امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:85:تمدن ژاپن شبیه کدام تمدن است؟؟؟؟
Question 
تمدن ژاپن از لحاظ ویژگی های طبیعی و جغرافیایی شبیه کدام تمدن است؟
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، aramo
جواب اینو که دقیقا کدوم تمدنه شک دارم ! ولی میدونم که ژاپنی ها مراسم بودايي در استان نارا دارند كه شباهت زيادي با مراسم ايرانيان زرتشتي داره كه حداقل سابقه اين مراسم به 1500 سال پيش مي‌رسه.
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
ممنون از اطلاعاتتون. جواب سوال رو هم بگید درست یا غلط بودنش مهم نیست مهم همکاری و در ضمن اینه که اگرم بلد نیستیم خوب این سایت فرصتی رو فراهم کرده که یاد بگیریم و همین سوالات به همین منطور ارسال میشه:)

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، aramo
(۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۱۰:۱۸ عصر)كسري نوشته است: ممنون از اطلاعاتتون. جواب سوال رو هم بگید درست یا غلط بودنش مهم نیست مهم همکاری و در ضمن اینه که اگرم بلد نیستیم خوب این سایت فرصتی رو فراهم کرده که یاد بگیریم و همین سوالات به همین منطور ارسال میشه:)

فکر میکنم ایران باستان و در زمان ساسانیان بوده ....دیگه اگه اشتباه بود پوزش میطلبم از حضار! :D

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، aramo
سلام فکر کنم مصر جواب درست باشه
آخرین ارسال های من :

[img=0x282]http://pic.photo-aks.com/photo/nature/rain/large/girl_rain_forest_road.jpg[/img]
Follow your dreams  and  never  never never give up

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، kasrak ، aramo
چین !
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، kasrak ، aramo
تمدن مصر
1: ایزوله بودن ژاپن(جزیره و دور افتاده ) و این باعث امنیت در ژاپن بوده، در مصر هم که بدلیل ایزوله بودن طبیعی(از اطراف با دریا سرخ و مدیترانه و صحرای افریقا محصور شده) وجود داشته و بحث غارت دفاع و نیاز به حصار وجود نداشته(پس عامل جغرافیایی باعث این موضوع شده)
2: در مصر حکومت واحد وجود داشته(فرعون) و در ژاپن هم همگونی نژادی و ثبات سیاسی(سامورایی)بوده
(اگه از نظر نظام خانی سوال شد شبیه فئودال های قرون وسطا بوده)
فکر میکنم ایلیا به این دلیل چین رو گفت چون ژاپن میراث دار تمدن چین هستش و شهرهای ژاپنی بر اساس الگوی شهر چانگ آن(پایتخت سلسله هان در چین) و به شکل مربعی ساخته شدن

ولی بطور کل شباهت اصلی رو با مصر داشته

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، ایلیا ، mehdime007 ، kasrak ، aramo ، haydariyan ، alireza
تمدن مصر

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
تمدن مصر
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کردند خصوصا کسانی که جواب درست دادند. جواب:تمدن مصر
منبع:تاریخ شکل شهر موریس

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,686 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,309 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,620 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,363 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,517 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  یک خبر فوق العاده خوب برای شهرسازا، نیای از دست دادی! radan 10 5,667 ۱۳۹۱-۸-۸، ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: urbanism2012
  بحث روز=>توزیع نظارت و طراحی و نحوه ارجاع در شهر شما ؟ توسط شهرداری یا نظام مهندسی ؟ alireza 1 2,286 ۱۳۹۱-۴-۹، ۱۱:۰۵ صبح
آخرین ارسال: saeed nasiri majd
  اهداف برنامه ریزی اجتماعی شهرها، کدام است؟ aramo 5 3,102 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۳۶ عصر
آخرین ارسال: روجا
  برنامه ریزی حمل و نقل،جز کدامیک از سطوح برنامه ریزی ملی است؟ saeed nasiri majd 14 6,265 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۳۳ عصر
آخرین ارسال: روجا
  مهمترین محور طرح کالبد ملی کدام است؟ aramo 8 4,751 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۱۵ عصر
آخرین ارسال: قاصدک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان