امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال : اولین طرح هندسی فضای دوره رنسانس ؟
اولین طرح هندسی فضایی دوره رنسانس چه طرحی است ؟ یه راهنمایی (طراحش : آلبرتی )

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Sadeghpour ، FaTyJo0oN ، kasrak ، shahryar
فکر کنم اینا باشه : توجه به نورگیری و دستیابی به هوای آزاد برای بنا - اهمیت به خیابان مسقیم برای رژه نظامیان - نگرش مثبت به معابر ارگانیک بخاطر کقاومت در برابر عوامل محیطی و...و...و.....! ( این یعنی بقیه شو بلدم!:D ولی بلد نیستم !:D )
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط seywan_kurd
تغییر کلیسای قرون وسطایی سان فرانچسکو و طراحی کلیسای سان آندره آ
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
سوالتون کمی گنگه ولی در کل معماری رنساس تقلیدی از معماری یونان هستش.عناصر کالبدی شاخص دوره رنسانس: میدان - حصارهای شیب دار و تا حدودی باغ سازی(که البته اعتلای اون رو در باروک داریم) من که نفهمیدم سوال منظورش چیه:huh:
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
دوستان عزیز منظورم این نبود که عناصر رنسانس رو توضیح بدید
آلبرتی برای یه قسمت از شهر رم مکانی رو طراحی کرده که این مکانه به عنوان اولین طرح هندسی فضایی دوره رنسانس مشهورست با وجود اینکه کل محله طراحی نشده ولی به عنوان اولین طرح هندسی مشهوره..!

کتاب تاریخ شکل شهر ص 181

اسم : محله بورگولیونینو در شهر رم .....!!

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، mehdime007 ، sharmin
ممنون از بچه ها که سوال میزارن و خوشحالم از اینکه این تاپیک به این خوبی راه افتاده.نوری جان اگه سوال میزاری به آخرین سوال دقت کن و طبق شماره سوالاتت رو بزار که در نهایت معلوم شه چند تا سوال میشه من در نهایت همه این سوالات رو در جایی دسته بندی میکنم و تو یه کاری که شروع کردم استفاده میکنم و تمام کسانی که در طرح سوال بودن رو در این کتاب کنکوری که دارم جمع آوری میکنم ازشون اسم خواهم آورد.
آخرین ارسال های من :

گاهی دست خودم را میگیرم می برم هوا خوری،یاد تو هم که همه جا با من است،تنهایی هم که پا به پایم میدود...میبینی؟وقتی که نیستی هم جمعمان جمع است.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,290 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,333 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,678 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,289 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  مسابقه سایت اسکیس/مسابقه ششم/طرح ها- برنده مهندس dementor و مهندس farnoosh joon URBAN 98 67 11,130 ۱۳۹۲-۴-۱۴، ۱۰:۴۰ صبح
آخرین ارسال: نعیمه حیدری
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,613 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,359 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,512 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  یک خبر فوق العاده خوب برای شهرسازا، نیای از دست دادی! radan 10 5,658 ۱۳۹۱-۸-۸، ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: urbanism2012

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان