ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
راهنمای درخواست روادید
روادید دانشجویی

راهنمای ارائه درخواست روادید

فرم‌های درخواست را می‌توانید به صورت رایگان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱ صبح روزهای یکشنبه الی پنجشنبه از بخش روادید دریافت کنید. درخواست‌های تکمیل شده برای دیدار، تحصیل و کار موقت در کانادا روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۰ صبح پذیرفته می‌شود. بخش روادید، تاریخی را برای مراجعه شما معین کرده که در زمان تحویل درخواست به اطلاعتان می‌رساند. شما باید مدارک مورد نیاز جهت ویزای دانشجویی را فراهم و به همراه درخواستتان ارائه نمایید. در تکمیل فرم‌ها دقت نمایید. مسئولیت اطلاعات داده شده در فرم ها به عهده شخص متقاضی است.

ارائه پرونده به صورت ناقص ممکن است منجر به رد درخواست گردد، چرا که بسیاری از درخواست‌ها براساس اطلاعات موجود در پرونده و بدون مصاحبه بررسی می‌گردند. باید تمام مدارکی را که مایلید مورد بررسی قرار گیرند( مثل هر گونه توصیه نامه) در زمان درخواست به همراه پرونده خود ارائه نمایید. مدارکی که از طریق پست، فکس و یا ایمیل مستقیما به سفارت ارسال گردند، در نظر گرفته نمی‌شوند، لذا هیچ مدرکی را به وسیله پست، فکس، و یا ایمیل به سفارت ارسال نفرمایید. شخص دیگری هم می‌تواند به جای شما درخواست روادیدتان را تحویل سفارت نماید.

اگر درخواست روادید شما اخیراً رد شده است، توصیه می‌شود تنها در صورتی مجدداً درخواست روادید نمایید که وضعیت شما به صورت قابل ملاحظه‌ای تغییر یافته باشد و یا اطلاعات تازه‌ای جهت ارائه داشته باشید.

زمان ارائه درخواست

برای روادید به موقع اقدام کنید ، دير اقدام كردن براى روادید بزرگ ترين ضربه ايى هست كه يك متقاضى ميتواند به خود بزند . چون در ماه هاى جولاى و آگوست كه هم وطنان عزيز عازم كانادا هستند سفارت در شلوغ ترين بازه كاري خود بوده، تمام وقت هاى مصاحبه پر هست. سفارت در اين ماه ها معمولا تعداد كمترى وقت مصاحبه صادر مي كند و معمولا بر مبناى مدارك اوليه تصميم ميگيرد. اگر پرونده قوى باشد، كه بدون مصاحبه ويزا داده می شود و اگر ضعيف باشد بدون مصاحبه رد خواهید شد.قوى بودن پرونده به پارامتر هاى مختلفى بستگى داره كه مهم ترينش پذيرش شما و ميزان فاندى كه از دانشگاه داريد هست. می توانید از شش ماه تا 70 روز قبل از شروع ترم برای دریافت ویزااقدام نمایید. اگر مایلید در تابستان سفر کنید، توصیه می شود برای اجتناب از شلوغی فصل تابستان زودتر اقدام نمایید.

گذرنامه

گذرنامه شما در طول مدت رسیدگی به درخواست روادید نزد سفارت می ماند. اگر به گذرنامه خود در طول این مدت نیاز دارید، می بایست در زمان ارائه پرونده، صندوقدار را مطلع فرمایید. اطمینان حاصل کنید که طبق مقررات دولت ایران، گذرنامه شما جهت خروج از کشور دارای اعتبار کافی باشد. چنانچه گذرنامه خود را پس از تحویل درخواست، تعویض نمایید، باید فتوکپی گذرنامه جدید خود را به سفارت ارائه کنید. در غیر اینصورت اگر روادید صادر شده نیاز به صدور مجدد داشته باشد، هزینه صدور مجدد روادید بر عهده متقاضی خواهد بود.

هزینه درخواست روادید

توجه داشته باشید که برای ارائه مدارک به سفارت و گرفتن شماره باید به حساب سفارت پول واریز بفرمایید. به حساب : بانک تجارت -شعبه نمونه مطهری-دریای نور کد 222 شماره حساب 119573955 در وجه سفارت کانادا (بدیهی است که واریز پول از شهرستان از طریق حواله کردن امکان پذیر می باشد)
برای اطلاع از آخرین تغییرات هزینه ویزا به این قسمت از سایت سفارت کانادا مراجعه کنید.
در حال حاضر (تابستان 1390) هزینه ویزای دانشجویی 133000 تومان و هزینه ویزای همراه (چند بار ورود) 160000 تومان است.

توجه: وجه دریافتی به منظور تشکیل پرونده دریافت می گردد و پس از تحویل پرونده مسترد نخواهد شد.

پروسه ی جلوی سفارت به این شکل است

در ابتدا با قرار گرفتن در صف و نشان دادن قبض بانکی به نگهبان، یک شماره ی زرد رنگ دریافت می کنید که بر اساس آن باید مدارک خود را به گیشه کنترل بدهید.گیشه کنترل به گونه ای است که شما آن طرف شیشه را نمی بینید و مدارک در داخل کانال قرار می گیرد و به طرف دیگر می رود در این زمان از طریق بلندگو شما فقط صدای طرف مقابل را می شنوید. در این کیشه (کنترل) مدارک شما چک می گردد و عکس شما به برگه ی درخواست شما ، چسبانده می شود.مدارک در پاکت قرار گرفته و به شما یک شماره ی آبی رنگی داده می شود. تا بتوانید وارد سفارت شوید.( به هیچ عنوان اجازه ی بردن موبایل ، کوله و کیف و وسایل فلزی را به درون سفارت ندارید) .

در صورتی که تمایل دارین پاسپورتتان را پس بگیرین به مسئول گرفتن مدارک در این مرحله بگویید. با ورود به سفارت در اتاق انتظار که مجهز به دوربین های مدار بسته است ، قرار می گیرد و زمانی که نوبتتان شد وارد یکی از 2 اتاق مصاحبه می شوید.که چیز خاصی نیست ، و در آن مدارک مجددا مرتب می گردد.

با تحویل مدارک در این مرحله رسیدگی صورت می گیرد و در سومین باجه به شما یک فیش مثل فیش خرید از فروشگاه داده می شود که در 2 تا 3 هفته ی دیگر جواب اولیه به شما داده می شود.(شامل :زمان جواب اولیه و پول هایی رو که داده اید ، شماره ی پرونده ، تاریخ درخواست و نوع ویزای درخواستی شما در ان اعلام شده است.)

توجه :بهتر است ، گواهی عدم سوء پیشینه را همراه با مدارک مرحله اول به سفارت تحویل دهید مدارکی نیز در سال های اخیر توسط دوستان به سفارت به صورت اضافی ارائه می گردد. از جمله Job offer ، resume خود و مدارک و افتخارات شخصی
آشنایی با اعضا و نام های کارکنان

مدت زمان بررسی و مراحل بعد از تحویل مدارک به سفارت

پس از تحویل مدارک، بررسی درخواست ویزای دانشجویی شما بر اساس آمار رسمی بطور متوسط 9 هفته به طول می کشد [۱] (میانگین زمان بررسی درخواستهای ویزای دنشجویی در سفارت کانادا در تهران از جولای 2010 تا جولای 2011).
در ابتدای تابستان 1390 (June 2011) زمان متوسط بررسی درخواستهای دانشجویی 10 هفته اعلام شد [سایت سفارت کانادا در ایران].
در انتهای تابستان 1390 (September 2011) مرتبا بصورت شفاهی به دانشجویان اعلام می‌شد که اکثر ویزاهای دانشجویی برای قبل از شروع ترم (یا با یک هفته تاخیر) آماده می‌شود. هر چند حداقل بیش از 30 نفر از دانشجویان در این مدت اعلام شده موفق به دریافت ویزای خود نشدند [تجربیات و نتایج مصاحبه روادید دانشجویی کانادا در سال 2011].
در انتهای تابستان 1390 (September 2011) زمان متوسط بررسی درخواستهای غیر دانشجویی (اعم از دیدار و کار) 15 هفته اعلام شد [بصورت شفاهی].


در صورت که رد نشوید یا به مصاحبه نیازی نباشد، از شما گواهی عدم سوء پیشینه خواسته می شود (در صورت عدم ارائه در مرحله اول به عنوان نقص پرونده تلقی می شود).

(در گذشته فرم مدیکال هم برای انجام آزمایشهای پزشکی داده می‌شد. اما اکنون آزمایش های پزشکی برای افرادی که ویزای موقت/دانشجویی/کار میخواهند نیازی نیست. مرجع:عدم نیاز ایرانیان به آزمایشهای پزشکی )

پس از اطمینان از دریافت ویزا تا ورود به خاک کاناداشهر‌های کانادا

ادمونتون Edmonton،ویکتوریا Victoria،ساسکاتون Saskatoon،ونی پگ Winnipeg، ونکور Vancouver،تورنتو Toronto،کلگری Calgary،لندن London،کینگ استون kingston،کینجر -واترلو،گوئلف،ریجاینا،شربروک،فردریکتون،ویکتوریا Victoria،مونترال Montreal،سنت جانز St John's

سفارت کانادا

نشانی سفارت کانادا در تهران: خیابان مطهری، خیابان سرفراز، نبش کوچه دوم سفارت کانادا روی نقشه گوگل

Address: 57 Shahid Sarafraz Street - Ostad Motahari Avenue - Tehran, 15868, Iran

Telephone: 98 (21) 8152-0000

Fax : 98 (21) 8873-3200

ایمیل سفارت:tehran-im-enquiry@international.gc.ca

سایت سفارت کانادا در تهران
آخرین ارسال های من :

 
 سپاس شده توسط: ایلیا ، alireza ، bahareh. ، farza
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مقاله  مقاله شهرسازی 05-23 archopedia kaveh989 مقالات فارسی(vip-1)
  بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 05-23 nazgol22 kaveh989 تالار گفتمان طراحی شهری
  بلیط تهران استانبول 05-23 dooronazdik2018 dooronazdik2018 گفتگوی آزاد
  نقشه اتوکدی آبادی ها خوزستان 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  توپوگرافی استان خوزستان برای استفاده در GIS 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 05-20 diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
  روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
  دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
  دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل