امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 3.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال؟؟!؟!؟!؟!؟ .... مربوط به کدام تمدن است؟
Question 
ریتم افقی،سنگین،متعادل،مقیاس های انسانی و چهار گوشه از ویژگی های شهرسازی و معماری کدام تمدن است؟
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
احتمال قوی یونان باشه دوسته عزیز
آخرین ارسال های من :

شهر من,من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش,و از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
و شایدم تمدن مایا:exclamation:
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
zolatan درست گفتن واسه تمدن یونان

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
(۱۳۹۰-۱۰-۱۸، ۰۸:۰۸ عصر)كسري نوشته است:
ریتم افقی،سنگین،متعادل،مقیاس های انسانی و چهار گوشه از ویژگی های شهرسازی و معماری کدام تمدن است؟

اگه مقیاس غیرانسانی و شکل استوانه ای به جاش بزاری ..! اشاره به شهرسازی روم داره ..!
موفق باشید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
چهارگوش و افقی که شبیه معماری یونانیه ولی ابعاد غیر انسانی بوده ! :huh:
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، mehdime007
(۱۳۹۰-۱۰-۱۹، ۰۱:۰۸ صبح)Mahbobe-G نوشته است: چهارگوش و افقی که شبیه معماری یونانیه ولی ابعاد غیر انسانی بوده ! :huh:
منم با دوستمون موافقم و می خواستم همینو بگم تمام اون ویژگی ها مربوط به تمدن یونان هستش اما در تمدن یونانی ابعاد غیر انسانی بود البته تا جایی که یادمه !

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
جواب: این ویژگی ها مربوط به تمدن یونان است.ممنون از تمام دوستان که در بحث شرکت کردند و به خصوص کسانی که جواب صحیح دادند.
منبع:برگرفته از جزوه درسی مهندس توسلی-درس شناخت فضاهای شهری-دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و جزوه تاریخ شهر و شهرسازی پارسه ص 41

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
من جواب سوال رو نمیدونم :huh:
ولی فکر میکنم اگه وقتی جواب قطعی سوال رو مینویسین منبع اون رو هم ذکر کنید خیلی بیشتر میتونه کمک کننده باشه :shy:
تشکر از سوالات خوبتون.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، kasrak
(۱۳۹۰-۱۰-۱۹، ۱۲:۱۶ عصر)mehdime007 نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۰-۱۹، ۰۱:۰۸ صبح)Mahbobe-G نوشته است: چهارگوش و افقی که شبیه معماری یونانیه ولی ابعاد غیر انسانی بوده ! :huh:
منم با دوستمون موافقم و می خواستم همینو بگم تمام اون ویژگی ها مربوط به تمدن یونان هستش اما در تمدن یونانی ابعاد غیر انسانی بود البته تا جایی که یادمه !
نه دوست عزیز مقیاس غیر انسانی مربوط به تمدن روم هستش و در یونان مقیاس انسانی بوده
رنسانس هم از نظر مقیاس خودش رو به یونان ارجاع داده ولی باروک به روم نزدیک بوده از نظر مقیاس ابر انسانی

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، .Utopia ، mehdime007

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 883 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,145 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,617 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  تبدیل فایل word به پاورپوینت با زدن چند دکمه*به همین راحتی* alireza 24 23,361 ۱۳۹۱-۱۰-۲۵، ۰۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: ayaghoobi
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,361 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,515 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  اهداف برنامه ریزی اجتماعی شهرها، کدام است؟ aramo 5 3,102 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۳۶ عصر
آخرین ارسال: روجا
  برنامه ریزی حمل و نقل،جز کدامیک از سطوح برنامه ریزی ملی است؟ saeed nasiri majd 14 6,262 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۳۳ عصر
آخرین ارسال: روجا
  مهمترین محور طرح کالبد ملی کدام است؟ aramo 8 4,751 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۱۵ عصر
آخرین ارسال: قاصدک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان