امتیاز موضوع:
  • 54 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نكات مهم و كاربردي در يادگيري زبان انگليسي
نكاتي در مورد نحوه يادگيري زبان انگليسي ،نحوه ايجاد انگيزه براي يادگيري زبان،‌نحوه صحيح خواندن و صحيح ياد گرفتن زبان و اهميت فوق العاده يادگيري زبان انگليسي و ...كه اميدوارم افراد علاقه مند به يادگيري زبان انگليسي بتونن استفاده كافي رو ببرن
چه چيزي براي فراگيري صحيح زبان لازم است؟
شايد شما همه‌ي نکات فراگيري زبان را بدانيد، ولي اگر آنها اجرا نکنيد، چيزي زيادي ياد نخواهيد گرفت. واقعيت اين است که اگر مي‌خواهيد به خوبي انگليسي صحبت کنيد، بايد کمي زندگي روزمره‌تان را تغيير دهيد. در اينجا چند نمونه از کارهايي که مي‌توانيد انجام دهيد آورده شده است:
  • مي‌توانيد روزي يک ساعت يک کتاب انگليسي را مطالعه کنيد و ساختارهاي گرامري جملات را بررسي کرده و کلمات جديد را در يک ديکشنري جستجو کنيد.
  • مي‌توانيد به يک منبع شنيداري (مثلاً يک نوار کاست يا يک سي‌دي mp3 و…) گوش کنيد و آن قسمت‌هايي که متوجه نمي‌شويد را آنقدر تکرار کنيد تا آنچه گفته مي‌شود را کاملا درک کنيد.
  • مي‌توانيد يک ايميل به انگليسي بنويسيد و مرتباً از يک ديکشنري استفاده کنيد و يا در اينترنت به جستجو بپردازيد تا مطمئن شويد تمام کلمات به درستي به کار برده شده‌اند.
  • هنگاميکه در خيابان مشغول قدم زدن هستيد درباره آن چيزهايي که مي‌بينيد با خودتان به انگليسي صحبت کنيد.

به نظر شما چه کسي مي‌تواند اين کارهاي ظاهراً عجيب و غيرعادي را انجام دهد؟ فقط کسي که از انجام دادن آنها لذت مي‌برد. اگر مي‌خواهيد به خوبي انگليسي بياموزيد، بايستي به همين شکل عمل کنيد. مشکل اينجاست که همه‌ي زبان‌آموزها مي‌خواهند خيلي خوب به انگليسي صحبت کنند، اما بيشتر آنها نمي‌خواهند براي فراگيري آن (در تنهايي) وقت صرف کنند. کمبود انگيزه باعث مي‌شود که زبان‌آموز حاضر نشود از وقت آزاد خود براي فراگيري زبان استفاده کند و يا اگر هم وقت مي‌گذارد، نمي‌تواند بطور پيوسته و منظم آن را ادامه دهد.

يک زبان‌آموز معمولي (فاقد انگيزه‌ي لازم) روز قبل از يک آزمون يا تست انگليسي، ممکن است تـا 12 سـاعت هم مطالعـه کنـد، امـا (برخلاف زبان‌آموزان با انگيزه) در روزهاي بعد حاضر نخواهد بود روزي نيم ساعت هم به مطالعه‌ي يک کتاب انگليسي بپردازد.

يک زبان‌آموز با انگيزه از فراگيري زبان لذت مي‌برد و بنابراين وقت بيشتري روي آن مي‌گذارد و آن را بطور منظم انجام مي‌دهد. انگيزه‌ي بالا براي او امتياز ديگري هم دارد و آن اينست که بخاطر سپردن کلمات و ساختارهاي گرامري آسان‌تر مي‌شود، زيرا مغز انسان اطلاعات مربوط به چيزهاي مورد علاقه‌اش را به راحتي به خاطر مي‌سپارد.
قوانین طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی
1- بجای لغت ، عبارت (phrases) یادبگیرید
دانش آموزان معولا لغت یاد می گیرند ، بعد سعی می کنند لغات را کنار هم قراردهند و جمله بنویسند. گاهی بعضی از دانش آموزان تعداد زیادی لغت می دانند ولی از ساختن جمله و صحبت کردن عاجزند.
اگر شما 1000 لغت بدانید ممکن است حتی نتوانید 1 جمله درست بیان کنید ولی اگر شما 100 عبارت بدانید میتوانید صدها جمله با آنها بسازید .و در آخر اگر شما هزار عبارت بلد باشید میتوانید مثل یک انگلیسی زبان صحبت کنید.
دلیل دیگر برای اینکه شما عبارت یاد بگیرید این است که آن وقت دیگر لازم نیست هنگام صحبت کردن جملات فارسی را به انگلیسی در ذهنتان ترجمه کنید ، بلکه همان عبارات را بکار خواهید برد.
2 – فقط به تمرین روخوانی و گوش کردن اکتفا نکنید.
هنگامی که دارید Reading و Listening تمرین می کنید مطالبی را که دارید می خوانید و گوش می کنید با صدای بلند تکرار کنید .
اینکار باعث می شود که بین مغز و زبان شما همانگی ایجاد شود و روان صحبت کنید.
3 – خود را در انگلیسی غرق کنید
برای یادگیری سریعتر انگلیسی اطراف خود را با مطالب انگلیسی پر کنید .برای مثال با دوستان خود قرار بگذارید تا از این به بعد به زبان انگلیسی با هم صحبت کنید. ویا همیشه همراه خود مطالبی برای گوش کردن به انگلیسی داشته باشید.
4 – همواره انگلیسی صحیح را یاد بگیرید
همیشه سعی کنید مطالبی را برای یادگیری زبان انتخاب کنید که صحیح و قابل اعتماد باشند و عموم زبان آموزان از آن استفاده می کنند.
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan ، abcdefghijklm ، parasto_gh ، ala sh ، saeed nasiri majd ، پریسیما ، .Utopia ، kasrak ، ایلیا ، mardin ، aramo ، mehdime007 ، sharare ، dely_sh
:huh:

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۱۰-۲۳، ۱۰:۳۷ صبح)sharif نوشته است: :huh:
    این یعنی چی؟؟؟؟؟
    آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
      و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
    که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
     سپاس شده توسط Sadeghpour
    منم نفهميدم مهندس:)

پاسخ
    منظور دوستمون مورد سوم بود
    اولا چطور میشه خودمون رو در انگلیسی غرق کنیم؟
    دوم اگه فرضا بعد از کلی نذر و نیاز و دعا و بی بی سه شنبه و ختم انعام و دعای دوستان و ... تونستیم غرق بشیم کی انگلیسی یاد بگیریم؟!
    سوم اگه بخوایم مثلا عربی یاد بگیریم چطور؟ باید باز هم خودمون رو در انگلیسی غرق کنیم یا بریم سراغ عربی؟ اون هم میشه توش غرق شد؟ اگه یه وقت جلیقه نجات داشتیم چی؟ اگه عمقش کم بود چطور؟
    :angel::angel::angel::angel::angel:
    آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
    پاسخ
     سپاس شده توسط Sadeghpour ، .Utopia ، mardin ، aramo
    مهندس میدونی کلا خیلی ضد حال میزنی؟؟؟؟؟: البته میدونم مهندس ایلیا خیلی شوخ طبعه و از روی خوش ذوقی این مطالبو مینویسه

پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، Sadeghpour ، aramo
    منهدس صادقپور می دونه که خیلی دوستش داریم و همیشه هم پایه مطالبش بودیم
    اینهم جهت تغییر ذائقه گفتم اما مثل اینکه به ذائقه شما زیاد خوش نیومد!!
    اما مهمترین قسمت متن مهندس در قسمت طلایی، شماره اول بود و هرکی اون رو صحیی یاد بگیره تو خوندن مطالب انگلیسی مشکل خاصی نداره

پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، Sadeghpour ، .Utopia ، aramo
    (۱۳۹۰-۱۰-۲۳، ۰۱:۴۸ عصر)ایلیا نوشته است: منظور دوستمون مورد سوم بود
    اولا چطور میشه خودمون رو در انگلیسی غرق کنیم؟
    دوم اگه فرضا بعد از کلی نذر و نیاز و دعا و بی بی سه شنبه و ختم انعام و دعای دوستان و ... تونستیم غرق بشیم کی انگلیسی یاد بگیریم؟!
    سوم اگه بخوایم مثلا عربی یاد بگیریم چطور؟ باید باز هم خودمون رو در انگلیسی غرق کنیم یا بریم سراغ عربی؟ اون هم میشه توش غرق شد؟ اگه یه وقت جلیقه نجات داشتیم چی؟ اگه عمقش کم بود چطور؟
    :angel::angel::angel::angel::angel:

ممنون مهندس
    شنيدي ميگن: طرف غرق در معنويته يا مثلا غرق درس خوندنه يا مثلا غرق شادي و ... اين همونه
    يه سري حرفارو ماها به صورت كنايه اي به كار مي بريم ..اينم يكي از همون حرفاست
    توي زبان غرق شدن كنايه از اينه كه تمام توجه و تمركز و حواست به چيزي كه داري مي خوني يا ياد ميگيري باشه....دقيقا مثل اين مي مونه كه توي فرمول ها و مسائل رياضي غرق ميشي و سرت رو از روي كتاب بر مي داري مي بيني 6يا 7 ساعت گذشته و تو اصلا نفهميدي ......

پاسخ
     سپاس شده توسط parasto_gh ، kasrak ، Elham.A ، .Utopia ، ایلیا ، aramo
    سلام مهندس مخوام زبان انگلیسم رو تقویت کنم مخوام چند راه حل ساده به من بگی من زبان عربی، ترکی و کردی رو خوب می فهمم ولی یکی با من انگلیسی صحبت کند مقداری دچار مشکل می شوم شاید یکی از دلایلش این باشد کمتر وقت گذاشته ام

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Sadeghpour
    (۱۳۹۰-۱۱-۱۶، ۰۷:۳۴ عصر)aramo نوشته است:
    سلام مهندس مخوام زبان انگلیسم رو تقویت کنم مخوام چند راه حل ساده به من بگی من زبان عربی، ترکی و کردی رو خوب می فهمم ولی یکی با من انگلیسی صحبت کند مقداری دچار مشکل می شوم شاید یکی از دلایلش این باشد کمتر وقت گذاشته ام
    سلام مهندس و خسته نباشید
    یادگیری زبان انگلیسی (مخصوصا در بحث نوشتن و درک مطلب ) نیاز به صرف وقت زیادی داره اما در بخش مکالمه خوشبختانه میشه سریعتر پیشرفت کرد
    اگه می خواین به صورت خود آموز به تقویت مکالمه بپردازین بهتره از نرم افزارهای آموزش زبان که من نرم افزار روزتا استون رو بهتون پیشنهاد می کنم استفاده کنین...این یه نرم افزار فوق العاده در زمینه آموزش زبان انگلیسیه که پیشنهاد می کنم تلفظ رو با لهجه امریکایی یاد بگیرین...من خودم با این نرم افزار زیاد کار کردم ......با این نزم افزار می تونید زبان انگلیسی رو در بخش مکالمه تقویت کنید(فوق العاده جذابه).....نکته دیگه که بعد از کار با این نرم افزار می تونید انجام بدین ....تماشا کردن فیلم های زیر نویسه که این قسمت به من خیلی کمک کرد.....واقعا تاثیر گذاره در فهمیدن مکالمه طرف مقابلتون......باید بگم که یادگیری زبان و صحبت کردن نیاز به اولین شرط یعنی علاقه داره و بعد تلاش و پشتکار و دلسرد نشدن

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، mah.architect ، aramo ، JAVAD4050

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      دانلود کتاب برای زبان تخصصی "فرهنگ تخصصی برنامه ریزی شهری" sardarekord 0 2,944 ۱۳۹۲-۹-۲۸، ۰۷:۳۹ عصر
    آخرین ارسال: sardarekord
      يادگيري لغات انگليسي به صورت تصويري Sadeghpour 3 4,526 ۱۳۹۱-۷-۱۶، ۰۹:۳۷ عصر
    آخرین ارسال: dely_sh
      آموزش زبان انگلیسی با موزیک sardarekord 10 7,444 ۱۳۹۱-۶-۴، ۰۲:۳۴ صبح
    آخرین ارسال: FaTyJo0oN
      یادگیری "504 واژه ضروری زبان انگلیسی" با نرم افزار حافظه یار sardarekord 2 5,087 ۱۳۹۱-۱-۹، ۰۴:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: sardarekord
      یه مصاحبه انگلیسی در مورد حمل و نقل + متن ali_ahmadi 0 2,649 ۱۳۹۰-۱۱-۲۳، ۱۲:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: ali_ahmadi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان