امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:50:نظام طبقاتی و جدایی گزینی محله ای
سوال طولانی بود نشد در عنوان بنویسم

نظام طبقاتی و جدایی گزینی محله ای در کدام یک از دوره های تاریخی بعد از اسلام تجدید گردید؟
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
دوره صفوی
محلات حیدری و نعمتی
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
دوره ی صفوی ... راستی یه سوال توی سوال;) شروع این نوع نظام طبقاتی و جدایی محلات از کدوم دوره ی قبل از اسلام بوده ؟
ساسانیان بود؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
دوره صفوی
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
جواب صحیح سلجوقیان می باشد.
منبع: از شار تا شهر صفحه 76

(۱۳۹۰-۱۰-۹، ۰۸:۳۸ صبح)mehdime007 نوشته است: دوره ی صفوی ... راستی یه سوال توی سوال;) شروع این نوع نظام طبقاتی و جدایی محلات از کدوم دوره ی قبل از اسلام بوده ؟
ساسانیان بود؟

بله تجدید سازمان فضایی دوران ساسانی است.

پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، mahzad ، ایلیا ، shahryar ، .Utopia ، Brightness
در دوره اسلامی بوده البته در اوایل نبود اما فکر کنم در دوره خلفای عباسی این جدایی وجود داشته

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۱۰-۱۳، ۰۷:۰۷ عصر)aramo نوشته است: در دوره اسلامی بوده البته در اوایل نبود اما فکر کنم در دوره خلفای عباسی این جدایی وجود داشته

مهندس جان جواب صحیح رو ارسال کردم تو کامنت قبلی:blush:
دوره سلجوقیان

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، aramo

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,686 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,309 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,620 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,363 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,517 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  یک خبر فوق العاده خوب برای شهرسازا، نیای از دست دادی! radan 10 5,667 ۱۳۹۱-۸-۸، ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: urbanism2012
  بحث روز=>توزیع نظارت و طراحی و نحوه ارجاع در شهر شما ؟ توسط شهرداری یا نظام مهندسی ؟ alireza 1 2,286 ۱۳۹۱-۴-۹، ۱۱:۰۵ صبح
آخرین ارسال: saeed nasiri majd
  هرروز یک سوال:54:برنامه ریزی برای نواحی حومه ای شهری نخستین بار توسط چه کسی ارایه شد؟ meysam rezaei 4 3,066 ۱۳۹۰-۱۲-۲۳، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: n4rnia
  هر روز یک سوال:4:مارکوس وایترویوس در مکان گزینی شهرها به چه عاملی بیشتر اهمیت می داد؟ meysam rezaei 4 3,750 ۱۳۹۰-۱۲-۱۶، ۰۹:۲۶ عصر
آخرین ارسال: poroshot
  هر روز یک سوال:47:اساس تشکیل دهنده و بوجود آورنده ی محله چیست؟ meysam rezaei 3 2,596 ۱۳۹۰-۱۲-۱۲، ۰۹:۳۸ عصر
آخرین ارسال: mobin61

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان