امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرروز یک سوال 82: در نظریه مکان مرکزی والتر کریستالر پارامتر k=3 به چه مفهومی است ؟
در نظریه مکان مرکزی والتر کریستالر پارامتر k=3 به چه مفهومی است ؟
1) 3 مکان مرکزی
2) 3 مکان وابسته به مکان مرکزی
3) 2 مکان مرکزی و 1 مکان وابسته به مکان های مرکزی
4) 1 مکان مرکزی و 2 مکان وابسته به مکان مرکزی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، ایلیا ، alireza ، Vasta ، ala sh ، aramo
گزینه ی 2

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
گزینه 4
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
گزینه 4
یعنی یک مکان مرکزی قادره به 2 تا مکان مرکزی پایین تر از خودش هم خدمات بده

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، mehdime007 ، aramo
گزینه صحیح : گزینه 4

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
چهاره
آخرین ارسال های من :

بیا تا داد عمر رفته بستانیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
گزینه پنج منهای دو به علاوه یک
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، aramo
در چنین نظم فضایی منظور از پارامتر K آن است که هر مکان مرکزی علاوه بر جمعیت خود قادر به تأمین کارکرد و خدمات چند مرکز رده پایین تر هم هست. بدین ترتیب در نظام 3=K مکان مرکزی علاوه بر جمعیت خود قادر به سرویس دهی به دو مرکز سلسله مراتب پایین تر از خود نیز هست. تومان و کوربین را برای تعیین تعداد مراکز تحت پوشش توصیه می کنند:
Dx=Kx
D= تعداد مراکز تحت پوشش
K= نوع شبکه
x= سلسله مراتب سکونتگاهی
بدین ترتیب در نظام سلسله مراتب گونه K=3 تعداد مراکز تحت پوشش 27 مرکز خواهد بود (تولایی، سیمین؛ درآمدی بر جغرافیای اقتصادی؛ ص96)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، aramo ، alireza
یه مقداری میشه بیشتر توضیح بدید؟

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
پیشنهاد می کنم کتاب نظریه های شهر و پیرامون آقای پاپلی یزدی فصل ششم رو بخونید. انشاالله که متوجه شوید

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، aramo

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,290 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,148 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,309 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 881 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,143 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  بدلیل انتقال سایت امشب مسابقه ویژه ایران شهرساز در ساعت 10 برگزار نمی شود alireza 1 1,433 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۱۱:۵۴ عصر
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,289 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان