امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگاهي به سير تحول طرح هاي توسعه كلان شهر تهران
طرح جامع جديد تهران، سند راهبردي- ساختاري جهت توسعه پايدار و هماهنگ کلانشهر تهران و ساماندهي اين شهر است. در اين سند، با توجه به جايگاه و نقش جهاني، ملي و منطقه تهران، چشم­انداز توسعه ترسيم شده و راهبردهاي تحقق آن (زيست محيطي، اجتماعي - اقتصادي و کالبدي) در زمينه­هاي لازمه مشخص گرديده است.
در سند موصوف براساس ايده ساختاري توسعه شهر، سازمان فضايي شهر که چشم­انداز کالبدي توسعه شهر است، ارائه و بر مبناي آن نحوه استفاده از اراضي در محدوده شهر، پهنه­بندي و با ضوابط و مقررات مورد لزوم، تدوين گرديده است.
مأموريت اصلي اين طرح، تهيه اسنادي براي هدايت و کنترل توسعه شهر، به ويژه کنترل تحولات کالبدي و نحوه استفاده از اراضي است. بدين منظور، مسائل حياتي و اساسي شهر و راهبردهاي حل آن با انجام مطالعات لازمه اجتماعي – اقتصادي، زيست محيطي و کالبدي مشخص شده است.
طرح جامع جديد تهران، سندي است جهت مديريت شهر و احياي مجدد آن، براساس فکر، انديشه، برنامه و طرح­هاي سنجيده ، که ضمن رفع نيازها و پاسخگويي به کمبودها، موجبات استفاده مناسب از توان و قابليت­­هاي بالقوه و بالفعل شهر را به همراه ساماندهي ساخت و سازها و عمران شهري براساس ضوابط و مقررات مناسب، امکان پاسخگويي به مردم، سازمان­ها و مديريت شهري را فراهم ساخته است.
طرح جامع جديد تهران که تهيه آن ضرورتي انکارناپذير محسوب مي شد، در تاريخ 5/9/86 در شوراي عالي شهر سازي و معماري تصويب گرديد.

فایل‌(های) پیوست شده
.docx   137_file.docx (اندازه: 1.33 MB / تعداد دفعات دریافت: 88)
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، diamond ، alireza ، ایلیا ، darya2010 ، ahmad lotfi ، 0RKIDEH ، soheilarch
مطلب خوبیه. تو کنکور هم ازش سوال میاد
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما
کنکور طراحی شهری؟
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
تو قسمت مباحث عمومی میاد. فکر کنم واسه بچه های برنامه ریزی لازمتر باشه.

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، diamond
اها مرسی عزیزم:blush::heart:

پاسخ
ممنون از مهندسان گرامی:)
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  90.293 46- مدیریت شهری و نقش آن در توسعه ی سازمان فضایی شهر بابلسر سیدمحمد رستمکلایی aramo 1 3,933 ۱۳۹۵-۹-۲۰، ۱۰:۳۶ عصر
آخرین ارسال: oyster
  مقاله شهر پست مدرن - word atelieahjam 0 2,280 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۴:۵۵ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  مقاله فضاهای عمومی شهر فراصنعتی و نقش های در حال تغییر آنها - word atelieahjam 0 1,990 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۲۲ صبح
  مقاله مکانیابی شهر جدید سهند atelieahjam 0 914 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۶:۴۷ عصر
  مقاله هويت بخشى به شهر از طريق بهره گيرى از عناصر طبيعى atelieahjam 0 1,153 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۵:۲۳ عصر
  مقالات شهرسازی به صورت pdf , word urbana.ea 0 3,972 ۱۳۹۴-۴-۲۹، ۰۶:۵۷ عصر
آخرین ارسال: urbana.ea
  بررسي كيفيت مبادي ورودي شهرهاي گردشگري با تاكيد بر جامعه گردشگران نمونه موردي: شهر با cnstm 0 888 ۱۳۹۴-۴-۵، ۰۳:۴۴ عصر
آخرین ارسال: cnstm
  نقش گردشگری شهری در توسعه اقتصادی کلان شهرها cnstm 0 1,107 ۱۳۹۴-۴-۵، ۰۳:۲۹ عصر
  تحول برنامه ریزی شهری در ایران و اروپا cnstm 0 1,378 ۱۳۹۴-۴-۵، ۰۳:۲۳ عصر
  مقاله دانلود مقاله جایگاه اکوتوریسم بیابانی در توسعه سکونتگاه های روستایی atelieahjam 0 1,910 ۱۳۹۴-۱-۱۹، ۰۲:۴۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان