امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:49: شیب مطلوب خیابان ها در طراحی کالبدی شهرها چند درصد است؟
برای آزادراه حداکثر شیب طولی 4%
برای بزرگراه 5%
خیابان اصلی(شاهراه) 5%
خیابان درجه دو 6%
و همینطور که از نقش عبوری شبکه ارتباطی کاسته و نقش دسترسی بیشتر میشه شیب طولی هم افزایش پیدا میکنه
فکر میکنم توی این سوال منظور شیب طولی برای خیابان اصلی عبوری مدنظرش بوده که 5%میشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، mehdime007
جواب صحیح 5 درصد است.
منبع: مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری دکتر شیعه صفحه 186
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، mahzad ، shahryar
شیب عرضی یا طولی؟
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
(۱۳۹۰-۱۰-۱۰، ۰۹:۳۴ عصر)ایلیا نوشته است: شیب عرضی یا طولی؟

شیب طولی 5 درصد است و شیب عرضی 1.5 تا 2 درصد است.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
شما درست میگید ولی در صورت پستی و بلندی شیب طولی به 6 و 7 هم میرسد البته این شیب در خیابانهای فرعی بین 10 تا 12 درصد میباشد.
آخرین ارسال های من :

گاهی دست خودم را میگیرم می برم هوا خوری،یاد تو هم که همه جا با من است،تنهایی هم که پا به پایم میدود...میبینی؟وقتی که نیستی هم جمعمان جمع است.
پاسخ
عزیزان یه دقیقه صبرکنید من دیگه همه شیبا رو قاطی کردم!!!!! :huh:بیاید یه جمع بندی کنیم مهندسان گرامی:-/.....من الان شیبای طولی رو از کتاب شبکه ارتباطی در طراحی شهری - دکتر فریدون قریب 77 تا 95 میگم ، فقط بعدش یه نفر لطف کنه و شیب عرضی هم دقیقا بگه که ما روشن شیم توروخدا!!!!
در مقطع عرضی خیابان فرعی = حداکثر شیب طولی 10 % و درشرایط خاص تا 12 %
در مقطع عرضی خیابان جمع و پخش کننده = حداکثر شیب طولی 8 %
در مقطع عرضی خیابان اصلی درجه2 = 6 %
در مقطع عرضی خیابان اصلی عبوری ( شاهراه ) = 5%
در مقطع عرضی بزرگراه = 5%
در مقطع عرضی آزادراه ( اتوبان ) = 4%
.
.
.
خوب حالا یه نفر شیب عرضی رو هم دقیقا مشخص کنه که چی به چیه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۱۰-۱۰، ۱۰:۲۵ عصر)Mahbobe-G نوشته است: آقا یه دقیقه صبرکنید من دیگه همه شیبا رو قاطی کردم!!!!! :huh:بیاید یه جمع بندی کنیم مهندسان گرامی:-/.....من الان شیبای طولی رو از کتاب شبکه ارتباطی در طراحی شهری - دکتر فریدون قریب 77 تا 95 میگم ، فقط بعدش یه نفر لطف کنه و شیب عرضی هم دقیقا بگه که ما روشن شیم توروخدا!!!!
در مقطع عرضی خیابان فرعی = حداکثر شیب طولی 10 % و درشرایط خاص تا 12 %
در مقطع عرضی خیابان جمع و پخش کننده = حداکثر شیب طولی 8 %
در مقطع عرضی خیابان اصلی درجه2 = 6 %
در مقطع عرضی خیابان اصلی عبوری ( شاهراه ) = 5%
در مقطع عرضی بزرگراه = 5%
در مقطع عرضی آزادراه ( اتوبان ) = 4%
.
.
.
خوب حالا یه نفر شیب عرضی رو هم دقیقا مشخص کنه که چی به چیه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

متن کتاب دکتر شیعه: شیب خیابان ها معمولا 5 درصد است این در مورد طول خیابان است، ولی به ملاحضات توپوگرافی شاید لازم آید شیب خیابان های اصلی بین 6 تا 7 درصد و خیابان های فرعی 10 تا 12 درصد باشد. عرض خیابان آسفالت نیز معمولا 1.5 تا 2 درصد است.
مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری دکتر شیعه صفحه 186

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
متشـــــــــــــکرم:heart:

پاسخ
البته به گزینه ای هم که تو کنکور میدن بستگی داره.

پاسخ
فکر کنم 5/. تا 6 درجه

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,464 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,758 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,319 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,159 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,688 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,317 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  بدلیل انتقال سایت امشب مسابقه ویژه ایران شهرساز در ساعت 10 برگزار نمی شود alireza 1 1,442 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۱۱:۵۴ عصر
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,375 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  عدم ارتقا پایه پروانه اشتغال (طراحی) برای فارغ التحصیلان معماری علمی کاربردی یا کاردا saeed nasiri majd 9 4,678 ۱۳۹۲-۴-۱۴، ۱۱:۴۶ صبح
آخرین ارسال: s1s2s3

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان