امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت نام شروع شد*انتخاب موضوع همایش شهرسازی با شما شهرساز گرامی:همایش 1 روزه در تهران
رسیدن به توسعه پایدار و داشتن شهرهایی سالم محقق نمی شود مگر شهروندان یک شهر در تمامی تصمیماتی که راجع به شهر میگیرند سهیم باشند تا به سبب حس تعلقی که به شهر پیدا میکنند هرگونه از تلاشی در جهت بهترشدن شهرشان دریغ نمی کنند. چه در زمینه آلودگی هوا چه در زمینه حمل و نقل و چه طرحهای شهری از اینرو میتوانیم طرحهای شهروند محور را جایگزین طرحهای خشک کنونی کنیم. تحقق این طرحها و چگونگی انجام و تشویق شهروندان در تمام زمینه های شهری می تواند موضوع همایش باشد

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، saeed nasiri majd ، 0RKIDEH ، FaTyJo0oN ، haydariyan ، ایلیا ، kasrak ، .Utopia
    1-بررسی پدافندهای عامل و غیر عامل در پهنه سرزمین
    2-مسکن مهر یا باغشهر؟
    3-از طرح مسکن 90 ساله بمبی تا مسکن مهر
    4-مرکز شهر پوک شده تا حاشیه پوک
    5-حفظ آثار تاریخی یا رفاه مردم؟
    6-المان شهری یا جهانی؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط ایلیا ، FaTyJo0oN ، alireza ، saeed nasiri majd ، kasrak ، .Utopia ، 0RKIDEH
      موضوع باغشهر هم خیلی جالبه
      بحث سیاسی هم مطرح نیست اما همونطوری که میدونید برخی مقامات عالی مرتبه نظام اجرای این پروژه رو صلاح ندوسته بودن، حتی دولت هم تا مدتی این کار رو مسکوت گذاشت( مثل باغشهر شمال)
      اما جدیدا تحرکات ناپیدا در ابتدا و پیدا در حال حاضر دیده میشه در رابطه با اجرای این طرح، در حالی که ممکنه اجرای این طرح به احتلافات در سطوح بالای مدیریتی دامن بزنه، گرچه این فقط یکی از مشکلات اجرای این طرحه، اینکه طرح به طور کلی قابل اجرا هست یا نه و از لحظا کیفی و .. چطور ارزیابی میشه موضوع بسیار جالبیه
      آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
      پاسخ
       سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، kasrak ، .Utopia ، پریسیما
      شهر سالم و تأثیر محیط مصنوع بر سلامت شهروندان
      آموزش شهرسازی و واقعیتع شهرهای ما

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط .Utopia ، alireza ، FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، saeed nasiri majd ، ایلیا
        به نظر من اولین چیزی که برای یه شهرساز مهمتره اشنایی با قوانینه شهریه و بعد موارد دیگه بنابر این پیشنهاد من

موضوعاتی مثل:

۱- اصول و قوانین اجرایی در شهر

۲- حقوق شهروند

۳-اصول برنامه ریزی شهری

۴- کالبد شهر

۵-اصول ساماندهی شهر

۶-تاسیسات و زیرساختهای شهر

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، saeed nasiri majd ، alireza ، ایلیا
        با سلام. نظر به اینکه استفاده از سامانه ای اطلاعات جغرافیایی نظیر gis در ده گذشته در تهیه طرح های توسعه شهری مانند طرح تفصیلی جامع و هادی شهری و همچنین مکانیابی انواع خدمات در شهر ها رو به فزونی نهاده است . پیشنهاد بنده این است که در یک همایش یک روزه به بررسی سطح کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی (gis) در برنامه ریزی و شهرسازی پرداخته شود با تشکر ناصر خرقانی 09126052165

آخرین ارسال های من :
          پاسخ
           سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، 0RKIDEH ، FaTyJo0oN ، alireza ، haydariyan ، ایلیا
          با سلام
          به نظرم تمامی نظراتی که دوستان ارائه دادند خوب و مفید هستش اما کم و بیش اینور و اونور کنفرانس هایی راجع به این موضوعات ارائه شده،فکر میکنم دنبال موضوعاتی بریم که توی ایران و در شهرهامون کمتر کار شده در صورتی که کشورهای توسعه یافته به دنبال اونها هستن و دارن اجراش میکنن بریم خیلی مناسب تره مثلا نقش انرژی های پاک در شهرها mall">مثل انرژی بادی،خورشیدی،آبی،استفاده مجدد از روان آبها و سیلاب ها،انرژی هایی که میشه از بازیافت زباله های شهری بدست آورد،مضراتی که دارن و فوایدی که دارن و همچنین مشکلاتی که در جمع آوری تا انهدامش برای محیط زیست و شهرهامون داره و چیزهایی از این قبیل،تو این کنفرانس ها به چندتا مقاله ی مهم و مفید در این رابطه دست پیدا کنیم و یا یک دید متفاوت پیدا کنیم بعدها در دنیای کاریمون هم میتونیم از اشون بصورت بهینه استفاده کنیم

آخرین ارسال های من :
            پاسخ
             سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، alireza ، haydariyan ، ایلیا ، saeed nasiri majd
            البته تقریبا همه موضوعات رو دوستان اشاره کردن و خوب این هم نظر من:
            1-حمل و نقل درون شهری و برون شهری
            2-فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل عمومی - دوچرخه سواری و....
            3-با موضوع باغ شهر هم که دوستان فرمودند موافقم
            آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
            پاسخ
             سپاس شده توسط alireza ، 0RKIDEH ، ایلیا ، FaTyJo0oN ، saeed nasiri majd
            با سلام
            موضوعات پیشنهادی:
            - نحوه چیدمان قطبهای اداری، تجاری، فرهنگی، آموزشی و مسکونی و تاثیرگذاری آن بر هزینه حمل و نقل شهری به لحاظ انرژی، زمان و زیست محیطی
            - نحوه چیدمان قطبهای اداری، تجاری، فرهنگی، آموزشی و مسکونی و تاثیرگذاری آن بر میزان آسیب پذیری جانی و اقتصادی در شرایط بحرانی نظیر جنگ، زلزله، طوفان و . . .

آخرین ارسال های من :
              پاسخ
              برنامه ریزی طراحی محور و راهکارهای افزایش پیوند بین برنامه ریزی و طراحی

آخرین ارسال های من :
                پاسخ

موضوع‌های مشابه…
                موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
                  اولین همایش بین المللی در جستجوی شهر فردا-مهر93 Sahab 2 2,746 ۱۳۹۳-۷-۱۳، ۱۱:۳۷ عصر
                آخرین ارسال: alireza
                  همایش بین المللی Dynamics of Space; Mobility & Relationality EBRAHIMMILAN2012 0 1,506 ۱۳۹۳-۴-۲۲، ۱۰:۴۴ عصر
                آخرین ارسال: EBRAHIMMILAN2012
                  سمینار وکارگاه طراحی شهری پایدار با حضور پروفسور مایکل نیومن sharare 0 2,108 ۱۳۹۳-۱-۲۲، ۱۲:۴۵ صبح
                آخرین ارسال: sharare
                  همایش شهرسازی ایرانی اسلامی چالشها و راهبردها در منطقه 7 alireza 0 2,028 ۱۳۹۳-۱-۱۷، ۰۶:۲۵ عصر
                  نخستین همایش ملی روش تحقیق در شهرسازی و معماری sara0111 2 2,236 ۱۳۹۲-۱۱-۲۲، ۱۱:۳۳ عصر
                  اولین همایش ملی شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان در کشور ماراویا 0 1,553 ۱۳۹۲-۱۰-۸، ۱۱:۱۵ عصر
                آخرین ارسال: ماراویا
                  همایش شهرسازی با موضوع : مرتفع سازی "فرصت ها و چالش ها" javadrigi 0 1,925 ۱۳۹۲-۹-۱۴، ۰۸:۰۵ عصر
                آخرین ارسال: javadrigi
                  همایش ملی ساختمان و توسعه sara0111 0 1,647 ۱۳۹۲-۹-۱۰، ۰۶:۳۱ عصر
                آخرین ارسال: sara0111
                  همایش ملی معماری، فرهنگ و مدیریت شهری کرج، 19 اسفند 1392 sara0111 1 2,638 ۱۳۹۲-۹-۸، ۱۰:۵۹ صبح
                  پنجمین همایش نکوداشت اصفهان، با عنوان «اصفهان برای همیشه، برای همه» sara0111 0 1,841 ۱۳۹۲-۸-۲۹، ۰۸:۴۷ عصر
                آخرین ارسال: sara0111

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: