امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه خبر خوب برای ارشد های غیر مرتبط شهرسازی نیای از دست دادی خبر را!!!!
خوب دیگه مهر نظام مهندسی همه رو به حرف آورده توی چنین شرایطی اتفاقای اینطوری هم میافته
آخرین ارسال های من :

[img=0x282]http://pic.photo-aks.com/photo/nature/rain/large/girl_rain_forest_road.jpg[/img]
Follow your dreams  and  never  never never give up

پاسخ
اگه منظورتون بنده هستم که یادم نمیاد حتی 1کلمه راجع به نظام مهندسی صحبتی کرده باشم
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
نه منظورم فقط نظام مهندسی نیست منظورم این که این موضوع زمینه ای شد برای بحث و نظرات دیگه

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، Sadeghpour
سلام به همه دوستان و همكاران عزيزم
همه اظهار نظر كردند......بذاريد مام يه چيزي بگيم ;)......................فقط...فقط...فقط.....توانايي هاي خودتون رو در زمينه رشتتون افزايش بدين .....مخصوصا توانايي هاي نرم افزاري و ....شايد يه مهندس باداشتن مهر نظام مهندسي نتونه كاري رو كه يه دانشجوي ترم 4 به خاطر توانايي بالا در رشتش انجام ميده .....انجام بده
اگه به اين نتيجه رسيديد كه توي رشتتون انقدر به روز و آپديت هستيد كه مي تونيد هر كاري رو (مرتبط با رشته) انجام بدين ....اونوقت خودتون مي فهميد كه داشتن مدرك نظام مهندسي هيچ ارزشي براتون نداره................ ..........فقط........فقط.......فقط........آپديت، توانا، خلاق و مفيد باشيد ..........
با ارزوي موفقيت براي تك تك اعضاي ايران شهرساز
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، ایلیا ، saeed nasiri majd ، abcdefghijklm ، godonly. ، diamond ، mehdime007 ، mahzad ، haydariyan ، iranshahr63 ، dely_sh
تغییر امضاتون مبارک!

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
(۱۳۹۰-۹-۲۵، ۰۹:۱۰ عصر)ایلیا نوشته است: سلام
اگه اجازه بدید ما هم یه کوچولو نظر بدیم
همه ما آدما باید برای بقیه احترام قائل بشیم چه کسی که شهرسازی یا معماری یا جامعه شناسی یا برق و... خونده حق بی احترامی به بقیه رو نداره، اون گروهی هم که بیشتر برای بقیه خط و نشون میکشه کمتر از بقیه چیزی میدونه، به هرحال درخت هرچه بارش بیش ...
رشته هایی که بیشتر وجه اجتماعی پیدا می کنند خیلی سخت ترند، چون باید نگرش خاصی در دانشجوهاشون ایجاد بشه در حالی که هرچه به سمت تئوری پیش میریم این قضیه کمتر میشه، به همین دلیل تصور می کنم خیلی واضح باشه که رشته ای مثل جامعه شناسی خیلی پیچیده تر از سایر رشته ها باشه شهرسازی هم همینطوره چون با روابط بسیار متغیر اجتماعی و فرهنگی و .. سروکار داره، قطعا کسی که از رشته های دیگه بیان چه معمار باشه یا جغرافیا یا مدیریت، نمیتونه موفق باشه چون 4سال دانشجویی شهرسازی یعنی فقط آشنایی اولیه با پایه مباحث مرتبط با شهرسازی. علاوه بر این ایجاد تفکر خیلی سهل تر از تغییر تفکره چون در ایجاد شما فقط روی یک صفحه سفید چیزی می نویسید اما در تغییر شما باید قبلی ها رو پاک کنید و بعد چیزی بنویسید(اگه بتونید پاک کنید!) به همین دلیل یه نفر مثلا معمار باید راه زیادی طی کنه که شاید دید شهرسازی پیدا بکنه یا نکنه!!
در دوره ارشد هم بیشتر پژوهش بر مبنای مطالعات کارشناسی مطرح میشه که فارغ التحصیلان غیر مرتبط اول کار تازه میان می پرسن طرح جامع چیه؟! خب از این گروه قطعا اون چیزی که باید در نخواهد آمد . . .
اینم یه اشتباهه که احتمالا به دلیل کمبود فارغ التحصیلان شهرسازی، به بقیه هم میدون میدن، اما خب همونطور که بتنی که یه شهرساز میسازه به سالاد فصل! شباهت بیشتری داره، شهری هم که یک معمار میسازه شبیه مامان بازی دوارن بچگیهاست
یادش بخیر...

سلام مهندس ایلیای عزیز
پس مرحوم دکتر منوچهر مزینی یا دکتر طبیبیان و ... خیلی چهرهای دیگر معمار و شهرساز نبودن؟
دکتر مزینی که دیگه آخراش شهرسازای اورپایی و ... نقد می کرد.
به نظر من سعی و تلاش آدما می تونه اونا رو به هر جایی تو هر رشته ای برسونه نمونه اش هم که مثال زدم.
مهندس صادقپور حرف خوبی زد:
سلام به همه دوستان و همكاران عزيزم
همه اظهار نظر كردند......بذاريد مام يه چيزي بگيم [تصویر:  wink.gif]......................فقط...فقط...فقط.....توانايي هاي خودتون رو در زمينه رشتتون افزايش بدين .....مخصوصا توانايي هاي نرم افزاري و ....شايد يه مهندس باداشتن مهر نظام مهندسي نتونه كاري رو كه يه دانشجوي ترم 4 به خاطر توانايي بالا در رشتش انجام ميده .....انجام بده
اگه به اين نتيجه رسيديد كه توي رشتتون انقدر به روز و آپديت هستيد كه مي تونيد هر كاري رو (مرتبط با رشته) انجام بدين ....اونوقت خودتون مي فهميد كه داشتن مدرك نظام مهندسي هيچ ارزشي براتون نداره................ ..........فقط........فقط.......فقط........آپديت، توانا، خلاق و مفيد باشيد ..........
با ارزوي موفقيت براي تك تك اعضاي ايران شهرساز

آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط @uror@ ، godonly. ، 0RKIDEH ، abcdefghijklm ، haydariyan ، Sadeghpour ، dely_sh
(۱۳۹۰-۹-۲۵، ۱۱:۵۱ عصر)saeed nasiri majd نوشته است:
(۱۳۹۰-۹-۲۵، ۰۹:۱۰ عصر)ایلیا نوشته است: ، قطعا کسی که از رشته های دیگه بیان چه معمار باشه یا جغرافیا یا مدیریت، نمیتونه موفق باشه چون 4سال دانشجویی شهرسازی یعنی فقط آشنایی اولیه با پایه مباحث مرتبط با شهرسازی. علاوه بر این ایجاد تفکر خیلی سهل تر از تغییر تفکره چون در ایجاد شما فقط روی یک صفحه سفید چیزی می نویسید اما در تغییر شما باید قبلی ها رو پاک کنید و بعد چیزی بنویسید(اگه بتونید پاک کنید!) به همین دلیل یه نفر مثلا معمار باید راه زیادی طی کنه که شاید دید شهرسازی پیدا بکنه یا نکنه!!

سلام مهندس ایلیای عزیز
پس مرحوم دکتر منوچهر مزینی یا دکتر طبیبیان و ... خیلی چهرهای دیگر معمار و شهرساز نبودن؟
دکتر مزینی که دیگه آخراش شهرسازای اورپایی و ... نقد می کرد.
علیک سلام
قبول دارم که در نوشتن اون جمله دقت کافی نکردم
اما اگه کامل میخوندید قطعا متوجه منظور بنده میشدید که کار نشد نداره اما سخت تره، شما اینهارو گفتید، چه خوب بود از کسی مثل دکتر حسابی هم حرفی به میون میاوردید که چند رشته رو خوند و آخریش فیزیک بود!!
به علاوه شهرسازی جنبه های مختلفی داره، هیچ لزومی هم نداره که یک نفر در همه قسمت ها قوی باشه که خیلی هم بعیده، هرکسی در شاخه ای حرفی برای گفتن داره...
در باره نقد شهرسازی اروپایی هم بحث مفصل هست که ایشالا در فرصت های بعدی
به هر حال فارغ از این بحث ها نکته مهم اینه که تغییر رشته قطعا سختی داره اما دلیلش خیلی مهمه. اگه تغییر رشته فقط به نیت بازار کار و درآمد و این حرف ها باشه بنده همون ادبیات اشتباهم رو بازهم به کار می برم! اما اگه به دلیل علاقه و استعداد شخصی باشه که مطمئنا نقطه عطفی در زندگی اون فرد و نشانگر قدرت اراده و تصمیم گیری به حساب میاد و قطعا چینن آدمی از بسیاری از شهرساز ها ( اگه نگیم از همشون ) موفق تره.
منظور که تفکیک این دو موضوع از همه

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، haydariyan
من از همه دوستان عذر خواهی می‏کنم، اگه حرفام باعث رنجش کسی شد، قصد توهین نداشتم، فقط خواستم بگم هرکسی به خودش اجازه می‏ده وار مباحث شهرسازی بشه، چون ظاهراً مباحث ساده این، ولی در واقعیت اینطور نیست.
من اصلاً در ارتباط با مهر نظام مهندسی حرفی ندارم. چون هیچ شهرسازی تا الان با این مهر نتونسته کاری بکنه.
ناراحی من فقط از اینه که تو اداراتی مثل مسکن و شهرسازی یا شهرداری پست ها با رشته هایی مثل جغرافیا و عمران پر میشه و اصلاً یادشون می‏ره این سازمان ها مکان تخصصی بچه های شهرسازین. همین......
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، diamond ، saeed nasiri majd ، haydariyan
نه چرا عذر خواهی
یه زمانی بود که ابن سینا چندتا تخصص می گرفت و می گفت که از 18 سالگی به بعد هیچ مطلبی جدیدی نبوده که یاد بگیره!
اما الان طوری شده که 4 سال تاخیر یعنی خیلی! تفاوتش با حتی 15 سال پیش هم قابل مقایسه نیست
خوبه که دوستان توجه داشته باشن

پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh ، diamond
(۱۳۹۰-۹-۲۵، ۰۹:۱۳ عصر)afagh haydariyan نوشته است:
اگه نظر شما اینه خوب نظر شماست دیگه و قابل احترام ولی سعی کنیم دیدمون رو بازترکنیم مهم مهندس بودن ونبودن نیست مهم توانایی،علم و دانش واستعداد آدماست.شما حرف خارج رو میزنید اونا ازهمون اول وارد رشته ی مورد علاقه ی خودشون میشن ولی ما چی با کنکورای مسخره سرکار گذاشته میشیم و بعد رشته ای که...من خیلی خوشحالم که این موقعیت حداقل تو ارشد به بچه هایی که نتونستن دوره ی کارشناسی رشته مورد علاقه شون روبخونن داده شده،خیلی از شرایط دست به دست هم میدن تاکسی بتونه مهندس بشه یا نشه،خیلی از مهندسامون باکلی امکانات قبل کنکور وبعد کنکور قبول میشن اما من کسایی رو میشناسم که از سرناچاری و بی امکاناتی و حتی نبود معلم خوب مجبور شدن ازهمون ابتدا نه تو رشته دانشگاهی بلکه حتی تو رشته انتخابی دبیرستان هم چیزی رو انتخاب کنن که مورد علاقه شون نبوده،پس بهتر سرپیکان رو از روی آدمای بی تقصیر برداریم ونظام ضعیف آموزشی رو مورد سرزنش قرار بدیم حرفا طولانی شد ولی بهتر با دیدی باز به همه چی نگاه کنیم،داشتن و نداشتن مهر نظام مهندسی چه دردی رو دوا میکنه،مگه اینطور نیست که نزدیک50درصد کسایی که مشغول به کار در حرفه شهرسازی اند به زور مدرکشون به دیپلم میرسه و اونایی که مدرک دارن دربه در دنبال کار میگردن پس دیگه این همه ناراحتی واسه یه مهر به نظرتون لازمه؟

مرسی.اونچیزیرو که لازم بود گفته بشه گفته شد.به فرض که مهر هم داده شد مطمئن باشید موفقیت در یک کار حتما به توناییهای علمی شخص مربوط میشه نه اینکه فلانی فقط مدرکشو گرفت تمومه دیگه.مطمئنا در گزینش بین یک شهرساز تونا و یک رشته غیرمرتبط حتما اولویت با شهرسازه.
از نظر کاری هم فک کنم تقریبا همه بدونن که وضع چه جوریه و باقی رشته ها با تمام سختی که توی در خوندن متحمل میشن (شاید صد برابر رشته های دیگه) اخرش هیچی انتظارشونو میکشه.
آخرین ارسال های من :

بیا تا داد عمر رفته بستانیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رویکردهای شهرسازی meysam.mansourirazi 3 2,019 ۱۳۹۴-۲-۲۲، ۰۷:۲۰ عصر
آخرین ارسال: حسنیه هزاره
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,746 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,408 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,154 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,340 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,686 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,314 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,469 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان