امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بسه این همه درس! بیاید بریم گردش ...
ما ایرانی ها زیادیمون حرف گردش رو میزنیم موقعش که برسه زیرش میزنیم.تا قم نمیتونیم بریم چه برسه...........
آخرین ارسال های من :

گاهی دست خودم را میگیرم می برم هوا خوری،یاد تو هم که همه جا با من است،تنهایی هم که پا به پایم میدود...میبینی؟وقتی که نیستی هم جمعمان جمع است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، .Utopia
(۱۳۹۰-۱۰-۱۱، ۰۷:۱۶ عصر)ایلیا نوشته است: من که با مار و سوسمارو تمساح و دایناسورشم مشکل ندارم!
اونیکه باهاش مشکل دارم فقط سوسکه!!
خرجمش پای ما
شما آدم سفرش باشید ( مخصوصا جای اول!) نامردم خرج سفرشو ندم :D

من که پایه ام... مخصوصا جای اول در افتادن با کروکودیل که کاری نداره..ما انسانیم :idea: و مغزمون کار می کنه:D

فکر می کنید زمانی که یک کروکودیل دهان خود را باز می کند، با چه قدرتی قادر است آنرا ببندد؟ برای درک بهتر این مسأله، لیستی از گونه های مختلف جانوری (از راسته های مختلف) تهیه کردم که به مقایسه ی فشار آرواره های آنان در یک باز گاز زدن می پردازد.

فشار آرواره با یک گاز بر کیلوگرم *گونه ی جانوری

136 *سگ وحشی افریقایی

272 *شیر افریقایی

272 *کوسه سفید بزرگ

453 *کفتار

453 *لاک پشت دریایی پوزه الیگیتوری

1315 *الیگیتور امریکایی (4 متری)

1723 *کروکودیل آب شور (5 متری)

1860 *تیرانوسوروس رکس

2268 *دانکلستوس (5.5 متری)

3447 *کروکودیل رود نیل (5.5) متری

؟؟؟ *دینوسوکوس (کروکودیل منقرض شده ی 12 متری)

مشاهده می کنید که فشار آرواره های کروکودیل رود نیل، حتی از شیر افریقایی و کوسه ی سفید بزرگ هم بیشتر است؛ بدان معنا که قادر است هر چیزی که بین دندانهایش گیر کند را خرد کند. اینهم یکی دیگر از فاکتورهایی است که بقای آنها را در میلیون ها سال دوره های مختلف زمین شناسی توجیه و میلیون ها سال زندگی آینده شان را هم تضمین می کند. این جانوران قدرتمند با چنین شاخصه های عجیبی تابحال خود را با هر نوع زندگی تطبیق داده و به بقای خود ادامه داده اند.

;) ما حاضریم با کروکودیل رود نیلم دربیافتیم;)

نقطه ضعف آرواره های قوی کروکودیلها

حال جالب است بدانید که این فشار ۳۴۴۷ کیلوگرمیِ آرواره های یک کروکودیل نیل ۵.۵ متری، با دستان شما بسته شده و دیگر قادر به باز شدن نیست؛ یعنی اینکه اگر شما با دو دست خود پوزه ی یک کروکودیل را نگه دارید، او قادر به باز کردن آرواره های خود نخواهد بود. ماهیچه های آرواره ی تمساحیان در بسته شدن بسیار قوی (آنچنان که در جدول مقایسه مشاهده کردید) و در باز شدن بسیار ضعیف هستند؛ به نحوی که براحتی می توان حتی با چسب کارتن دهان یک کروکودیل بزرگ را بست.

در ضمن سعی کنید ساکاتون رو زیاد پر نکنید تا جا داشته باشه چند تا کروکودیلم بیاریم واسه یادگاری:D

انسان خطرناک تر است یا کروکودیل ؟!

در واقع بسیاری از زنده گیری و حتی شکار کروکودیل ها با استفاده از این ضعف باز کردن آرواره ها و ضعفهای حرکتی و بدنی جانور انجام می شود. مسئله ای که در دهه های اخیر سبب تهدید نسل و بقای این جانور چند میلیون ساله شده است. به همین دلیل این واقعیت را نمی توان از نظر دور کرد که این بشر است که با توانایی و ابزار نامحدود خود عمده ترین خطر برای زندگی کروکودیلهاست.:blush:

آقا مهندس کی قراره بریم؟:D
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، .Utopia ، shahryar
حالا که خرجش جور شد من پایم بسیار هم عشق ماجراجویی

از این ریزه میزه ها هم که گفتی اصن باکی ندارم...:cool:
ولی بندازینش دور و برای بهار هواشم عالی

حالا کی بریم؟
آخرین ارسال های من :

بیا تا داد عمر رفته بستانیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، .Utopia
البت! هرکسی از ظن خود شد یار من مهندس رضایی جان!
یه خبرم بدم، مهندس sadeghpour , fatyjooon , ATUSA , orkide_04 , mahbobe-G فعلا داوطلب شدن
البته ناگفته پیداست که مهندس دهقانو به زور می بریم، هیچ انتخابی هم در کار نیست!!!!!!!!!!!!!
پس قرارمون شد بعد تو فروردین، الان که بچه ها کنکور دارن، بعد تو عیدم برن دوستان و فامیلاشونو ببینن ( سعی کنید یک مهمونی شیرین و به یادموندنی داشته باشید! :D)
فکر کنم نیمه فروردین خوب باشه
شایدم قبلش بریم سینمایی پارکی جایی یه دوری بزنیم احتیاطا :cool:
منتظر خبرهای بعدی ما باشید . . . .
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، FaTyJo0oN ، Vasta
خوش بگذره.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۱۰-۱۲، ۰۴:۰۱ عصر)ایلیا نوشته است: البت! هرکسی از ظن خود شد یار من مهندس رضایی جان!
یه خبرم بدم، مهندس sadeghpour , fatyjooon , ATUSA , orkide_04 , mahbobe-G فعلا داوطلب شدن
البته ناگفته پیداست که مهندس دهقانو به زور می بریم، هیچ انتخابی هم در کار نیست!!!!!!!!!!!!!
پس قرارمون شد بعد تو فروردین، الان که بچه ها کنکور دارن، بعد تو عیدم برن دوستان و فامیلاشونو ببینن ( سعی کنید یک مهمونی شیرین و به یادموندنی داشته باشید! :D)
فکر کنم نیمه فروردین خوب باشه
شایدم قبلش بریم سینمایی پارکی جایی یه دوری بزنیم احتیاطا :cool:
منتظر خبرهای بعدی ما باشید . . . .

آقای مهندس می تونم فک و فامیلو ایل و تبار و دوست آشناهامو هم بیارم؟

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
اشکالی نداره
اما حتما باید عضو ایران شهرساز باشن
تلاش هم کنید تا با کسانی که بیشتر مشکل دارید تشریف بیارید
خوش میگذره!

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حتما به این مکان بیایید - باغ موزه همدان .Utopia 19 7,923 ۱۳۹۱-۸-۶، ۰۳:۲۲ عصر
آخرین ارسال: .Utopia
  دوستانی که کارشناسی ارشد معماری و طراحی شهری میخوان شرکت کنند حتما یک سر به این تاپیک s1s2s3 0 1,557 ۱۳۹۱-۷-۲۱، ۰۲:۴۰ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3
  احداث جاده و تخریب طبیعت این بار در الموت Mohsenurbanism 0 2,045 ۱۳۹۱-۶-۱۷، ۰۴:۵۳ صبح
آخرین ارسال: Mohsenurbanism
  شهر خوب ، شهری برای همه saeiideh 1 1,303 ۱۳۹۰-۱۲-۳، ۰۵:۰۸ عصر
آخرین ارسال: aramo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان