امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال : 81 : در نظریه پل سینجر منشاء و پیدایش شهر مترادف است با ...
در نظریه پل سینجر منشاء و پیدایش شهر مترادف است با .......
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، .Utopia ، haydariyan ، aramo
منشاء پیدایی شهر،مترادف است با پیدایی جامعه‏ طبقاتی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، ایلیا ، mehdime007 ، haydariyan ، aramo
در این نظریه پیدایش شهرها علاوه بر شکل گیری مازاد محصولات کشاورزی(ایده چایلد) جریان استمرار انتقال مازاد نیز لازم است
سینجر اعتقاد داره که استمرار انتقال مازاد از روستا به شهر علاوه بر بقاء و دوام شهر سبب ایجاد ساخت طبقاتی جامعه نیز می شود یعنی شکل گیری طبقه ای مسلط در جامعه است
پس جریان مستمر انتقال مازاد محصول به شهر باعث دوام و موجودیت شهر و نظام طبقاتی بین شهر و روستا ااز همین رو باعث ایجاد ساخت طبقاتی و شکل گیری طبقه مسلط در جامعه می شود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، .Utopia ، haydariyan ، ala sh ، پریسیما ، Vasta ، alireza
توضیح کامل رو armo گفتن
پیدایش شهر: مازاد تولید(لازم ولی کافی نیست)
موجودیت و دوام شهر: استمرار جریان انتقال مازاد به شهر

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، پریسیما ، aramo
ممنون از همه ی دوستان
جواب : پیدایش جامعه طبقاتی

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,445 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,727 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,286 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,147 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,331 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,676 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,451 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر
  بدلیل انتقال سایت امشب مسابقه ویژه ایران شهرساز در ساعت 10 برگزار نمی شود alireza 1 1,433 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۱۱:۵۴ عصر
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,278 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان