امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساده ولی کاربردی در مبلمان شهری
ابتکار جالب برای مبلمان شهری ، که با استفاده از مصالح ساده و مقاوم ، زیبایی بصری خاصی را به وجود آورده است.
امیدوارم خوشتون بیاد....راستی دوستان اگه تمایل داشتید می توانید دکمه تشکر را بفشارید:D:D:D

با تشکر

[تصویر:  62763427266604719375020104671912.jpg]

[تصویر:  62763427266649078750020104967812.jpg]

[تصویر:  62763427266667547500020107654712.jpg]

[تصویر:  627634272668338443750201053684412.jpg]

[تصویر:  627634272668697350000201029673512.jpg]

[تصویر:  627634272669241881250201024618812.jpg]
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، kasrak ، abcdefghijklm ، 0RKIDEH ، Sadeghpour ، mahjoub86 ، pariaaa ، hatefi ، sajjad21 ، parasto_gh ، FaTyJo0oN ، JAVAD4050 ، diako ، dely_sh ، elham90 ، jamjaiyan
جنس مصالحش چیه مهندس؟ و تو کدوم کشور ساخته شده؟ از نظر فرم ساده و زیباست ولی ایا جانایی اون که این تعداد زیاد در کنار هم باشه مثلا برای کشور خودمون جا افتاده؟ خواهشااین سوال رو به چالش بکشید ممنون میشم
منظورم جانمایی بود
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، 0RKIDEH ، JAVAD4050 ، elham90
سلام ممنون از توجه شما....
این پروژه رو چارلی دیویدسون طراح بریتانیایی انجام داده ، این پروژه بخشی از پروژه بزرگتری برای باز زنده سازی قسمتی از خیابان های انگلستان است که با خلاقیت هنرمندان و به وسیله مدیا های متفاوتی چون صدا ، تصویر ، مجسمه سازی ، نورپردازی و معماری همراه بوده .
طرح دیویدسون بر پایه نصب قطعات پیش ساخته در مجاورت سان سید پارک است .به احتمال زیاد توی ایران بشه از بتن یا گرانیت ساختشون .
نکته قابل توجه در این مبلمان انعطاف پذیری فرم و نداشتن گوشه در فرم هندسیه اونه که باعث میشه دیرتر فرسایش اتفاق بیافته، منظورم پریدگی و شکستگی در فرم های زاویه دار هست.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، 0RKIDEH ، kasrak ، Sadeghpour ، elham90
(۱۳۹۰-۱۰-۱۳، ۰۶:۳۷ عصر)كسري نوشته است: جنس مصالحش چیه مهندس؟ و تو کدوم کشور ساخته شده؟ از نظر فرم ساده و زیباست ولی ایا جانایی اون که این تعداد زیاد در کنار هم باشه مثلا برای کشور خودمون جا افتاده؟ خواهشااین سوال رو به چالش بکشید ممنون میشم
منظورم جانمایی بود

فکر کنم اتفاقا بعضی ها اینطور کنار هم بودن رو دوست دارن در ایران و چیز بدی نیست

و اگرم هنوز به اون صورت که مد نظر شماست جا نیفتاده باشه خوب میتونه کم کم جا بیفته
فکر کنم خیلی جاها فضاهایی برای گردهمایی معمولی و در فضای تفریحی برای شهروندان دارن
و از نظر اجتماعی و روانی میتونه خیلی در روحیه شهروندان موثر باشه
شاید هم نباشه...
خوشحال میشم دوستان هم نظر بدن

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، .Utopia
خیلی وقتا ها کنار خیابون با کلی خرید ایستادیم که نفسی تازه کنیم و تنها آرزومون در اون لحظه نشستن روی یه صندلی بوده!!
ولی در بیشتر فضاهای عمومی طراحی شده ، مقصود از صندلی رو به شکل نیمکت تعریف کردند...اما آیا همیشه کاربردیه؟و زیباییشو تا چه مدت حفظ می کنه؟
خیلی از فرم های منعطف و خارج از فرم ساده مستطیلی شکل ، به جذب افراد و تشویق آنها در حضور در این محیط ها کمک می کنه.
فقط باید از ترکیب فرم ها و اشکال هندسی استفاده کرد ، رنگ آمیزی هم تاثیر خودش رو داره.
به نظر من استفاده از نرم افراز هایی که محیط رو شبیه سازی کنن مثل تری دی مکس خیلی خیلی موثره .....نظر شما چیه؟

پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh ، 0RKIDEH
سلام
ممنون جالب بود فقط مزیت این مبلمان فک کنم بستگی داره به جایی که ازش استفاده میکنن.محلش تو مراکز خرید و جاهای شلوغ خیلی مهمه که تبدیل به مانع فیزیکی نشه.اگه هم تو محله های مسکونی باشه شبا فک نکنم کسی با خانواده بخواد ازش استفاده کنه,جایی میشه برای پسرهای جوون و یه وقتایی دهن کجی های جوونا که میتونه مزاحم افراد محله باشه شایددددد....

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    (۱۳۹۰-۱۱-۲۸، ۰۴:۱۵ عصر)north art نوشته است: سلام
    ممنون جالب بود فقط مزیت این مبلمان فک کنم بستگی داره به جایی که ازش استفاده میکنن.محلش تو مراکز خرید و جاهای شلوغ خیلی مهمه که تبدیل به مانع فیزیکی نشه.اگه هم تو محله های مسکونی باشه شبا فک نکنم کسی با خانواده بخواد ازش استفاده کنه,جایی میشه برای پسرهای جوون و یه وقتایی دهن کجی های جوونا که میتونه مزاحم افراد محله باشه شایددددد....

درسته ولی فقط طراحی و قرار دادن مبلمان در فضا و مکان وظیفه ما نیست بیلکه باید به مسائلی توجه کنیم مانند : نور پردازی و نحوه کاشت گیاهان و ساعت باز بودن کاربری های مکان که اثر زیادی روی امنیت و حتی نحوه استفاده از مبلمان شهری میگذاره . و استفاده کننده های خاص خودش رو معرفی میکنه .

پاسخ
     سپاس شده توسط elham90

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,939 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,237 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,337 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,289 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,156 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,507 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,703 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,550 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,585 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,562 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان