امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مباحثه1:فضای شهری-از همه اعضای آنلاین دعوت به شرکت میکنیم
Lightbulb 
از همه اعضا تقاضای شرکت میکنیم:blush::heart:
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، ایلیا ، Sadeghpour ، 0RKIDEH ، aramo ، haydariyan
ممنون از مهندسین فعال سایت و دیگر اعضایی که امروز در بحث فضای شهری شرکت میکنند

برای راحتی دسترسی اعضا از این به بعد موضوع بحث های انتخاب شده در تابلو اعلانات قرار میگیرد.

این ارسال بعد از شروع بحث حذف میشود و جهت اطلاع دوستان بود.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، ایلیا ، 0RKIDEH ، parasto_gh ، aramo ، Sadeghpour ، haydariyan
(۱۳۹۰-۹-۳۰، ۰۹:۳۳ صبح)AliReza نوشته است: ممنون از مهندسین فعال سایت و دیگر اعضایی که امروز در بحث فضای شهری شرکت میکنند

برای راحتی دسترسی اعضا از این به بعد موضوع بحث های انتخاب شده در تابلو اعلانات قرار میگیرد.

این ارسال بعد از شروع بحث حذف میشود و جهت اطلاع دوستان بود.

ممنونم مهندس خیلی لطف کردید

پاسخ
سلام دوستان.این اولین بحث تخصصی شهرسازی هست که باهم انجامش میدیم.خب میخوایم باهم راجب فضای شهری صحبت کنیم کی میتونه یه تعریف از فضای شهری به ما بده:heart:
خب من اول تعریف خودمو ارئه میدم.فضا که در درجه اول به محیط دربرگیرنده ما اطلاق میشه وفضای شهری به قسمتی از محیط شهر گفته میشه که بیشترین تعاملات مردم رو دربر داره معمولا این فضاها تاریخی هستن و مردم بهش احساس تعلق دارن.تو فضاهای شهری از برخورد مردم گرفته تا فعالیت های سیاسی اجتماعی فرهنگی و... انجام میشه
فضای شهری مکان اصلی حیات واقعیست جای وقوع واقعه است صحنه واقعی حادثه است و انباشت خاطره های جمعی و فردی(حبیبی.1387.ص21):blush:
من خلاصه چیزایی که میخواسم بگمو به صورت سر فصل میگم.
فضای شهری طراحی شده جدید و اشکالاتش
فضاهای شهری قدیمی تخریب شده در بازسازی شهرها بمرور زمان
ویژگی های فضاهایی که باید طراحی شوند
بررسی چند فضای شهری:نقش جهان اصفهان.امیرچخماق یزد.سبزمیدان لاهیجان.میدان توپخونه تهران.میدان کامپو ایتالیا.میدان بولونیا.نورنبرگ.سن مارکو و سیه نا
ممنونم از همه دوستان فعالی که هرروز فعال بودند و امروز هم فعال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Sadeghpour ، Brightness
با سپاس فراوان، البته من تعریف خودم با توجه به مطالعاتی که انجا دادم . فضای شهری به محیط های که محل تنفس و مکث شهری گفته می شود که ساکنان شهر برای فرار از شلوغی و ترافیک شهری و اوقات فراغت به این محیط ها روانه می شود این مکان می توان یک مکان تاریخی، ورزشی، طبیعی و... باشد متاسفانه در کشور ما کمتر به این مسئله پرداخته می شود و اکثر شهرهای ما فاقد فضاهای شهری مناسب می باشند نمونه موردی می توان به شهر اهواز اشاره کرد که به غیر اطراف رودخانه کارون فضای شهری دیگر به سختی پیدا می شود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Sadeghpour ، Brightness
فضای شهری طبق تعریف دکتر پاکزاد، 5 نوعه، 1- میدان شهری 2- خیابان شهری 3-لبه آب(ساحل یا رودخانه) 4-ورودی شهرها 5-پله های شهری
با این حساب فضایی مثل پارک فضای شهری نیست
هر فضایی نمیتونه فضای شهری باشه
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، Sadeghpour
فضاهای شهری در مفهومی عام،ارتباط متقابل میان روابط و رفتارهاست؛ یعنی ضمن آنکه محل همجواری هویت های فردی است، در یک زندگی شهری خود به مثابه مهم ترین عامل احراز هویت بوده و بر رفتارها و روابط انسانی تأثیر می گذارد. علاوه بر این، فضای شهری، به عنوان یک فضای عمومی محل ظهور و حیات بخشی اندیشه ها و خواست های فردی و اجتماعی انسانهاست، یعنی مهم ترین مرکز ادراکات اشتراک آدمی است و شاید به همین دلیل در توسعه انسانی جوامع نقش بسیار پر اهمیتی را داراست(فضاهای عمومی شهری،رفیعیان) فضاهای شهری از ارتباط متقابل میان روابط و فعالیتها تشکیل شده است چند ویژگی مهم فضای شهری1- باز بودن و دسترس پذیر بودن فضا-2-عمومی بودن فضا-3-برقراری تعاملات اجتماعی در فضا

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، Brightness
با سلام و خسته نباشید
اگر امکان داره منبع مطالبی را که عنوان می فرمایید قید کنید و مشخص کنید که خودتون بیان فرمودید.
اینطوری اگر کسی بخواد دنبال مطلب بره خیلی راحت به نتیجه می رسه.
مثال:پاکزاد 86:ص169
ببخشید یه وقت جسارت نشه فقط در حد پیشنهاد ه اگر مایل نبودید ...:blush::blush::blush::D
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh ، aramo ، ایلیا ، haydariyan
(۱۳۹۰-۱۰-۱، ۰۲:۵۹ عصر)saeed nasiri majd نوشته است: با سلام و خسته نباشید اگر امکان داره منبع مطالبی را که عنوان می فرمایید قید کنید و مشخص کنید که خودتون بیان فرمودید. اینطوری اگر کسی بخواد دنبال مطلب بره خیلی راحت به نتیجه می رسه. مثال:پاکزاد 86:ص169 ببخشید یه وقت جسارت نشه فقط در حد پیشنهاد ه اگر مایل نبودید ...:blush::blush::blush::D
حق با شماست چشم.

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، aramo ، Sadeghpour ، ایلیا
سلام ممنون از دوستانی که نظراتشونو دادن.مث اینکه ما دیگه نباید واسه بحثای گروهیمون روز و ساعت تعیین کنیم چون جوابگو نیس.راسشو بخواید چهارشنبه من 1ساعت منتظر بودم ولی هیچکس آنلاین نشد ج نداد

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,404 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,148 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,676 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,309 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 881 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,143 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مسابقه ایرانشهرساز/مسابقه هشتم/مسکن و مرمت شهری-برنده مهندس farnoosh joon Brightness 63 11,642 ۱۳۹۲-۴-۱۶، ۱۰:۴۷ عصر
آخرین ارسال: alireza
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,612 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان