امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حوزه نفوذ شهری
چه عواملی باعث میشه یک شهر نسبت به شهر های نزدیک به خود تاثیر بیشتری بگذارد و حوزه نفوذ گسترده تری داشته باشد

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۱۰-۸، ۰۶:۴۴ عصر)aramo نوشته است: چه عواملی باعث میشه یک شهر نسبت به شهر های نزدیک به خود تاثیر بیشتری بگذارد و حوزه نفوذ گسترده تری داشته باشد

سلام
بنظر من عوامل بسیار زیادی در حوزه نفوذ(پسکرانه) تاثیر میذاره،مثلا یه مرکز دانشگاهی یا شهرکهای صنعتی یا خیلی عوامل دیگه که اگر نام برده بشه تعدادش خیلی زیاد میشه .اگر درست منظورتونو متوجه شده باشم؟
معیار های جالبی هم تو کتابا اومده گفتن روزنامه محلی تا هرجاکه میره اونجا می تونه حوزه نفوذ اون شهر باشه یا معیار های دیگه...
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، parasto_gh
(۱۳۹۰-۱۰-۸، ۱۱:۳۰ عصر)saeed nasiri majd نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۰-۸، ۰۶:۴۴ عصر)aramo نوشته است: چه عواملی باعث میشه یک شهر نسبت به شهر های نزدیک به خود تاثیر بیشتری بگذارد و حوزه نفوذ گسترده تری داشته باشد

سلام
بنظر من عوامل بسیار زیادی در حوزه نفوذ(پسکرانه) تاثیر میذاره،مثلا یه مرکز دانشگاهی یا شهرکهای صنعتی یا خیلی عوامل دیگه که اگر نام برده بشه تعدادش خیلی زیاد میشه .اگر درست منظورتونو متوجه شده باشم؟
معیار های جالبی هم تو کتابا اومده گفتن روزنامه محلی تا هرجاکه میره اونجا می تونه حوزه نفوذ اون شهر باشه یا معیار های دیگه...

بسیار متشکر از پاسخ خوبتان

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، eli taghavi

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,309 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  مسابقه ایرانشهرساز/مسابقه هشتم/مسکن و مرمت شهری-برنده مهندس farnoosh joon Brightness 63 11,642 ۱۳۹۲-۴-۱۶، ۱۰:۴۷ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مسابقه سایت ایرانشهرساز/مسابقه سوم/راهکار شهری- برنده مهندس dementor URBAN 98 53 13,981 ۱۳۹۲-۴-۱۱، ۰۹:۴۱ عصر
آخرین ارسال: alireza
  بازار کار کدام گرایش بهتره؟1- برنامه ریزی شهری2- برنامه ریزی منطقه ای3-مدیریت شهری alireza 2 3,085 ۱۳۹۱-۳-۱۰، ۱۱:۰۹ عصر
آخرین ارسال: aramo
  مدیریت شهری چیست aramo 3 4,547 ۱۳۹۱-۲-۱۳، ۱۰:۲۱ صبح
آخرین ارسال: 0RKIDEH
  هرروز یک سوال:54:برنامه ریزی برای نواحی حومه ای شهری نخستین بار توسط چه کسی ارایه شد؟ meysam rezaei 4 3,066 ۱۳۹۰-۱۲-۲۳، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: n4rnia
  تمرکز اصلی در مطالعات پاولزوکر پیرامون کدلمیک از فضاهای شهری است؟ saeiideh 3 2,817 ۱۳۹۰-۱۱-۱۰، ۱۱:۲۱ عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  در کدام دوره تاریخی، امکان تحرک اجتماعی محدود بود و جامعه شهری به صورت نظام کاستی ادا aramo 6 3,905 ۱۳۹۰-۱۱-۹، ۱۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: aramo
  کدام یک از قوانین برنامه ریزی شهری در ایران در سال1312 وضع شد aramo 7 3,909 ۱۳۹۰-۱۱-۷، ۱۲:۵۳ صبح
آخرین ارسال: پریوش
  سوال 127: مدیریت شهری ؟ seywan_kurd 4 2,290 ۱۳۹۰-۱۱-۵، ۰۹:۴۷ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان