امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:86: تفاوت برده های رومی و یونانی؟؟؟؟؟؟؟
من از یک طرف موافقم حق رای برای عده ای نبوده اما باید این مسئله را در نظر داشت دموکراسی نسبی است نمیشه انتظار داشت در آن موقع یک مدینه فاضله درست شه همین الانش در دنیا دموکراسی مطلق نیست بسیاری نهادهای اجتماعی و مردم و حکومت ها دارن تلاش میکنن روند دموکراسی را با توجه به شرایط زمان و مکان به جلو ببرند

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
اما اگه اشتباه نکنم مسئله یک مقدار عمیق تر از این حرف ها باشه
اون مسئله لزوما نه به این دلیل بود که اونها تازه در مسیر دموکراسی قرار داشته باشند، تازه دموکراسی هم تعریف واحدی نداره چه برسه راه های رسیدن به اون و کلا یک تعریف مطلق نیست و همونطوری که گفتید نسبی است
اما می بینید کسانی که الان دموکراسی رو به عنوان آمال خودشون برگزیدند مدینه فاضلشون چیه؟ آیا غیر از یونانه؟!(قابل بحثه)
در شرایط فعلی هم مگر غیر از این اتفاق افتاده؟ مگر کشور هایی که می گویند ما آزادی داریم و بقیه ندارند، همچین رفتاری با بقیه ندارند؟؟(فکر کنم یک مقداری بحث سیاسی شد، اما در شهرسازی سیاست بیشترین تاثیر رو داره، منبع: کتاب زبان تخصصی پارسه، ریدینگ ششم!)
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، kasrak
جواب:هر برده در یونان متعلق به یک خانواده بود و از اندک مزایایی برخوردار بود(حداقل ها!!!)،اما برده در روم نوعی ابزار تولیدی محسوب میشد و اغلب، اسیران دیگر سرزمین ها بودند ،یعنی در واقع متعلق به عنصر تولیدی بودند.(کار در معدن،کار در زمین های کشاورزی و ......) و دارای هیچ گونه حقوقی نبودند.لاتیفوندا، نام مزارع بزرگی بود که این بردگان روی آن کار می کردند.
منبع:تاریخ شکل شهر موریس
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، Vasta

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,687 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,320 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  مسابقه ایرانشهرساز/مسابقه نهم /مدل های شهرسازی- برنده مهندس zolatan Brightness 30 7,107 ۱۳۹۲-۴-۱۸، ۰۱:۱۵ صبح
آخرین ارسال: mojtaba1992
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,626 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  مسابقه سایت ایرانشهرساز /مسابقه اول/شهر های جدید-برنده مهندس sas.mmt URBAN 98 114 16,584 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۰۷:۱۶ عصر
آخرین ارسال: armangostar
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,363 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  یه خبر خوب برای ارشد های غیر مرتبط شهرسازی نیای از دست دادی خبر را!!!! alireza 102 46,245 ۱۳۹۱-۸-۲۵، ۱۱:۵۸ صبح
آخرین ارسال: منصور91
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,520 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  یک خبر فوق العاده خوب برای شهرسازا، نیای از دست دادی! radan 10 5,669 ۱۳۹۱-۸-۸، ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: urbanism2012
  بحث روز=>توزیع نظارت و طراحی و نحوه ارجاع در شهر شما ؟ توسط شهرداری یا نظام مهندسی ؟ alireza 1 2,291 ۱۳۹۱-۴-۹، ۱۱:۰۵ صبح
آخرین ارسال: saeed nasiri majd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان