امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب موضوع پایان نامه
بالاخره وقتش رسید که ما هم بریم سراغ پایان نامه
از دوستان خواهش میکنم پیشنهادات خودتون رو در رابطه با انتخاب موضوع پایان نامه در اینجا بنویسید.
چه دوستانی که مثل بنده تازه میخوان شروع کنن و چه عزیزانی که این مرحله رو پشت سر گذاشتن.
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، aramo
مدیریت بحران
بافت فرسوده
مشارکت
مسایل اجتماعی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، elham90 ، ایلیا ، aramo ، godonly.
ممنون ارکیده عزیز .
فقط میشه خواهش کنم که دلایلتون هم در مورد این موضوعات بگید اخه قرار من رو برای یک انتخاب بهتر کمک کنید.

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، aramo ، godonly.
دوست عزیز بیشتر تمایل دارید ک موضوعتون رنگ و بوی برنامه ریزی داشته باشه یا طراحی؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
خواهش میکنم
چون فکر میکنم بیشتر این روزها اینها مطرح هستند و نسبتا کار کمی روشون شده
و به نظر بیشتر مد نظر اساتید هستند به همون دلیل اهمیت بالایی که دارند ، و در عین حال کار کمی که براشون انجام شده
همچنین توسعه پایدار هم بد نیست به همون دلایل

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، aramo ، godonly.
(۱۳۹۰-۱۰-۱۷، ۱۱:۴۲ صبح)elham90 نوشته است: دوست عزیز بیشتر تمایل دارید ک موضوعتون رنگ و بوی برنامه ریزی داشته باشه یا طراحی؟

هدفم برای ادامه تحصیل برنامه ریزی شهری بنابراین در این زمینه باشه بهتره

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
در انتخاب موضوع پایان نامه اولین و مهمترین اصلی که باید در نظر بگیرید(در شرایط فعلی) در دسترس بودن منابع از قبیل نقشه، طرح های مختلف، اطلاعات آماری، امکان حضور در محل مربوطه جهت جمع آوری اطلاعات میدانی، و ... هست. همچنین اینکه اساتید دانشگاه به کدوم قسمت توجه ویزه ای دارند هم نباید از چشم دور بمونه
با توجه به این شرایط بهترین گزینه پیشنهادی که بسیار هم جای کار داره بافت فرسوده قلمداد میشه
ممنون از مهندس orkide
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، .Utopia ، aramo ، godonly.
من روی توسعه روستا- شهر کار کردم و هدف cds بود که در کل به مقوله توسعه پایدار توجه میکنه و مسائل اجتماعی و فرهنگی رو هم در کنار کالبد و اقتصاد در نظر قرار میده .
همینطور مهندس ایلیا گفتند ، به وجود اطلاعات پایه درباره موضوعتون توجه کنید.
بافت فرسوده خوبه حتی میتونید تلفیقی از طراحی شهری و برنامه ریزی شهری رو ازش بسازید .
توسعه روستا هم خوبه . مسائلی مثل ترافیک ، دفع زباله های جامدشهری ، شهرک صنعتی( آماده سازی ) و . . .
حتما به کتابخونه های تخصصی در بخش پایان نامه مراجعه کنید ، اونجا ایده ها و منابع خوبی رو بدست میارید .
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، aramo ، ایلیا ، godonly.
من میخوام موضوعی رو انتخاب کنم که نو باشه و جای کار داشته باشه و البته مورد توجه اساتید.
این مساله ای هم که شما فرمودید (منابع در دسترس داشته باشه )مسلما خیلی مهمه , ولی به هیچ عنوان نمیخوام که یک موضوع خیلی تکراری داشته باشم.

پاسخ
نگاه کنید بیایید با هم یک مسافرتی بریم پیرامون موضوعات مختلف شهرسازی...
مگه کلا چندتا موضوع وجود داره؟ مگه چند تا موضوع کلا در تمامی رشته ها وجود داره؟ هزار تا؟ ده هزارتا؟ چندتا؟؟
مگه این موضوعات رو قبلا یکی عنوان نکرده و ما الان به عنوان موضوع جدید قالب می کنیم؟!
شهرسازی یعنی قطعیت و عدم قطعیت! یعنی چی؟ یعنی اینکه یه سری از مسائل توش ثابت هستند و یک سری کاملا متغیر، یا به قول بروبجز فیلسوف مطلق و نسبی
حالا این چه ربطی داشت؟
شما موضوع بافت فرسوده رو در نظر بگیرید، آیا بافت فرسوده یزد و کاشان و قزوین و مشهد و تهران مثل همه؟ آیا کارکرداش مثل همه؟ آیا تو همون یک شهر مثل مشهد هم کارکردی مشابه دارن؟؟
اینا همش فقط سوال بود! جوابش با شما، من فقط یه جمع بندی کوچولو داشته باشم
قطعیت در شهرسازی یعنی موضوعی مثل حمل و نقل حتما موضوعیت داره
عدم قطعیت در شهرسازی یعنی موضوعی مثل حمل و نقل در تهران با دزفول ممکنه هیچ ارتباط مستقیمی نداشته باشن.چون جامعیت بسیار مهمه و حرف اول رو میزنه، شما نمی تونید بدون درنظر گرفتن سایر مسائل فرهنگی و اجتماعی بیشتر و اقتصادی و ... برنامه ریزی داشته باشید
در شهر تهران نامی، به علت سطح پایین هویت شهری( این کلمه رو از خودم در وکردم:D) اولویت اول روان سازی ترافیک هست و ولاغیر
اما در شهری مثل مهران شما نمیتونید بدون در نظر گرفتن یادگارهای جنگ 8 ساله که قطعا برای بسیاری از اهالی اون شهر دارای معنایی عمیق هست برنامه ریزی داشته باشید
در تهران متغیر ها هم تعدادشون و هم درصد دخالت و تاثیرگذاریشون با بوشهر و زاهدان و تبریز متفاوتهو همین تفاوت هاست که باعث میشه برای هر طرح،یک شناخت اولیه وجود داشته باشه( کلیت درسته اما اینکه چرا این طرح ها در ایران یا جاهای دیگه جواب نداد اینجا جاش نیست)
تنوع در شهرسازی یعنی همین
مثلا شما برای روان سازی ترافیک در ماسوله میاید یه اتوبان از وسطش رد می کنید؟!؟!؟!
درهرصورت منظور اینه که تنها به فکر یک موضوع نو نباشید که البته کار بدی نیستا اما شاید در کنار اون باید به فکر یک محل نو هم باشید که توجه کمتری بهش شده
شهرسازی نه اینکه شما یک طرحی نو دراندازید! یعنی با استفاده از ابزار موجود بتونید مسائل رو حل کنید، هنر یعنی همین دیگه، اما این اصلا نوآوری رو نقض نمیکنه ها!!!:D
امیدوارم هنگ نکرده باشید چون خودمم خیلی متوجه نشدم چی گفتم!
به قول مهندس Mahbobe باهم مهربان باشید! یعنی اینکه کم کم و آروم آروم مهربون بودن خیلی بهتر از یهویی و مقطعی اما زیاد مهربون بودنه!!(این هیچ ربطی به موضوع نداشت، همینطوری گفتم حستون دربیاد!)
حالا اینکه تفاوت پایان نامه در مقطع کارشناسی و ارشد چه طور باید باشه بحثیه که الان خسته شدم از بس نوشتم
فعلا یا علی...:heart:

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، FaTyJo0oN ، godonly. ، aramo

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,453 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,297 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  انتخاب رشته ای دیگر aramo 0 875 ۱۳۹۰-۱۰-۳، ۱۱:۳۳ عصر
آخرین ارسال: aramo
  هر روز یک سوال:31:انتخاب یک راه حل در زمره ی کدام یک از مراحل طراحی شهری است؟ meysam rezaei 1 1,455 ۱۳۹۰-۱۰-۳، ۰۲:۴۴ صبح
آخرین ارسال: meysam rezaei

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان