آخرین ارسال: nasim ashrafi
      جزوه جلسه اول تحلیل فضای شهری دکتر سینا علایی alireza 0 934 ۱۳۹۵-۸-۱۹، ۱۲:۵۸ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      درخواست مقاله فرسودگی فضای شهری urbanDesign.h 0 1,327 ۱۳۹۳-۱۱-۲۶، ۰۵:۴۳ عصر
    آخرین ارسال: urbanDesign.h
      سوالات و پاسخ تشریحی زبان عمومی ارشد صبح پنجشنبه 15 بهمن 94 generalenglish 1 1,681 ۱۳۹۳-۱۱-۱۷، ۰۳:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      جواب سوالات مباحث عمومی کنکور آزاد طراحی شهری 1392 alireza 3 3,666 ۱۳۹۳-۱۰-۱۱، ۱۰:۵۵ صبح
    آخرین ارسال: barzegar f
      13 سوال:جواب سوالات مباحث عمومی و شهرسازی کنکور 93طراحی شهری alireza 8 3,851 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۰۲:۲۵ صبح
    آخرین ارسال: mohsen_a43
      آخرین خبر:سوالاتی از از تاریخ در دروس مباحث و تحلیل فضای شهری!! alireza 1 1,325 ۱۳۹۲-۱۱-۲۴، ۰۱:۵۰ عصر
    آخرین ارسال: godonly.
      نمونه تست مباحث عمومی hesam.n 2 2,119 ۱۳۹۲-۹-۳۰، ۰۹:۵۶ صبح
    آخرین ارسال: a.rahmani?
      الگوی شهرسازی و فضای جامع شهری در گذشته ماراویا 0 1,366 ۱۳۹۱-۱۱-۲۸، ۱۰:۰۲ صبح
    آخرین ارسال: ماراویا
      پاسخ تشریحی زبان عمومی کنکور ارشد طراحی شهری- برنامه ریزی 92(امسال) E-DESIGNER 0 2,048 ۱۳۹۱-۱۱-۱۹، ۰۵:۵۷ عصر
    آخرین ارسال: E-DESIGNER

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان