امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کی بلده زبان بخونه؟
به دلیل درخواست بعضی از دوستان در این تاپیک راجع به نحوه خوندن درس زبان یه کوچولو صحبت می کنیم
اگه دوستان دیگه ای صحبت های تکمیلی هم دارند مشتاقانه منتظریم
برای اینکه بتونین تو کنکور زبانو خوب بزنید اولین کار اینه که سوالای یه سال از کنکور رو ببینید!
سال 90: 15ریدینگ، 5گرامر و 10 کلمه
تمامی کسانی که حتی کتابی مثل 504 رو هم خوندن ممکنه در قسمت ریدینگ که مهمترین قسمت هست دچار مشکل بشن دلیلش هم خیلی ساده است، به این دلیل که زیاد متن انگلیسی نخوندن و البته تست هم احتمالا کم زدن که اولیش مهتره

( البته یه جزوه خوب هم مهندس sadeghpour رو سایت راجع به نحوه خوندن زبان گذاشتن)
فرقی هم نمیکنه که حتما کتاب کدوم موسسه رو بخونید، اما حتما سراغ قسمت های متنیش برید
اما چند نکته همه:
1اولین و آخرین کاری که می کنید( وسطش دیگه به خودتون مربوطه!) این باشه که سوالات کنکور رو بررسی کنید. مثلا اگه اشتباه نکنم در کنکور 89 بود که یه متنی داده بودن راجع به اصفهان. این متن در عین اینکه درونش بعضی از کلمات سخت وجود داشت، اما به غایت ساده می نمود! ( چه ادبی) واقعا درکش خیلی ساده بود. حتی تو یه خط ممکن بود که تا 5 تا کلمه رو متوجه نشی اما منظور جمله رو بفهمی ( برای ما که اینطوری بود!!) به همین دلیل حتما هم متن های سال های گذشته و هم کتاب های دیگه رو بخونید مخصوصا کتابهایی که تحت عنوان تخصصی برنامه ریزی یا طراحی یا معماری و یا هر رشته ای که هستید چاپ شدن.
2برای گرامر هم خیلی بحث نمی کنم فقط همینو میگم که یا باید خیلی توش خوب باشید و یا اینکه کلا بیخیال بشید و وقتش رو رو جاهای دیگه پخش کنید( که البته ایده خیلی بدی هم نیست مخصوصا برای کسایی که تو بحث گرامر پیاده نظامند!)
3اما به قسمت مهم دیگه ای میرسیم به اسم وکبیولری( داشتی تلفظ رو!) یا همون لغات که 10 سوال اول کنکور رو شامل میشن
برای این قسمت ما ( ما، آواز گاوه!! :D) منظورم من و تنی چند از دوستانه سوالات 10 سال کنکور رو بررسی کردیم که نتایج خیلی جالبی هم بدست آوردیم.
اینکه خیلی از کلامات مطرح شده در این 10 سوال ابتدایی در سالهای مختلف مشابه بودن( میگم خیلی یعنی خیلی! یعنی یه ریزه بیشتر از خیلی حتی) به علاوه یه سری کلمات خاص هم بودن که مترادف های نوشتاریشون تکرار زیادی داشته اگه اشتباه نکنم assess, assert, arrest , ... که اگه مسلط نباشی قطعا قات می زنی
خب این بود انشای امروز ما :cool:
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، alireza ، haydariyan ، mehdime007 ، JAVAD4050 ، 0RKIDEH ، ala sh ، elham90 ، محب الرضا ، Brightness
خیلی ممنون:D:D:D.واقعا اینقد راحته؟؟؟!!:blush:هورا میشیم که اگه اینجور باشه:)
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۹-۲۳، ۰۳:۱۷ عصر)anahita.ta_lubiet_tu نوشته است:
خیلی ممنون:D:D:D.واقعا اینقد راحته؟؟؟!!:blush:هورا میشیم که اگه اینجور باشه:)
چه جوری میشه هورا شد؟! :D

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond
وقتی اینقد اسون باشه خوب میزنیم زبانو درصد بالا و در نتیجه هورا شدنو در پی داریم:D

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
خداوند خیـــــــــــــــــرت دهد مهندس جان.....که روشنمان فرمودی:D

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    استااااااااااد باز هم درباره سوالای دیگه مثلا اسکیس نظری داشتید بفرمیوو:blush::)

پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    البته
    البته باید بگم که به قول معروف در همیشه رو یه پاشنه نمی چرخه!
    یعنی به هر حال همه چی ممکنه
    منظور از همه چی چیه؟؟
    بعضی وقتا تو کنکور سطح سوالا یه جوریه( مثل سال هفتادو اند که نمیگم خودتون بردی پیداش کنید!) که خیلی ها( منظور کسایی هستن که حتی تا 40 درصد هم در شرایط عادی میزدن) نتونستن حتی 1 سوال رو جواب بدن!
    اینو گفتم که خب یه وقت شاید دیدید به کارتون اومد

پاسخ
     سپاس شده توسط mehdime007 ، alireza ، haydariyan ، diamond
    ممنون مهندس ایلیا عالی بود . مطمئنا به کارمان خواهد امد.:D:D:D
    آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    خوب بود مهندس ایلیا...:sleepy:
    آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
    بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، diamond
    ممنون از مهندس ايليا عزيز
    تنها راه براي ياد گرفتن هر زباني اينه كه واقعا بهش علاقه داشته باشين و با جديت هرچه تمام تر دنبالش كنيد .......................
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
    پاسخ
     سپاس شده توسط ala sh ، ایلیا ، diamond ، JAVAD4050

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مسابقه سایت ایرانشهرساز/مسابقه چهارم/زبان تخصصی- برنده مهندس matata95 URBAN 98 108 12,850 ۱۳۹۲-۴-۱۲، ۰۹:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      هر روز یک سوال:26:از نظر مک کی برنامه ریزی یعنی؟ meysam rezaei 3 2,301 ۱۳۹۰-۹-۲۹، ۰۵:۵۶ عصر
    آخرین ارسال: parasto_gh
      هر روز یک سوال:7:واژه ی آپوییکا در تمدن یونان و به زبان یونانی به چه معناست؟ meysam rezaei 1 1,824 ۱۳۹۰-۹-۱۱، ۰۲:۰۹ صبح
    آخرین ارسال: meysam rezaei

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان